Awatar użytkownika
Ploteczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:30

Stary dom - wymiana okien

08 sie 2017, 00:42

Odziedziczyłam stary dom. Z jednej strony radość, że mi przypadł zaszczyt odziedziczenia perełki a z drugiej strony przerażenie bo czeka mnie sporo pracy. Zaczynając od ogrodu z trawa po pas na 4 tys metrów :/ po walkę z pajęczynami pod sufitem ;) Przed zimą wiem, że muszę wymienić okna, tak żeby nie uciekało ciepło itp. Ciocia mieszkała w 2 pokojach i tam są nowe okna PCV ale kiepskiej jakości :( Zależy mi na dobrej firmie u której zamówię okna, mi zamontują mi je i dadzą gwarancje. Polecicie coś? może, któraś z Was jest akurat po wymianie okien :)

RenataKo
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2017, 00:00

Re: Stary dom - wymiana okien

16 sie 2017, 19:56

w domu mojej babci po dlugich poszukiwaniach wybralismy i montowalismy okna Jezierski. Maja dobre opinie, stosunek jakości do ceny wydaje sie dobry bo minelo juz kilka lat a ona wygladaja i sluza swietnie.. wiec moze to bedzie jakas wskazowka dla Ciebie. powodzenia!!!

Awatar użytkownika
Ploteczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:30

Re: Stary dom - wymiana okien

29 sie 2017, 00:12

Wielkie dzięki za odpowiedz :)
Z tego co czytam w internecie to bardzo dobra firma. Pod koniec września będę umawiała sie z przedstawicielami firm, zobaczę ile mi wyliczą. Wiem jedno chce dobra okna, najwyżej wymienię na raty, zacznę od najgorszych okien.
Udalo mi sie ogarnąć ogród, z czego jestem mega dumna :D dziecko juz nie jest buszujące w trawie :D z domu wyjechały juz 2 kontenery staroci i zostało na ten rok ogarniecie schodów bo sa zmurszałe no i okna.

sproket
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:26

Re: Stary dom - wymiana okien

30 sie 2017, 19:51

w domu mojej babci po dlugich poszukiwaniach wybralismy i montowalismy okna Jezierski. Maja dobre opinie, stosunek jakości do ceny wydaje sie dobry bo minelo juz kilka lat a ona wygladaja i sluza swietnie.. wiec moze to bedzie jakas wskazowka dla Ciebie. powodzenia!!!
U mnie w biurze mamy ich okna. Są b. ładne i jakościowo super.

sproket
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:26

Re: Stary dom - wymiana okien

01 wrz 2017, 13:23

w domu mojej babci po dlugich poszukiwaniach wybralismy i montowalismy okna Jezierski. Maja dobre opinie, stosunek jakości do ceny wydaje sie dobry bo minelo juz kilka lat a ona wygladaja i sluza swietnie.. wiec moze to bedzie jakas wskazowka dla Ciebie. powodzenia!!!
U mnie w biurze mamy ich okna. Są b. ładne i jakościowo super.
I jeszcze jedna mega ważna rzecz czyli gwarancja. Dają nawet 20 lat.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Stary dom - wymiana okien

05 wrz 2017, 22:42

okna na cale pokolenie z taką gwarancją. Weszłam na stronę jezierski, ciekawa ta promocja duokolor.

lila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 02 wrz 2015, 00:26

Re: Stary dom - wymiana okien

07 lis 2018, 16:13

Po pierwsze trzeba zdecydować się jaki rodzaj okien chcemy kupić - czy aluminiowe, plastikowe czy drewniane. Najtańsze będą pvc, one są szczelne, mają też dobre parametry akustyczności. Zobaczcie sobie na przykład te od Drutexu, firma godna polecenia, sprzedają nowoczesną stolarkę okienną w dobrych cenach, potrafią fachowo doradzić. Oczywiście trzeba pamiętać również o odpowiednim montażu.

Awatar użytkownika
Inoue
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2018, 15:29

Re: Stary dom - wymiana okien

15 lis 2018, 12:01

My kupowalismy okna od Vetrexu, nie narzekamy :D

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Stary dom - wymiana okien

27 lis 2018, 15:51

Znam ten temat z autopsji. Ja mam dom drewniany odziedziczony i okna były robione na wymiar, już woleliśmy dopłacić u stolarza za drewniane, jak na razie są ok i całkiem fajnie trzymają ciepło. Co do reszty to ja mam tylko 2 ha więc było co zagospodarować. Tuje wokół domu sadziłam partiami przez jakieś 3 lata :D urządzanie ogrodu i cały remont trwa do dziś. No co tu dużo mówić pracy w huk, a czas nie guma nie naciągniesz. A mogę Ci polecić tylko fajny ogrodniczy https://www.podkarpackiesady.pl/ spoko ludzie tam pracują. Co do okien i drzwi to poszukaj na google maps stolarza w pobliżu swojego domu i jak masz niewymiarowe okna to on spokojnie Ci wszystko dopracuje i będziesz miała mniej roboty.

Awatar użytkownika
Nina78
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2018, 16:16

Re: Stary dom - wymiana okien

27 lis 2018, 18:26

W starych domach często nowoczesne okna się nie sprawdzają, bo tego typu domu potrzebują cyrkulacji powietrza - inaczej kończy się to grzybem i innymi nieprzyjemnymi rzeczami. O wiele lepiej jest wymienić okna na inne drewniane.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość