margo903
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 mar 2014, 14:10

Otwarcie własnej kawiarni

03 sie 2016, 17:58

Czy ktoś z Was ma doświadczenia w prowadzeniu własnej kawiarni? Mi chodzi po głowie taki pomysł, ale sama zupełnie zielona troche sie obawiam. Znalazłam jednak wczoraj szkolenia z PanKawa i w sumie mogłabym sie na nie skusić. Ktoś może zna? Zwraca sie to? Czy lepiej rzucić sie na głeboką wode?

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Otwarcie własnej kawiarni

04 sie 2016, 17:44

Korzystaj jak najwiecej z takich szkoleń! W biznesie to procentuje. Masz potem łatwiejszą droge i szybciej bedziesz podejmowac decyzje.

Majcia555
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 14 cze 2016, 23:13

Re: Otwarcie własnej kawiarni

17 sie 2016, 18:25

Jeżeli chcesz otworzyć własną kawiarnię to koniecznie zajrzyj na https://multigastro.pl/. Znajdziesz tam niemal wszystko jest potrzebne do wyposażenia takiego lokalu. Lepiej współpracować z jednym sklepem który ma każdy potrzebny produkt niż z wieloma na raz. Znajdziesz tam zarówno ekspresy do kawy jak i chłodziarki czy urządzenia do lodu. Co ciekawe, sklep ma również własny serwis więc tak naprawdę wszystko załatwisz w tym jednym miejscu. Życzę powodzenia w prowadzeniu kawiarni :)

madziulkaaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:05

Re: Otwarcie własnej kawiarni

18 sie 2016, 13:47

Fajny pomysł, też mi się zawsze marzyła własna kawiarnia. Oczywiście z domowymi wypiekami mojej mamy ;) Ale jednak postanowiłam założyć biuro tłumaczeń niemiecki. Konkurencja duża, ale mam nadzieję, że na brak klientów nie będę narzekać :)

dariami87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 sie 2016, 15:45

Re: Otwarcie własnej kawiarni

20 sie 2016, 21:50

Super pomysł na biznes! :) Sama chętnie otworzyłabym taką kawiarnię :) A jak myślicie, jak urządzać taki lokal? Postawić na typowe meble kawiarniane? Czy może próbować aranżować takimi standardowymi?

kasiacz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2016, 14:54

Re: Otwarcie własnej kawiarni

22 sie 2016, 11:40

Przy własnym lokalu trzeba zainwestować w reklamę zewnętrzną, bez niej lokal może zostać kompletnie niezauważony. Na początek może zainwestuj w szyldy reklamowe albo tablice reklamowe. Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic to szczerze polecam Ci agencję marketingową http://www.vizer.pl/oferta/tablice-szyldy-reklamowe/ Właściciel firmy, w której pracuję często zamawia tam banery reklamowe i szyldy i jest bardzo zadowolony z obsługi.

Awatar użytkownika
arwena89
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2014, 01:40

Re: Otwarcie własnej kawiarni

26 sie 2016, 09:38

Pomysł świetny, tylko samo szkolenie z robienia kawy czy zajęcie się wystrojem wnętrza to za mało. Trzeba się też niestety zająć stroną techniczną, czyli biznesplanem, księgowością, marketingiem, system płatności jest też bardzo istotny. Zwłaszcza w wypadku zakładania działalności takiej, jak kawiarnia trzeba będzie na pewno zadbać o odpowiedni system usług płatniczych , nie obejdzie się bez terminali. Przemyśl dobrze cały interes, oczywiście życzę Ci żeby wyszło, jak najlepiej, ale przede wszystkim zajmij się biznesplanem, szkolenia później :)

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Otwarcie własnej kawiarni

07 wrz 2016, 13:52

Mi też się zawsze marzyło otwarcie takiej kawiarni. Na pewno trzeba stworzyć dobry biznesplan. Dokładnie policzyć, ile to wszystko będzie kosztować (wyposażenie można kupić np. tu https://mmgastro.pl/). Dobrze byłoby też mieć jakiś pomysł na to, w jaki sposób wyróżnić się na tle innych lokali, żeby przyciągnąć klientów.

florence
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2016, 07:58

Re: Otwarcie własnej kawiarni

09 wrz 2016, 07:56

trzeba wymyślić coś we własnym stylu, żeby ludzie zapamiętali i chcieli wracać

Awatar użytkownika
mika21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2016, 22:51

Re: Otwarcie własnej kawiarni

23 wrz 2016, 23:06

Tak jak pisze florence, musisz wymyślić coś oryginalnego. Pomyśl, czego brakuje innym kawiarniom w Twojej okolicy i daj to klientom. Może wyjątkowa oferta albo nietypowy wystrój? Widziałam nowe wnętrze wrocławskiej kawiarni Zenka na ulicy Dubois. Chyba jedyne takie miejsce w moim mieście - surowe, industrialne wyposażenie (z tego co wiem, robione na zamówienie we wrocławskiej firmie http://www.vonart.com.pl/ ) Bardzo minimalistyczne wnętrze, dużo betonu, szkła i metalu. Może u Ciebie nie ma jeszcze takiego miejsca i z takim wystrojem łatwo zdobędziesz klientów? Zastanów się, szukaj inspiracji. Mam nadzieję, że Ci się uda i zaprosisz nas na wielkie otwarcie :-D

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość