karmina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2017, 13:43

Jaka wielkośc mieszkania

15 lut 2017, 12:43

Okropnie sie wahamy co do wielkości mieszkania :/ Mąz jest za wiekszym (takim z 70 metrów), ja uważam że takie jest dla nas zdecydowanie za drogie. Nie powiem że nie potrzebne bo nie ma chyba czegoś takiego jak za duzy metraż, zawsze tą przestrzen jakoś się wykorzysta a nie obija sie człowiek o drugiego człowieka. Już nie wiem kogo zapytac o radę, wszyscy mówia że to nasza decyzja i tak dalej, jakby to nie było oczywiste. Pomyslałam, zasięgne jeszcze rady na forum,może ktoś z was kupił jakiś metaż którego żałuje i powie dlaczego albo dowiem się że cena jest drugorzędna gdy w gre w chodzi dodatkowe 30m ;) ciekawa jestem waszego zdania.

Awatar użytkownika
MagracijaDella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:49

Re: Jaka wielkośc mieszkania

15 lut 2017, 14:07

Mnie się podobają duże przestrzenie, natomiast ekonomia jest również ważna. Spróbujcie pójść na kompromis i wypośrodkujcie

papla
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 13:18

Re: Jaka wielkośc mieszkania

16 lut 2017, 10:56

osobiście uważam że im większe tym lepsze ale ja całe życie w małym dwupokojowym bo narazie mnie nie stac na większe; zeby ci lepiej doradzic to bys np musiała napisac czy macie dzieci i ile, bo jesli tak to każdy dodatkowy metr na wagę zlota

bambino13
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2014, 20:03

Re: Jaka wielkośc mieszkania

16 lut 2017, 11:28

My kupiliśmy mieszkanie 49,6 metrów ze względu na narzucone warunki programu RNS. Dla małżeństwa z dwójką dzieci jeszcze jest ok, ale marzy nam się mieszkanie 65-70 metrów. Jak macie możliwości finansowe to bierzcie większe mieszkanie

merlinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2016, 12:03

Re: Jaka wielkośc mieszkania

17 lut 2017, 11:06

Przewaznie ci co żałują to żałuja że nie kupili wiekszego a jeszcze sie nie spotkałam żeby ktoś narzekał że ma za duże, chyba że jakaś samotna babcia od której sie wszyscy wyprowadzili i nie ma kobita co z tymi pokojammi zrobic bo żyje na jednym fotelu ;p

kolcia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23

Re: Jaka wielkośc mieszkania

17 lut 2017, 13:42

My kupiliśmy mieszkanie 49,6 metrów ze względu na narzucone warunki programu RNS. Dla małżeństwa z dwójką dzieci jeszcze jest ok, ale marzy nam się mieszkanie 65-70 metrów. Jak macie możliwości finansowe to bierzcie większe mieszkanie
Jak dla mnie taka wielkość jest super.

HSDArrow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:23

Re: Jaka wielkośc mieszkania

20 lut 2017, 16:44

Racja, to Wasza decyzja, ale możemy Wam trochę podpowiedzieć, chociażby na temat plusów i minusów takiego rozwiązania. Jak wspomniała jedna z moich poprzedniczek, kluczowa jest tutaj liczba dzieci. Rodziny minimum czteroosobowe najczęściej wybierają mieszkania o powierzchni co najmniej 65-70 mkw. Duże znaczenie ma też rozkład pomieszczeń; dobrze jeśli dzieci mają swój pokój, nawet współdzielony. Większe mieszkanie ma też minusy, chociażby większy koszt ogrzewania zależny od metrażu. Być może nasz artykuł na ten temat trochę rozjaśni Wam sytuację: hsd-arrow.pl/s,49,jak-wybrac-metraz-mieszkania.html. Powodzenia!

karmina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2017, 13:43

Re: Jaka wielkośc mieszkania

21 lut 2017, 10:48

Juz odpowiadam ;) Mamy 2 córeczki, do tej pory mieszkały w jednym pokoju a my z mężem w drugim no i brakowało nam bardzo salonu, więc te 3 pokoje to jest minimum

Awatar użytkownika
MagracijaDella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:49

Re: Jaka wielkośc mieszkania

22 lut 2017, 12:59

indywidualna kwestia

HSDArrow
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:23

Re: Jaka wielkośc mieszkania

01 mar 2017, 10:20

W takim razie pozostaje już tylko kwestia wielkości tych pomieszczeń, no i budżetu. 3-pokojowe mieszkanie może mieć powierzchnię na przykład 45 mkw, ale może też sięgać 60 mkw i więcej. To wciąż kwalifikuje się do mieszkania określanego jako średnie. Warto też zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie planowania wnętrz, by prostą sztuczką zyskać trochę dodatkowych metrów. Kilka takich trików znajdziecie na naszym blogu: hsd-arrow.pl/s,73,sposoby-na-optyczne-powiekszenie-pomieszczen.html.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość