paniforrestowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:03

jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

20 wrz 2016, 15:04

czesc, kupilysmy z moja sasiadka-przyjaciolka bieznie elektryczna na spolke, taka wypasiona dosyc, ponad 4 kawalki zaplacilysmy i na zmaine cwiczymy, stoi u niej w domu bo ma wiecej miejsca a ja tam chodze jak chce pobiegac i tak korzystamy na zmiane. no i moje pytanie jest takie - bo niby zesmy czytaly instrukcje i jakies poradniki na necie ale nie do konca wiemy dalej ile na tym biec zeby schudnac, narazie to obie wysiadamy po 10 minutach i tak sie konczy bieganie ze lezymy plackiem nieprzytomne na ziemi ;D jest jakis sposob zeby sie do tego przyzwyczaic? troche u nas kiepsko z kondycja bo ostatnio biegalysmy z 15 lat temu w liceum a potem to tylko jak autobus wial ;D pomuzcie cos na to ;)

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

21 wrz 2016, 11:55

Witaj, trening na bieżni należy zawsze rozpocząć od rozgrzewki. Dopiero po kilku minutach przygotowania można włączyć funkcję “spacer” i kolejno zwiększać tempo biegu, a następnie powtarzać sekwencje. Przykładowy program treningu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych możecie przeczytać tutaj: http://www.abcfitness.pl/zastanawiasz-s ... -domu-ba15. Pamiętajcie o odpowiedniej postawie ciała w trakcie ćwiczeń. Tylko przy zachowaniu pewnych zasad osiągnięcie rezultaty, na jakich Wam zależy. Jeżeli Wasza bieżnia posiada taką opcję, możecie ustawić sobie indywidualne programy treningowe – to bardzo przydatna funkcja, gdy z jednego urządzenia korzysta więcej niż jedna osoba.

paniforrestowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:03

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

22 wrz 2016, 11:29

o, to juz cos, taki program przykladowy, dzieki, a jeszcze jedno mamy pytanie, moze glupie ale sie kompletnie nie znamy na tym ;p jakie wlasciwie powinnysmy ustawic nachylenine bieznii? w tej naszej jest 15% skala i nie wiemy jakie to ma znaczenie na jakim sie biega

Beata23
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2016, 13:25

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

26 wrz 2016, 13:43

Lepiej długo pobiegać niż krótko a intesywnie.Minimu 30 min do 1h.

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

30 wrz 2016, 08:30

Fakt jest taki, że im większy kąt nachylenia, tym większa praca mięśni. Na początku ćwiczeń nie warto decydować się na bieg pod górkę, ale również w tym wypadku jest to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli stwierdzicie, że lekkie nachylenie nie sprawia Wam bólu i nie tracicie przez nie równowagi, możecie sobie na nie pozwolić. Najlepsze odwzorowanie warunków biegu w terenie uzyskacie ustawiając wartość nachylenia między 0,5 a 1,5%. Wszystko zależy też od celów, jakie chcecie uzyskać. Praca nad techniką i bieg wytrzymałościowy nie wymagają regulacji nachylenia, podczas gdy w przygotowywaniu do maratonu pomogą opcje, symulujący dodatkowe trudności.

Daniela
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 13:38

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

27 mar 2017, 13:04

Aktywnosc fizyczna daje bardzo duzo, przede wszystkim lepsze samopoczucie i zdrowie fizyczne, teraz wyszlo slonce, chce sie wiecej, ja biore rower i jade na trening do Saturn Fitness, dodatkowo cwicze troche wiecej niz zwykle, chce teraz zwiekszyc intensywnosc i dolozyc sobie kilka nowych cwiczen

Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

14 kwie 2017, 10:20

Niestety, ale same ćwiczenia na bieżni nie sprawią iż od razu osiągniemy efekt w postaci spadku kg, bo do tego potrzeba zarówno czasu, diety jak i urozmaiconego treningu. Sama bieżnia moim zdaniem nie wystarczy.

Ewecka85
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:43

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

16 maja 2017, 13:10

Najlepiej sprawdzi się treninh kadrio.

Olka93
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2016, 11:14

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

17 maja 2017, 08:36

A nie ma na tej bieżni do wyboru jakiś profili? Ja jak chodzę na siłownię to wybieram profil, gdzie biegnę 2 min i 2 min idę. Jestem początkująca więc dla mnie taki trening jest w sam raz :) Zazwyczaj robię 2,3 serie po 20 min :)

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: jak cwiczyc na biezni zeby schudnac?

26 maja 2017, 09:36

To prawda, nieco bardziej zaawansowane modele magnetyczne i elektromagnetyczne dają szerokie możliwości treningowe, więc nadają się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób. Autorka wątku wspomniała o modelu elektrycznym, a to przeważnie towar z wyższej półki, więc podejrzewam, że wyposażony jest w tego typu udogodnienia. Na przykład bieżnia Sapphire SG-2100T, którą oferuje nasz sklep, posiada aż 24 programy do wyboru, więc w zależności od potrzeb, aktualnej kondycji czy po prostu nastroju każdy może wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Pod tym adresem można zapoznać się z jej specyfikacją techniczną: http://sapphire-sport.com/pl/kategoria,bieznie,17/bieznia-treningowa-sapphire-jazz-sg-2100t,116/, a pod linkiem, który zamieściłam powyżej znaleźć przykładowy plan treningowy dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Olka93, możesz z niego skorzystać i nieco urozmaicić dwuminutowe serie, które aktualnie praktykujesz :)

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość