Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Włane wędliny

19 sie 2016, 08:55

Jestem ciekawa czy same robicie swoje wyroby wędliniarskie czy kupujecie je w masarniach? Je do pewnego czasu kupowałam ale teraz postanowiłam sama sobie je robić. Przynajmniej wiem jak wykonana jest moja wędlina i co jest do niej dodane :D. Zastanawiam się jednak w jaki sposób zachować świeżość moich wyrobów. Znalazłam fajne osłonki tekstylne o coś takiego Poniżej przedstawiamy najczęściej naprawiane w naszym serwisie modele Acer, usterki oraz towarzyszące im objawy: Acer Aspire 7520 - laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie – uszkodzenie układów BGA, laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie, artefakty na obrazie - uszkodzenie GPU ( karty graficznej) Acer Aspire 5100 - laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie, nie działa klawiatura i TouchPad - uszkodzenie układów BGA (IXP 460) Acer Aspire 9410Z - laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie, artefakty na obrazie - uszkodzenie GPU ( karty graficznej) Acer Travel Mate 290 - laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie – uszkodzenie modułu zasilania procesora, uszkodzenie układów BGA Acer Aspire 9300 - laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie – uszkodzenie układów BGA, laptop włącza się ale nie ma nic na obrazie, artefakty na obrazie - uszkodzenie GPU ( karty graficznej) Poza opisanymi powyżej modelami będącymi najczęstszymi bywalcami serwisu w laptopach/ notebookach i netbookach firmy Acer występują również następujące naprawiane w Serwis usterki oraz ich objawy: Przegrzewanie się laptopa – laptop robi się gorący, z wylotu wentylatora wydostaje się bardzo gorące powietrze, laptop wyłącza się. Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie układu chłodzenia, uszkodzenie czujnika temperatury. Laptop nie włącza się (brak SPWR) brak ładowania baterii – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie zasilacza, uszkodzenie płyty głównej ( zwarcia, barak poprawnej pracy przetwornic zasilających, uszkodzenie komponentów BGA, uszkodzenie układów I/O, uszkodzenie zasilania wejściowego, uszkodzenie złączki zasilającej, inne uszkodzenia). Laptop nie włącza się (brak SPWR) jest ładowanie baterii – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie płyty głównej (zwarcia, brak poprawnej pracy przetwornic zasilających, uszkodzenie komponentów BGA, Uszkodzenie układów I/O, inne uszkodzenia). Laptop włącza się ale brak obrazu na matrycy – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie zewnętrznej karty graficznej, uszkodzenie procesora, uszkodzenie pamięci RAM, uszkodzenie płyty głównej ( barak poprawnej pracy przetwornic zasilających, uszkodzenie komponentów BGA, uszkodzenie układów I/O, inne uszkodzenia). Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (artefakty, dziwne znaczki lub krzaczki, kropki, powtarzające się zakłócenia)- Prawdopodobne przyczyny : uszkodzenie karty graficznej zintegrowanej bądź zewnętrznej, uszkodzenie pamięci RAM, uszkodzenie płyty głównej. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (pionowe lub poziome cienkie pojedyncze paski, pionowe lub poziome 5 – 8 cm paski, zanikanie obrazu reagujące na lekkie wyginanie matrycy, znikanie obrazu przy zamykaniu i otwieraniu matrycy) – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie matrycy, uszkodzenie tasiemki sygnałowej matrycy. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (obraz blady widoczny pod światłem brak podświetlania matrycy) - Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie invertera, uszkodzenie lampy fluorescencyjnej CCFL ( jarzeniówki ), uszkodzenie sterownia podświetlania matrycy, uszkodzenie układu zasilania podświetlania matrycy, uszkodzenie diod LED, uszkodzenie układu zasilania diod LED, uszkodzenie sterowania diod LED. Brak ładowania akumulatora (baterii) – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzony akumulator (bateria) w zależności od usterki uszkodzone mogą być ogniwa akumulatora bądź jego elektronika znajdująca się w zintegrowanej obudowie akumulatora , uszkodzony zasilacz, uszkodzona płyta główna (uszkodzony moduł ładowania baterii, uszkodzony moduł rozpoznawania baterii) Brak dźwięku, zniekształcony dźwięk, dźwięk tylko w jednym głośniku, dźwięk tylko w słuchawkach – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie głośników, uszkodzenie złączki od słuchawek, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie modułu karty muzycznej (codec), uszkodzenie przedwzmacniacza lub wzmacniacza operacyjnego, uszkodzenie komponentu BGA, uszkodzenie modułu zasilania karty muzycznej). Brak połączenia sieci LAN , karta sieciowa nie jest widziana w systemie – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie gniazda LAN, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie modułu sieciowego, uszkodzenie komponentu BGA, uszkodzenie modułu zasilania karty sieciowej). Karta Wi-Fi nie działa, słaby zasięg karty Wi-Fi – Prawdopodobne przyczyny : uszkodzenie karty Wi-Fi, uszkodzenie gniazda karty Wi-Fi, uszkodzenie anteny Wi-Fi,
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:21 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Włane wędliny

25 sie 2016, 17:30

Ja jem takie domowe wędliny.

GreenD
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2016, 17:01

Re: Włane wędliny

11 paź 2016, 23:21

No niby wszystko ok ale kto miałby czas na robienie własnej kiełbasy. Są sklepy w których można kupić dobrej jakości wędlinę bez zbędnej chemii. Chociaż zgodzę się z tym, że nawet wtedy nie wiadomo co jest do takiej kiełbasy dodane:-)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość