bulinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:09

Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

03 sie 2017, 15:12

Witam, pewnie już gdzieś pojawił się temat kwasu foliowego, ale mam do was pytanie jak wy go stosujecie? Takiej merytorycznej wiedzy zasięgnęłam na stronie doz.pl/czytelnia/a190-Kwas_foliowy_-_dawkowanie_dzialanie_skutki_uboczne_i_zastosowanie Z kolei jak byłam ostatnio u swojego lekarza, to powiedział mi, że tak naprawdę każda kobieta w wieku rozrodczym powinna go przyjmować codziennie. Planujemy z mężem dzidziusia i chcemy żeby miało jak najlepsze warunki zdrowotne. Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok? Dajcie znać

yanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2013, 19:28

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

02 mar 2018, 19:33

3 miesiące to optymalie ale pomyśl też o innych rzeczach - wg najnowszych badań ginekolodzy zalecaja tez branie witamin i minerałów które są przydatne i wspierają otganizm w czasie starania i w pierwszych diach ciazy jak jeszcze o niej nie wiemy. Dobrym preparatem rekomendowanym przez PTG jest Pregna Plus na przykład i masz w n iej nie jeden ( jak we wszystkich prawie preparatach) tylko dwa rodzaje kwasu foliowego co zwieksza jego wchłanialność. Bo sie okazało że ten kwas foliowy co jest we wszystkich preparatach nie u każdej kobety sie dobrze wchłania

darkparadise
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2017, 17:42

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

02 maja 2018, 12:27

Tak, trzy miesiące będą optymalne :) No i oczywiście jeśli zajdziesz w ciążę nie przerywaj suplementacji. Ogólnie najlepiej brać jeszcze dha i witamnę d3, wtedy dzidziuś będzie miał najlepsze warunki zdrowotne. Ja łykałam tabletki mamadha premium i byłam z nich bardzo zadowolona, żadnych niedoborów i problemów. Dobrze, że planujesz takie rzeczy

Konuszka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 23 paź 2018, 21:44

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

02 mar 2019, 00:24

Ja przed ciążą w ogóle brałam taki suplement ovarin który ma w sobie kwas foliowy, a do tego starałam sie dostosować to tych zasad dietetyka https://ovarin.pl/dietetyk-radzi/dzięki czemu hormony też lepiej w organizmie działały

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

07 mar 2019, 14:52

na pewno warto brać witaminy na kilka miesięcy przed ciążą,kwas foliowy jest niezbędny ale nie tylko kwas foliowy się przydaje, sprawdźcie sobie zalecenia polskiego towarzystwa ginekologicznego, oni mówią też ze warto brać dha, witaminę d3, nie jest to wcale tak łatwo dostarczyć sobie tego wszystkiego z jedzenia,żeby tą dawkę zalecaną jeść to trzeba by codziennie 2 puszki tunczyka jeść albo sporo innych ryb, ja za nimi nie przepadam, biorę mama dha premium , skład maja bardzo dobry i czuję się po nich ok

Awatar użytkownika
CzaCza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 20 maja 2019, 09:47

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

20 maja 2019, 10:01

Ja kwas foliowy już biorę 4 miesiąc, ale myślę, ze chce podbudowac ciało do zajścia w ciążę, więc cały czas jeszcze czekam, aż ciało będzie przygotowane.

agentka007
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2016, 14:44

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

17 cze 2019, 10:49

Kwas foliowy biorę dopiero dwa miesiące. Lekarz zalecił minimum trzy miesiące. Ciało musi się odpowiednio przygotować do zajścia w ciążę.

Roma88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:03

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

26 sie 2019, 12:09

Sam kwas foliowy nie pomoże, w prawdzie nie zaszkodzi ale nic sam nie zadziała. Ja staram się już 4 cykl, zmieniłam dietę na taką która odkwasza organizm, również postawiłam na kontrolę owulacji w domu- oprócz tej u gine co miesiąc. W domu używam cyklo testera myway. Jeszcze dwa cykle i znowu przebadam się kompleksowo.

Abcklm1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2020, 23:52

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

27 wrz 2020, 12:38

ja zażywałam już będąc w ciąży, a że dowiedziałam się o ciąży w 8tc, to brałam kwas krótko. Generalnie słyszałam, że pary też stosują żel pobudzający plemniki prefert, myślę, że nie zaszkodzi

Jobi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2020, 23:49

Re: Czy 3 miesiące zażywania kwasu foliowego będzie ok?

09 paź 2020, 12:16

Tak. pewnie

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość