nulca
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 01 paź 2015, 14:24

Firany i zasłony czy rolety

20 kwie 2016, 14:10

Zastanawiam się nad likwidacją firan i zasłon w domu chciałabym je zastąpić roletami. Problem polega na tym że :
- po pierwsze mąż się sprzeciwia
- po drugie mamy w domu sporo książek i czy takie okna bez firan będą pasowały? Parapet chciałabym wykorzystać np. do postawienia zdjęcia czy ozdobnej miski np.

A jak Wy macie, może ktoś sprawdzał obie opcje.

Awatar użytkownika
anula3
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 16 mar 2015, 11:18

Re: Firany i zasłony czy rolety

20 kwie 2016, 15:32

Powiem Ci, że mieszkanie bez firanek średnio mi się podoba. Jestem zdania,że firanki stanowią integralną dekorację pomieszczenia tak wiec warto jest w nie zainwestować. Mieszkałam przez jakiś czas z takimi pustymi oknami ale było to brzydkie. Kiedy kupilam sobie komplet firan z zasłonami pomieszczenia od razu nabrały zupełnie innego wyglądu. Wszystko wyglądało znacznie lepiej. Jeśli szukasz to fajne komplety mają tutaj:
https://firanex.net/zaslony
Właśnie w tym sklepi zamawiałam komplet dla siebie.Mają dobre ceny w porównaniu do innych i aukcji.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Firany i zasłony czy rolety

16 maja 2016, 14:21

Ale wybór rolet jest teraz tak duży, że naprawdę można wybrać coś fajnego. Sprawdź tu https://lotari.pl . Można nawet zamówi roletę z własnym zdjęciem. Roleta wcale nie musi być zwykła, jednokolorowa, można dobrać taką, która będzie idealnie pasować do wystroju mieszkania.

Awatar użytkownika
chodzeNApalcach
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2016, 11:47

Re: Firany i zasłony czy rolety

17 maja 2016, 12:10

Firanex niezbyt zachęca nazwą i wyglądem ;)

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Firany i zasłony czy rolety

17 maja 2016, 12:38

Ja jednak skłaniam się ku firanom. Mam rolety bo są praktyczne, np. w czasie lata czy jak chcę się położyć w trakcie dnia. Ale muszę mieć firanki, bo to sprawia, że czuję się bardziej komfortowo - nic nie widać przez nie, poza tym wnętrze wygląda przytulniej. Nie miałam ich przez kilka dni, bo po remoncie sprzątała i było naprawdę dziwnie w domu. I jest tak duży wybór, że można dobrac firany do każdej aranżacji - i nowoczesnej, i klasycznej, i stylowej. Trzeba tylko o nie dbać, żeby były dłużej jak nowe, np. przyda się do firanek - wybielacz. A prać można je właściwie w pralce najczęściej, więc i ta kwestia nie stanowi problemu.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Firany i zasłony czy rolety

18 maja 2016, 11:00

Teraz modne są długie zasłony i firany. Ja mimo wszystko wolę jednak rolety typu dzień/noc.

Awatar użytkownika
jagoda343
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 30 paź 2015, 11:09

Re: Firany i zasłony czy rolety

23 maja 2016, 10:58

Nie przepadam za firankami. W mieszkaniu mam rolety na dzień/noc i zasłony w salonie i w sypialni.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Firany i zasłony czy rolety

23 maja 2016, 11:11

Moim zdaniem to zależy od tego, w jakim stylu mamy urządzone pomieszczenia. Czasem jednak warto postawić na rolety.

nosero
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2016, 10:56

Re: Firany i zasłony czy rolety

25 maja 2016, 11:17

Dokładnie... zależy jak masz urządzone mieszkanie. Ja mam rolety.

Ewa21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2016, 12:56

Re: Firany i zasłony czy rolety

25 maja 2016, 13:07

Zgadzam się z @TakaJakaJa , wszystko zależy od tego jak ma się urządzone mieszkanie. Ja zasłony mam tylko w salonie., po za tym tylko rolety :)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość