tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

jakie ogrzewanie?

28 mar 2017, 19:01

Jakie według Was jest najlepsze i najbardziej ekologiczne ogrzewanie?? Co sądzicie o ogrzewaniu pelletem?

bonmonika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2017, 12:15

Re: jakie ogrzewanie?

04 kwie 2017, 12:18

Jeśli chodzi o ogrzewanie to musisz też wziąć pod uwagę ile codziennej pracy musisz włożyć w obsługę pieca itp. Znajomi mają pellet, muszą go kupić, czyścić piec itp, z węglem jest to samo.
Ja natomiast mam gazowe, płacę niewiele, w lutym rachunek miałem 350zł za miesiąc i nic mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
Telimena
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2017, 16:23

Re: jakie ogrzewanie?

13 kwie 2017, 15:51

Jak dla mnie jednym z lepszych sposobów ogrzewania domu jest wykorzystanie paliwa stałego. Jeśli ktoś wykorzystuje ekogroszek i posiada dobrej jakości piec z automatycznym podajnikiem, to bez większego problemu liczyć może na wysoką jakość ogrzewania całego domu. Mąż kupił dobry piec, w którym palimy ekogroszkiem od firmy Smart Trans, więc liczyć możemy na naprawdę niskie koszta ogrzewania. Wszystko to dzięki naprawdę dobremu opałowi.

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: jakie ogrzewanie?

09 paź 2017, 15:23

pellet musi być dobrej jakości. Znajomi zamawiają przez internet z epellety.pl wraz z dostawą do domu. Mówią że każda dostawa to takiej samej jakości pellet.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: jakie ogrzewanie?

16 paź 2017, 14:00

Zależy jakiej wielkości masz dom i w jakiej technologii został wybudowany, ale sądzę że sam piec gazowy by wystarczył

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: jakie ogrzewanie?

25 paź 2017, 18:52

gaz ciekawe rozwiązanie ale coraz modniejsze jest ogrzewanie pompami ciepła. Chyba najtańszy sposób ogrzewania domu.

kajamase
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:07

Re: jakie ogrzewanie?

14 lis 2017, 09:53

Najekologiczniej jest chyba ogrzewać gazem, nie mówiąc o wygodzie. Można iść w stronę paneli słonecznych, ale to się mało opłaca.
Jeśli już chcesz ogrzewać paliwem stałym (jak pellet) zadbaj o dobry piec, bo nie tylko jakość paliwa się liczy.
Niedawno mówili chyba w wiadomościach że niektóre rodzaje takich pieców będą wkrótce zakazane, bo za bardzo trują powietrze.

adriann
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:20

Re: jakie ogrzewanie?

19 lis 2017, 22:53

Opłaca się, ale zwraca się po dosyć długim czasie. Chyba najlepiej postawić na gazowe.

wiska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2016, 17:01

Re: jakie ogrzewanie?

26 sty 2018, 23:08

u nas dom ogrzewa kominek z płaszczem wodnym, zrobiła nam go firma Piecbud, nie tylko jest łądny ale i ogrzewa cały dom

Awatar użytkownika
d3ct3r2
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2018, 13:33

Re: jakie ogrzewanie?

31 sie 2018, 18:28

Cześć wszystkim forumowiczom tego forum :) Mam działkę pod Gdańskiem i powoli przymierzam się do rozpoczęcia budowy. Zanim wszystko ruszy, chcę również powżnie zastanowić się nad ogrzewaniem budynku. Raczej nie chcę standardowej instalacji CO z uwagi na zanieczyszczenie tym środowiska. Sporo ostatnio czytałem o technologiach stosowanych w krajach skandynawskich, w tym o gruntowych pompach ciepła.

Czy ktoś z Was miał może z nim styczność i jest w stanie coś doradzić? Tu jest ciekawa firma z pomorza, która ma swój produkt w tym zakresie https://gejzer.com/ Czy ktoś z Was miał może z nimi styczność i jest w stanie coś doradzić sprawdzonego? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone porady i sugestie w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością każda porada się przyda :)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość