lorika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:19

Nie lubie angielskiego

08 wrz 2017, 10:02

Jak w temacie. Wiem ze teraz bez angielskiego ani rusz, ze jest potrzebny (doswiadczyłam tego zresztą na własnej skórze bo kilka ofert pracy musiałam odrzucic przez brak bieglej znajomosci jezyka), ale ja po prostu nie znosze sie go uczyc. Co jakis czas wracam do tematu, próbuje robic sobie fiszki, czytac, tłumaczyc teksty i wypisywac słówka ale tak mnie to denerwuje ze poddaje sie po paru dniach. Chodzilam na jakis kurs pół roku ale nie widziałam rezultatów poza straconymi pieniedzmi wiec zrezygnoałam. W sumie nie wiem czego oczekuje, przeciez sie nie nauczycie za mnie, tak tylko chciałam ponarzekac :p

Awatar użytkownika
bosoosom
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 01 wrz 2015, 14:19

Re: Nie lubie angielskiego

11 wrz 2017, 12:45

po prostu jeden ma talent do języków a drugi nijak nie ma no i cięzej mu przychodzi motywacja i nauka. moze za wczesnie zrezygnowałas z tego kursu, pół roku to troche mało zeby widziec super wielką różnice

MAKKrakowAlejaPokoju
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2017, 09:27

Re: Nie lubie angielskiego

13 wrz 2017, 08:47

Odnosząc się do wypowiedzi mojej przedmówczyni, po pierwsze nie istnieje coś takiego jak talent do języków. Każdy z nas tak samo ciężko musi pracować na sukces – wytrwałość i systematyczność to klucze do opanowania języka obcego. Po drugie, czas, po jakim dostrzeżemy rezultaty nauki zależy od metody, jaką wybierzemy. Najszybsze efekty można osiągnąć, stosując direct method, czyli metodę bezpośrednią. Polega na intensywnym treningu umiejętności konwersatoryjnych oraz szczególnym zaangażowaniu uczestników kursu w szybkie i bezrefleksyjne mówienie w obcym języku. Być może właśnie z takiego sposobu powinnaś skorzystać, aby Twoja nauka wreszcie była efektywna. Jeśli chodzi o motywację, podsyłam Ci artykuł na naszym blogu. Opisaliśmy w nim kilka porad, jak skutecznie zabrać się do pracy: mak.krakow.pl/2017/07/13/jak-motywowac-sie-do-nauki-jezyka/. W razie pytań – służę :)

lorika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:19

Re: Nie lubie angielskiego

15 wrz 2017, 15:25

Wlasnie ja chyba jednak potrzebuje nad sobą bata, sama sie jakos nie mogę skutecznie zmusic do nauki, a jak juz to na krótko. Ta metoda brzmi dobrze ale pewnie jest kosztowna?

MAKKrakowAlejaPokoju
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2017, 09:27

Re: Nie lubie angielskiego

18 wrz 2017, 15:27

Cennik jest u nas bardzo zróżnicowany, bo zależny od tego, czy wybierzesz kurs grupowy czy indywidualny oraz od tego, kiedy będą odbywały się zajęcia. Mamy też oferty promocyjne: między innymi dla studentów, dla rodzin oraz dla tych, którzy płacą z góry. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej: mak.krakow.pl/cennik/.

OlaMMPublications
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:53

Re: Nie lubie angielskiego

12 mar 2018, 13:21

Wydaje mi się, że w przypadku nauki języka, jak i innych rzeczy, każdy ma swój typ uczenia się i swoje ulubione metody, przedmioty. Ja bym poleciła trochę nauki we własnym zakresie, może słuchanie nagrań, może proste pomoce językowe? Nie wszystkim wiedza wchodzi na kursach, bo to jednak jest kilka osób i może być problem, żeby się skupić. Są też osoby, które nie przepadają za nauką języka, bo wydaje mi się, że nie mają do tego predyspozycji, a tak naprawdę nie zdążyły się zaangażować i zachęcić, a warto próbować :-)

Renia55
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:13

Re: Nie lubie angielskiego

17 mar 2018, 15:20

może słuchanie nagrań, może proste pomoce językowe? Nie wszystkim wiedza wchodzi na kursach, bo to jednak jest kilka osób i może być problem, żeby się skupić.
Ja mam problem z nauką języka i już próbowałam różnych rzeczy, ale wydałam chyba kasę w błoto na te wszystkie pomoce. Jakie konkretne mogłabym Twoim zdaniem sprawdzić? Już mi ręce opadają
po prostu jeden ma talent do języków a drugi nijak nie ma no i cięzej mu przychodzi motywacja i nauka. moze za wczesnie zrezygnowałas z tego kursu, pół roku to troche mało zeby widziec super wielką różnice
Pół roku a pół roku to chyba różnica - mam na myśli intensywność kursu. A najważniejsza jest chyba osoba prowadzącego.

OlaMMPublications
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:53

Re: Nie lubie angielskiego

18 mar 2018, 19:20

może słuchanie nagrań, może proste pomoce językowe? Nie wszystkim wiedza wchodzi na kursach, bo to jednak jest kilka osób i może być problem, żeby się skupić.
Ja mam problem z nauką języka i już próbowałam różnych rzeczy, ale wydałam chyba kasę w błoto na te wszystkie pomoce. Jakie konkretne mogłabym Twoim zdaniem sprawdzić? Już mi ręce opadają
Renia, nie wiem, czego próbowałaś, ale poleciłabym Ci książki z naszego wydawnictwa. Oczywiście, na każdego działa coś innego, ale nasze materiały są tak przystosowane, żeby nauka z nich była przyjemnością. Do książek dodawane są płyty CD, co pozwala na kompleksowe poznawanie materiału i uczenie się poprzez słuchanie i czytanie - coś dla wzrokowców i 'słuchowców". Jeśli chciałabyś się dowiedzieć coś więcej o konkretnych publikacjach, daj znać - mogę coś podpowiedzieć tutaj lub w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam,
Ola
Doradca online MM Publications

Awatar użytkownika
PrzemekLL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2018, 14:41

Re: Nie lubie angielskiego

10 kwie 2018, 14:54

Hm... A jak się skutecznie uczyć języka rosyjskiego? Macie w tym może jakieś doświadczenie? Ja się właśnie zastanawiam, czy na przykład taka nauka j rosyjskiego online będzie ok https://rosyjski.pro/kurs-jezyka-rosyjs ... yjski-pro/ . Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
beautyworld
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2018, 11:56

Re: Nie lubie angielskiego

11 kwie 2018, 12:01

Jest tyle języków na świecie, że jeżeli nie lubisz angielskiego to możesz wybrać całkiem inny. W wielu krajach, jak na przykład Niemcy czy Francja wcale nie przykładają takiej wagi do nauki angielskiego jakby się mogło wydawać. To u nas jest takie wielkie ciśnienie na ten język, ale to pewnie przez kompleksy :P Dlatego śmiało wybierz inny język i się go ucz! :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość