Awatar użytkownika
jenny00
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:38

wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

10 mar 2017, 14:32

Jak w temacie, czy preferujecie książki kupione jako nowe, czy z biblioteki? Ja ososbiście korzystałam z takiej formy i takiej. A jak to wygląda u Was?

Awatar użytkownika
silvereye
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 13:45

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

10 mar 2017, 15:30

Zależy :) Niektóre książki lubię mieć u siebie, swoje, żebym mogła do nich wracać :) a niektóre jakieś kryminały czy czytadła to z biblioteki, szkoda mi miejsca na półce i kasy ;)

Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

14 mar 2017, 14:04

Ja również należę do tych osób, które chcą mieć swoje ulubione książki na własność, więc raz na jakiś czas zdarzy mi się kupić premierową książkę czy bestseller jeżeli akurat jest w przyzwoitej cenie :) Warto szukać oczywiście w księgarniach internetowych.

lila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 02 wrz 2015, 00:26

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

18 mar 2017, 21:45

Ja czasami wracam do książek, które szczególnie przypadły mi do gustu, także też lubię mieć je na własność. To również dobra ozdoba mieszkania. Jak mieszkacie na terenie UK i chcielibyście kupić książki wydane po polsku, w księgarni Rewolucja (https://www.rewolucja.co.uk) mają duży wybór, sprzedają oprócz tego gry planszowe, puzzle itp. Dobra opcja dla emigrantów, a jest nas całkiem sporo na Wyspach.

wokalka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:32

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

20 mar 2017, 09:48

Ksiązki są dość drogie jak na licealna kieszeń, a poza tym zanim przebrnę przez lektury to już nie mam czasu na nic ponad to, chyba że w wakacje, wiec zdecydowanie biblioteka.

IwonkaGra
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:55

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

23 mar 2017, 12:07

W pierwszy rzucie - zawsze biblioteka ( albo przyjaciółka ). Te tytuły, do których chciałabym później wrócić z czasem trafiają na półkę. Teraz, dzięki drugiej połówce odkrywam zalety ebooków - tu decyzja o zakupie jest łatwiejsza, ale biblioteka pozostaje najważniejszym źródłem :)

tokarolina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:59

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

24 mar 2017, 14:21

Ja mam biblioteke po drodze do pracy więc srednio raz w miesiącu bywam i wymieniam zasoby ;) ksiązki przeważnie dostaję w prezencie, samej mi szkoda przeważnie wydać pieniędzy bo sa pilniejsze wydatki.

matejka12
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:56

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

29 mar 2017, 00:05

Szczerze to mało czytam, a jeżeli już to kupuję książki, lubię mieć je na własność i kolekcjonować.

Awatar użytkownika
matylda007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:38

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

30 mar 2017, 13:11

U mnie różnie bywa. Książki, po które sięgam "dla zabicia czasu" mogę mieć z biblioteki, ale takie, które mnie jakoś poruszają i do których mogę wrócić kupuję. Czasami, gdy nie jestem przekonana do jakiejś historii a czas mi pozwala, idę na spotkanie z autorem - jeśli mnie przekona, to kupuję książkę i od razu proszę o autograf. Ostatnio tak miałam z "Orianą Fallaci. Portretem kobiety" Cristiny De Stefano oraz "Steczkowscy. Miłość wbrew regule" Agaty Steczkowskiej - do obu nie byłam przekonana po czym ze spotkań z autorkami wyszłam z książkami z dedykacją :)

arianka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:50

Re: wolicie bibliotekę czy kupić nową książkę?

31 mar 2017, 13:54

Ja często korzystam z biblioteki, mam niedaleko i czasem sie trafią jakieś nowości wydawnicze, ale tak jak poprzedniczki, niektóre książki lubię mieć w domu - takie swoje ulubione, do których często wracam.
Ostatnio też, aby oszczędzić miejsca na półkach kupuje ebooki ;)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość