anulaanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2017, 14:15

Borowiny na kręgosłup

05 paź 2017, 13:10

Znalazłam taki mini artykuł w jakieś starej gazecie w poczekalni u dentysty i było o leczeniu bolów kręgosłupa borowinami. Podobno to są jakieś naturalne składniki które sie w kopalniach wydobywa. Krótko o tym było ale mnie zaintrygowało bo mnie regularnie boli kręgosłup, nawet mam wskazanie do sanatorium ale gdzie tam sanatorium jak mam troje dzieci w wieku szkolnym, nie moge wyjechac na tak długo, kto dopilnuje lekcji i zeby śniadania jadły?musze sie doraźnie kurować. To jak, słyszeliście o borowinach? działa to?

anulaanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2017, 14:15

Re: Borowiny na kręgosłup

09 paź 2017, 12:23

Ciekawe jaką to ma skutecznosc. Warto spóbowac chociaż… okłady z torfu, hmm- bardzo to śmierdzi? :p

filigranowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, 14:32

Re: Borowiny na kręgosłup

10 paź 2017, 15:04

O, takiego wątku szukałam. Chciałabym sobie kupic taki płyn do kąpieli, nie na kręgosłup ale właśnie na cerę, słyszałam że działa :) tylko mnie z kolei zastanawia czy jak to jest jakiś torf to czy ja potem doczyszczę wannę? Mamy nowy dom i.. sami wiecie, maż mnie zabije jak przez jakieś moje fanaberie-maseczki zniszcze drogą wanne. Ktos stosowal i umie mi odpowiedziec czy to bardzo brudzi i zostawia plamy?

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Borowiny na kręgosłup

23 lis 2017, 16:57

Sporo osób niepotrzebnie stara się zwalczyć ból w domowych warunkach, niejednokrotnie prowadzi to do poważnych komplikacji. Ból kręgosłupa zazwyczaj pojawia się po 30 roku życia, a jego przyczyn może być wiele. Może być to zwykłe przeciążenie, ale niewykluczone, że to coś poważniejszego w stylu nowotworu, czy przepukliny kręgosłupa. Ja mogę polecić tutaj Centrum Medyczne św. Franciszka, może akurat komuś się przyda, są tam świetni specjaliści.

Dorcia1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 gru 2018, 14:22

Re: Borowiny na kręgosłup

04 gru 2018, 12:16

Ja jakiś czas temu wróciłam z sanatorium i korzystałam z kąpieli Radanowych, które mają zbawienny wpływ w leczeniu osteoporozy i rehabilitacji osób po urazach i operacjach m.in. kręgosłupa, przyspieszając zrastanie się kości. Polecam też odwiedzić sanatorium UZDROWISKO ŚWIERADÓW- CZERNIAWA w, którym można skorzystać z takich zabiegów.

klarki178klarki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 26 lis 2018, 20:30

Re: Borowiny na kręgosłup

12 gru 2018, 17:24

Ja uwielbiam jeździć na wypoczynek do Konstancina do Centrum Hydroterapii EVA Park Life & Spa. Zawsze jestem pod wrażeniem tego miejsca i atrakcji , które tam znajduję. To niesamowite, że kilkanaście kilometrów za warszawą znajdziemy taką ostoję z możliwością przebywania na konstancińskich tężniach, które są zbawienne dla zdrowia.

Kasiunia85
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 10 paź 2018, 11:27

Re: Borowiny na kręgosłup

21 lut 2019, 12:21

Moim zdaniem dolegliwościami bólowymi trzeba zając się od podstaw u profesjonalisty. Fakt faktem sanatoria są okej, ale z czasem zabiegi się kończą i jedziemy do domu i wracamy do naszego niewygodnego łóżka do źle dobranej poduszki i ogólnie do starych nawyków i dolegliwości wracają jak bumerang. Ja przez lata cierpiałam na dolegliwości związane z rwą kulszową i już nawet zaczęłam się do tego „bólu” przyzwyczajać do czasu, aż ciężko było mi wstać z łóżka. Zapisałam się za namową znajomej do fizjoterapeuty w Krakowie na Miłkowskiego 11 do gabinetu Manufaktura Zdrowia. Po przeprowadzeniu serii zabiegów bóle odeszły w zapomnienie i teraz wiem ile lat cierpiałam i ile lat straciła.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość