hhalina90
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2015, 12:54

Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

01 wrz 2016, 10:13

Jakie rośliny możecie polecić do ogrodu? - w szczególności jakie kwiaty, ale też drzewa, krzewy, warzywa, itp.?

nataliaa873
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 14:23

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

02 wrz 2016, 11:47

Co do kwiatów, to proponuję tulipany - pełne, liliokształtne lub papuzi, jak ten http://florexpol.eu/tulipany/1765-tulip ... arrot.html (ma kwiaty o niespotykanym kolorze). Z innych kwiatów polecam też irysy holenderskie, krokusy i szafirki. Pomyśl o zasadzeniu jakichś minidrzewek owocowych - świetnie nadają się do każdego ogródka, ale też na balkon, czy taras.

Donata
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 2016, 12:41

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

14 wrz 2016, 09:22

ja w swoim ogródku mam pełno wrzosów, róż, kwiatów jednosezonowych. Mam też kącik warzywny: pomidorki koktajlowe, borówki, dynie, szczypiorek, pietruszka itp. :)

Agaciak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:36

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

29 wrz 2016, 08:57

Przepiękna jest ta huśtawka z Fajnych Donic :-) Chciałabym taką mieć, chociaż doniczki też mają całkiem fajne, zwłaszcza te większe modele.

olszewska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 04 mar 2015, 01:15

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

09 paź 2016, 20:28

Dom pełen kwiatów i różnorodnych roślin jest przyjemnym miejscem do wypoczynku. Jednak, gdy brakuje nam czasu i cierpliwości do nieustannego podlewania rezygnujemy z ich posiadania. Niesłusznie! Można mieć rośliny w domu i nie poświęcać im zbyt dużo uwagi, wystarczy wybrać te gatunki, które są mało absorbujące. Jak to zrobić, przeczytaj: http://odzyskajdzien.pl/4597-rosliny-w- ... ce-gatunki

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

18 paź 2016, 09:05

Ja mam zrobione ogrodzenie z thuj, a w samym ogrodzie posadziłam różaneczniki w dwóch kolorach. A w tym roku kupiłam coś takiego http://www.podkarpackiesady.pl/pl/p/Taw ... zdobny/717. Podpatrzyłam u znajomej, bardzo fajnie wygląda. Coś innego, niż tradycyjne krzewy.

Awatar użytkownika
karolin89
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 09 maja 2017, 09:28

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

18 maja 2017, 13:57

Do ogrody mogą sprawdzić się każde kwiaty, wszystko zależy jaką mamy glebę i czy spełnia ona normy, aby się udało stworzyć coś fajnego wymarzonego z kwiatów i roślinności jaką chcemy mieć tam posadzoną.

Awatar użytkownika
Martyna38
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:54

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

25 lip 2017, 12:39

Mi bardzo podobają się tuje w ogrodzie, choć generalnie jest z nimi trochę problemów. W pierwszym roku większość u nas pousychała niestety... Dopiero po tym zainstalowaliśmy system Blumat do nawadniania i różnica jest ogromna, rośliny prezentują się pięknie ;) Ważne też, żeby od razu o tym myśleć, jakie zapotrzebowanie na wodę mają wybierane rośliny i jak rozegramy kwestię nawadniania w naszym ogrodzie.

HayleyNash
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2017, 11:57

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

04 sie 2017, 12:02

Kiedy z mężem kupiliśmy swój dom to najpierw zajęliśmy się podwórkem z tyłu. Posadziłam kilka pięknych krzewów, postawiliśmy altankę i huśtawkę. Bardzo lubię tam odpoczywać w cieplejszych miesiącach. Okazało się bardzo ładnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Jakie rośliny polecacie do ogrodu?

15 wrz 2017, 09:31

Zmieniłam trochę swoje podejście do ogrodu i teraz postawiłam na krzewy i drzewa owocowe. Część już posadziłam na wiosnę, a część zamierzam na dniach. Czekam na przesyłkę ze <a href=https://www.podkarpackiesady.pl>sklepu internetowego</a>z krzewami owocowymi (borówka, malina, jeżyna i agrest). Mam nadzieję, że dzisiaj dojdzie to posadzę sobie jutro wszystko.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość