swistaszka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2017, 11:28

Strach przed dentystą

11 paź 2017, 14:01

Moja córka panicznie się boi dentysty, ma 12 lat i po prostu unika tych wizyt jak może… w poczekalni jest bardzo zdenerwowana i wzdryga się na sam dźwięk tych wierteł. Ja też nie lubię dentysty, ale ona już przesadza… Chcę jej jakoś pomóc, więc szukam dobrego dentysty w Krakowie, może jak poczyta opinię na forum to się jakoś przekona i pójdzie do niego ( a już dawno nie była, przydałaby się jej kontrolna wizyta, aż się boję co tam zastaniemy)

jeanie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2015, 09:51

Re: Strach przed dentystą

12 paź 2017, 12:39

trzeba delikatnie,, ja mam prawie 30 lat a i tak sie wzdrygam na dźwięk wierteł ;) możesz jej ode mnie przekazać że podstawa to profilaktyka - staram sie raz w roku chodzić na kontrolę i dzięki temu unikam bolesnych wizyt bo sprowadzają sie najwyżej do załatania małych ubytków a to trwa maks 2 minutki ;)

Agmadent
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, 14:57

Re: Strach przed dentystą

13 paź 2017, 08:55

Lęk przed wizytą u dentysty jest dość powszechny, ale w pełni zgadzam się z moją przedmówczynią, że trzeba edukować dzieci (i nie tylko ;) ) w zakresie profilaktyki. Regularne wizyty kontrolne znacząco obniżają ryzyko chorób zębów i dziąseł, a przez to redukują do minimum ból odczuwany na fotelu dentystycznym. Na naszej stronie internetowej znajdziecie garść przydatnych informacji na temat higieny jamy ustnej i prostych zabiegów wykonywanych w celu utrzymania uzębienia w dobrym stanie: agmadent.pl/encyklopedia/profilaktyka. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania, jeżeli jakieś się pojawią, a córkę zapraszam do naszego Studia Stomatologicznego Agmadent przy Dobrego Pasterza. Mamy duże doświadczenie w pracy z dziećmi, wiemy też, jak dotrzeć do nastolatków. Nasz zespół tworzą wyłącznie wykwalifikowani i życzliwi specjaliści, którzy z pewnością sobie poradzą - zarówno z leczeniem zębów, jak i stworzeniem sympatycznej atmosfery :)

iwona345
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:21

Re: Strach przed dentystą

16 paź 2017, 09:09

dokładnie, trzeba mieć podejście! raz byłam u takiego lekarza (nie denstysty ale to akurat nie ważne) co wiecznie zmęczony i narzekający na prace, czułam sie jakbym mu tam przeszkadzała że przyszłam, dlatego trzeba dobrze trafić. jak jest gabinet nastawiony na dzieci to powinien być spoko, spróbujcie

lorika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2016, 15:19

Re: Strach przed dentystą

18 paź 2017, 14:14

Jak juz tak rozmawiacie o dzieciach, to pozwole sobie zadac pytanie w jakim wieku po raz pierwszy trzeba zabrać dziecko do dentysty? Zakładając że nic go nie boli i tak dalej. Tak kontrolnie-kiedy?

Agmadent
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, 14:57

Re: Strach przed dentystą

19 paź 2017, 11:22

Przyjmuje się, że najlepszym momentem na pierwszą wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym jest okres do pół roku po pojawieniu się zębów mlecznych. Dużo lepiej, żeby odbyła się właśnie wtedy, gdy dziecku nic nie dolega - wówczas nie będzie budziła negatywnych skojarzeń. W Agmadent praktykujemy tak zwane wizyty adaptacyjne, w czasie których zaznajamiamy się z maluchem, pokazujemy mu gabinet i narzędzia. Zadaniem rodziców jest natomiast przygotowanie dziecka do wizyty - jak to zrobić, opisujemy na naszej stronie internetowej: agmadent.pl/encyklopedia/dzieci/pierwsza-wizyta.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Strach przed dentystą

02 gru 2017, 12:53

Też bałam się dentysty, ale w końcu trafiłam na dobrą klinikę i już stres związany z wizytami minął. Osobom z Lublina polecam - Centrum Aldent. Szczególnie tym, które tak jak ja bały się chodzić do dentysty.

arletta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2016, 13:50

Re: Strach przed dentystą

08 gru 2017, 09:41

Ten strach towarzyszy mi od dziecka i współczuję wszystkim tym którzy mają to samo. Nie dziwię się więc dzieciom Obecnie jest zdecydowanie lepiej niż to było za moich czasów, ale strach pozostał.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość