Dominejka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 08 lis 2015, 07:14

Sposób na małego buntownika

09 paź 2017, 10:53

Cześć dziewczyny, jakie macie rozwiązania na wyjścia w zatłoczone miejsca z maluchem, który delikatnie mówiąc wszedł w okres buntu i kompletnie się nie słucha jeśli chodzi o trzymanie się łapy lub chociaż w zasięgu wzroku? To dla mnie nowość, bo do tej pory mały był grzeczny, a w naszym zachowaniu nic się nie zmieniło więc po prostu po troszeczku nam dorasta i eksperymentuje. Tylko boję się o niego niestety, a ze smyczą nie będę chodzić bo to rozpatruję jako totalną porażkę wychowawczą.

Zraniona11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2016, 10:49

Re: Sposób na małego buntownika

09 paź 2017, 14:24

czasem trzeba przyznać się do porażki bo to lepsze niż matka zeskrobująca swoje dziecko z ulicy. wybaczcie, że to takie drastyczne ale jednak jako matce to nie ma dla mnie rzeczy zbyt poniżających jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka. może po prostu ćwiczyć z dzieckiem zatrzymywanie się na polecenia itd - wtedy najpierw w formie zabawy, a później wejdzie w krew i będzie się słuchać.

koralina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:40

Re: Sposób na małego buntownika

10 paź 2017, 09:32

ale w ten sposób to można i dziecku całe życie ograniczać a to do niczego dobrego nie prowadzi, a już na pewno nie do samodzielności małego. nie można popadać ze skrajności w skrajność.

Dominejka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 08 lis 2015, 07:14

Re: Sposób na małego buntownika

11 paź 2017, 23:39

nie miałam na myśli dosłownie uciekania dziecka w momencie sytuacji zagrożenia. nie wybiega na ulice, nie biega pomiędzy samochodami spontanicznie. mam raczej na mysli ucieczkę w parku czy na starówce i kiedy proszę o podejście to ani myśli się posłuchać. Takie sytuacje nie są groźne ale potrafi się znacznie oddalić a ja nie jestem w stanie go ochronić. Strach pomyśleć co by było jakby ktoś go porwał albo zgubiłby się w tłumie.

koralina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:40

Re: Sposób na małego buntownika

12 paź 2017, 15:31

Słuchaj, a może najlepszym wyjściem byłby taki gadżet jak zegarek gps w4 bodajże, w spy shopie sprzedają. Jak berbeć ma na ręku takie coś, to w każdej chwili może Cię przez niego wezwać. Obsługa jest banalnie prosta, można wezwać tak pomoc, skontaktować się z maluchem. A jednocześnie ciągle masz lokalizację malucha.

Asstro2
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2017, 09:58

Re: Sposób na małego buntownika

16 paź 2017, 10:45

a to jest normalne

cudmalina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:04

Re: Sposób na małego buntownika

25 paź 2017, 15:22

Moja Milenka jeszcze sie nie buntuje bo dopiero zaczyna chodzic ale chętnie czytam te wasze historie, pewnie skorzystam jak przyjdzie czas buntu i na nas :ico_nienie:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość