Angela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2015, 16:00

domy opieki opinie

18 sie 2016, 11:04

Jakie jest Wasze zdanie na temat domów opieki w Polsce i w ogóle? Czy miałyście z nimi jakąś styczność? Stoję właśnie przed dylematem czy własnie nie dać im pod opiekę swojego rodzica. Bo już nie dajemy rady, opieka 24/h nas przerasta a i tak raz po raz przyjeżdza prywatnie lekarz czy pielęgniarka.

Jolanta35
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:05

Re: domy opieki opinie

19 sie 2016, 19:00

Ja mam i miałam styczność, bo aktualnie moja ciotka jest w takim ośrodku. Ja sama decyzji o przeniesieniu jej tam nie podejmowałam, ale widząc, że po prostu jej najbliżsi nie dawali sobie rady z opieką nad nią to myślę, że była to dobra decyzja. ja też kilka razy ją odwiedzałam i ma dobre warunki, więc ja mam akurat dobre odczucia, chociaż wiadomo, że każdy wolałby by nie spotkała go taka historia.

Angela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2015, 16:00

Re: domy opieki opinie

20 sie 2016, 11:50

Dzięki wielkie za odpowiedź i za zrozumienie. A jak wybieraliście taki ośrodek? Trochę jestem skołowana i nie wiem na co zwracać uwagę.

Jolanta35
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:05

Re: domy opieki opinie

21 sie 2016, 15:48

Jeździli po ośrodkach. Wybrali kilka ośrodków do odwiedzin i zdecydowali się na jeden z nich. Tutaj masz listę najlepszych http://www.zapiecek.biz/

Angela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2015, 16:00

Re: domy opieki opinie

22 sie 2016, 12:41

Ok dzięki za namiary. trochę mam do tych ośrodków, ale zobaczymy może akurat też tam umieścimy. NA pewno sprawdzimy poczytamy o nich więcej.

Jolanta35
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:05

Re: domy opieki opinie

23 sie 2016, 18:58

No wiadomo:) Koniecznie trzeba sprawdzić dany ośrodek. I pamiętaj, że cena to nie jedyne kryterium wyboru. Tak samo odległość jest ważna, ale najważniejszy jest by dana osoba się dobrze czuła stąd właśnie dałam Ci namiar na ośrodki Zapiecka. mam nadzieję, że geograficznie trafiłam, bo nie powiedziałaś skąd jesteś. Ale mają kilka ośrodków to mam nadzieję, że tak.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: domy opieki opinie

28 lis 2016, 19:37

W większości tych domów na chwilę obecną jest naprawdę dobrze. Ja wiem dokładnie jaka to ciężka decyzja, sama też byłam zmuszona umieścić teścia w takim domu. Nie daliśmy rady się nim zająć tak jak tego potrzebował. Zwłaszcza mając małe dzieci które też wymagają stałej opieki. Teść jest w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim, to chyba jedyny taki dom w którym byliśmy gdzie panuje naprawdę rodzinna atmosfera. Przypomina bardziej dom niż szpital. Teść jest wymagającym człowiekiem a naprawdę nie narzeka. Personel opiekuje się naprawdę z sercem, jak swoimi najbliższymi. A nie ukrywajmy to bardzo ciężka praca, nie każdy się do niej nadaje.

Awatar użytkownika
mojani91
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2016, 19:42

Re: domy opieki opinie

22 sty 2017, 15:14

Najważniejsze kryteria to cena, lokalizacja i jakość obsługi. Przynajmniej ja brałam pod uwagę te kilka aspektów. Prawda jest taka, że nie każdy ma czas zajmować się przez całą dobę starszą osobą - nakarmić, posprzątać, podać leki, wysłuchać. Zwłaszcza jeśli pracuje i mieszka się w innym mieście, ja nie wyobrażam sobie codziennie jeździć, żeby się opiekować. Taka starsza osoba jest naprawdę absorbująca, poza tym jeśli mieszka sama, zwyczajnie się nudzi a w ekstremalnych sytuacjach jest to nawet niebezpieczne - co chwilę słyszy się o zaczadzeniach czy innych wypadkach osób z demencją. To trudna decyzja, zwłaszcza jeśli mówimy o najbliższych, ale każdy w pewnym momencie stanie przed wyborem - albo kariera, własne dzieci, albo opieka nad starszą osobą. To smutne, ale takie jest życie. Ja wybrałam dom opieki ze względu na towarzystwo dla mojego ojca i lepszą opiekę. W moim przypadku był to dom http://www.domyopiekiolimp.pl/ ale tak jak pisałam, musisz wziąć pod uwagę swoją lokalizację - mimo wszystko dobrze, żebyś miała możliwie blisko do rodzica, przynajmniej raz na tydzień warto go odwiedzić, porozmawiać.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: domy opieki opinie

25 sty 2017, 23:47

U mnie akurat nie było problemów z czasem, ale z warunkami. Z wielką chęcią zajęłabym się babcią, ale ona jeździ na wózku a ja mam 2 pokojowe mieszkanie na 5 piętrze :/ A mieszkam z mężem i dziećmi - to było niewykonalne by ją zabrać do siebie. Ale znaleźliśmy jej naprawdę dobry dom opieki w Nowym Dworze Mazowieckim 'Dom Rodzinny' . Nie mieszka sama, ponieważ pokój dzieli z taką jedną, bardzo miłą panią. Ma towarzystwo, z którego się cieszy. A my i tak często ją odwiedzamy

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: domy opieki opinie

20 lut 2017, 13:34

Sama nie wiem, czy bym się zdecydowała na dom opieki... Może w sytuacji, gdy starsza osoba potrzebowałaby stałej opieki 24 godziny/dobę. A jeśli senior jest w miarę samodzielny, tylko potrzebuje pomocy w ciągu dnia, to myślę, że lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie kogoś do pomocy. Wiem, że na stronie Kochaj i Dbaj ogłaszają się właśnie takie osoby oferujące pomoc przy starszej osobie.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość