Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Badanie piersi

11 sty 2017, 20:41

Dziewczyny, ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad badaniem piersi. Ja nawet jeszcze usg nie miałam, 2 razy badanie u lekarza. Badam piersi sama w domu, ale to chyba trochę za mało w moim wieku. A w jaki sposób i jak często Wy badacie piersi?

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Badanie piersi

29 sty 2017, 14:31

Jasne, że za mało. Niestety jak się chodzi do ginekologa to max raz na pół roku, a najczęściej co roku albo rzadziej. Co do badania palpacyjnego to hmm no lekarzowi jestem w stanie zaufać, że wie jak dokładnie to robić, ale początkowo maleńkiego guzka nie jest w stanie wyczuć. Usg, mammografia kolejki niesamowite a po 50tce dopiero troche szybciej to idzie. Na ile oceniasz swoją umiejętność zbadania piersi w domu? Jak często badasz? Wiesz w jakim okresie cyklu powinno się to robić?

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

31 sty 2017, 16:47

No na tyle, na ile można ocenić wiedzę, zdobytą z ulotek i internetu. W szkole niestety tego nie uczą. Staram się badać tak często jak pamiętam, chociaż wiem, że powinno się to robić co miesiąc. Co do dnia badania to słyszałam różne opinie, między 6 a 14 dniem cyklu. Zastanawiam się też nad innymi metodami, jakie są możliwości i jak często można z nich korzystać?

Gabriella77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2017, 23:36

Re: Badanie piersi

01 lut 2017, 23:48

Ja uważam, ze piersi powinnismy badać conajmniej raz w miesiącu. I obserwować i jeszcze raz swoje ciało!! Rozmawialam ostatnio z sąsiadka, która nigdy na badania czasu nie miała a jak się okazało, ze miała guzki w piersiach to nie mogła sobie samej przebaczyć, ze tak zaniedbała swoje zdrowie. Cale szczęście to nie było nic złośliwego. Mówiła: nigdy więcej!! Mi tez doradzała, zeby regularnie się badać. Byłam miło zaskoczona, ze tak otworzyła się przede mną. Podziękowałam jej i powiedziałam, ze potraktuje nasza rozmowę jako lekcje życia.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Badanie piersi

10 lut 2017, 13:10

Fajną alternatywą do badania palpacyjnego może być braster. Nie każdy sam potrafi się dokładnie przebadać, a brasterem jest łatwo i szybko. Sama o nim myślę intensywnie. Cała nasza robota spada na urządzenie, bo dokładnie przyłożyć Brastera kilka razy do piersi to chyba każdy da radę.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

23 lut 2017, 22:15

Gabriella77, zdrowia dla sąsiadki. Ja mam podobny przypadek w rodzinie. Moja ciocia właśnie jest w trakcie leczenia, też nas bardzo uczula na regularne badania. Poniekąd stąd też ten wątek :)
Braster brzmi interesująco, nawet widziałam reklamy w tv. Masz to urządzenie? Rzeczywiście jest takie łatwe w użyciu? Może kupiłabym dla siebie i mamy...

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Badanie piersi

30 mar 2017, 20:34

Ja raz w roku robię sobie usg piersi, ide prywatnie, zazwyczaj tutaj - http://gabinet-usg-mokotow.pl/ 120 zł na rok to duży wydatek nie jest, a przynajmniej wszystko na bieżąco kontroluje i wiem, że jest okej.

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: Badanie piersi

07 maja 2017, 16:29

Każda z Nas powinna przynajmniej raz w roku kontrolnie wykonać badanie USG piersi. Samobadanie czasem nie jest w stanie wykryć niektórych zmian w piersiach. Ja chodzę do Wilmedu gdzie takie badanie wykonuje specjalista chirurgii zajmujący się leczeniem chorób piersi dr Ciszewski lub dr Starościak . Bardzo sympatyczni lekarze, którzy bardzo dokładnie wykonują takie badanie.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

08 maja 2017, 20:48

No może i wydatek nie jest duży, ale badania raz na rok, to za mało. Słyszałam o przypadkach, gdzie guz w kilka miesięcy osiągnął kilka cm. Badasz się też w domu w jakiś sposób? To ważne by to robić regularnie co miesiąc

agnes80
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2017, 17:09

Re: Badanie piersi

23 cze 2017, 16:07

Ja co pół roku robię usg piersi i jestem spokojniejsza. Bo jak sama badam zawsze sobie coś wyczuje gdy powiedziałam o tym lekarzowi powiedział że moje piersi mają budowę gruczołową i dlatego tak jest. Więc lepiej robić usg i być spokojniejszą.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość