Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

Potrzebuję pomocy

27 lip 2007, 12:53

Mam dość nietypowy problem ale nie mam do kogo się z tym zwrócić.
Otóż chodzi o moich teściów...

Już od dawna drą ze sobą koty ale ostatnio bardzo się to nasiliło a co za tym idzie zaczęło się odbijać na naszym małżeństwie.
Teść jest bardzo małokomunikatywnym człowiekiem, który potrafi tylko krzyczeć. Nie ma stałej pracy i całe dnie potrafi przesiedzieć przed telewizorem. Najgorsze jest to że ostatnio zaczął pić. Z teściową nie utrzymuje zadnych kontaktów mimo iż mieszkają pod jednym dachem. Teściowa po ponad 30 latach udręki z mężem w końcu znalazła sobie faceta, który o nią dba itd. W każdym razie jest bardzo szczęśliwa (ona wyjeżdża do niego na weekendy bo on mieszka w innym mieście). Teść o wszystkim wie ale jakoś nie robi to na nim wrażenia. Problem polega na tym że mieszkanie w którym mieszkają (teściowie szwagierka z córką i szwagier) jest ma teścia. On zaczął pić i wszyscy się obawiaja że zacznie wynosić z domu rzeczy albo że ich wszystkich wyrzuci (ostatnio tak właśnie zaczął im grozić).
Mam w związku z tym pytanie czy nie wiecie czy istnieje jakiś sposób żeby pozbawić go praw do mieszkania ?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

28 lip 2007, 21:10

Aga26, ,mysle ze najlepiej by bylo jakbyscie skorzystali z porady jakiegos prawnika

,on na pewno udzieli wam szczegolowych informacji

advokat
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:20

11 paź 2007, 21:14

Pozbawić ojca praw do mieszkania nie ma jak. Jedyny sposób rozwiązania tej sytuacji to mama występuje o rozwód a następnie przeprowadza postęowanie o podział majątku wspólnego. Wówczas to rodzice będą mogli rozliczyć swój wspólny majątek.

Gdyby ojciec zaczął wynosić z mieszkania wspólne rzeczy - macie prawo zawiadomić prokuraturę. Jest to bowiem przestępstwo.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość