JustynaM
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2017, 09:08

Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

26 wrz 2017, 09:35

Mój synek ostatnio narzekał na ból brzuszka, dostał leki i troszkę lepiej. Lekarz oprócz leków kazał pić dużo letniej przegotowanej wody, a także herbatę również letnią. Co myślicie o tym, żeby synek napił się zielonej Teekanne, bo już nie mam pomysłów, bo jakoś te krople musi wypić, a wody nie chce, zwykłej herbaty tak samo. Zieloną lubi, ale nie wiem czy ona przy bólu brzucha jest ok.

Co myślicie?

MalinaN
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 wrz 2017, 11:31

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

03 paź 2017, 10:36

Ja sama pije zielona herbatę, ale dziecku miałabym obawy ja dawać. Szczególnie przy bólach brzucha. Skoro nie chce wody to może herbatki owocowe lub przecierowe soki owocowe. Na ból brzucha to moze lepiej rumianek dac.

sylwuunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2013, 21:45

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

28 gru 2017, 19:09

Zależy jakiego rodzaju to ból brzucha, jeśli długo się utrzymuje to nie ma co i warto udać się do lekarza, albo wygodniej umówić wizytę domową - W Warszawie to proste można skorzystać z aplikacji Lekarzobok ( a z tego co czytałam na fb to będzie także dostępna we Wrocławiu)

jeszyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2018, 16:58

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

12 sty 2018, 17:17

Wg mojej wiedzy dzieci nie powinny pic zielonej herbaty, są herbatki dedykowane maluchom, wybór jest dosc duzy, wystarczy zajrzec do apteki i opisac problem albo poprosić pediatrę żeby cos doradził/przepisał.

agaa345
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 13:16

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

01 lut 2018, 10:41

Ja nie podałabym na ból brzucha zielonej herbaty, bo ona ma zupełnie inne właściwości. To już prędzej miętę, rumianek albo na trawienie herbatka z koperkiem.

jowitasok
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:11

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

21 lut 2018, 14:11

Ja na ból brzucha podaję dziecku zwykłą czarną herbatę bez dodatków. herbatę parzę taką trochę słabszą niż normalnie dla siebie.

Awatar użytkownika
margharete
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 86
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:25

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

14 kwie 2018, 01:44

pierwsze słyszę, że zielona herbata działa na ból brzucha u dziecka. Zawsze mówiono mi, że w takich sytuacjach podaje się rumianek albo herbatki rozkurczowe dla maluchów.

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

16 maja 2018, 13:06

Osobiście na problemy brzuszkowe zaparzyłabym miętę i rumianek żeby dziecko piło raz jeden, a raz drugi napar. Możesz dać probiotyki, Espumisan, wspomóc się Viburcolem w kroplach.

paulinasowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:36

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

17 maja 2018, 09:10

To też zależy od tego ile dziecko ma lat. Mój synek ma 2 miesiące i podaję mu probiotyki, wspólnie z lekarzem ustaliliśmy, że dla niego najlepszy będzie dicoflor. Kupuję mu w aptece Melissa, bo tam dostępny jest ten dla niemowląt i dzieci.

calineczkka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:24

Re: Zielona herbata dla dziecka przy bólu brzucha

25 paź 2018, 21:15

Ja mam starsze dzieci i im przy problemach z trawieniem to bardzo dobrze się sprawdza Intesta z maślanem sodu. Ola po kuracji zaczęła co prawda lepiej się odżywiać, ale mimo przekąszenia od czasu do czasu chipsów czy słodyczy to cały czas czuję się dobrze

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość