michaljanke
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2018, 11:35

przeterminowane szczepionki

07 lut 2018, 11:42

witajcie

wpiszcie do wyszukiwarki "przeterminowane szczepionki" piekna afera sie zrobiła,a ja jestem przed decyzją szczepienia na pneumokoki.

michalsuszko1989
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:01

Re: przeterminowane szczepionki

09 lut 2018, 10:09

Mam nadzieje, że tutaj Panie się mocno włącza w dyskusje. Jestem tez przed decydowaniem, czy i czym szczepić swoje dziecko

roksanowak1988
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 12:58

Re: przeterminowane szczepionki

09 lut 2018, 13:04

ja swoje dziecko szczepiłam kilka lat temu na pneumokoki. Wtedy nie było to jeszcze obowiązkowe szczepienie.
Teraz jest bezpłatne, ale innego producenta niż ja podawałam. Czy ktoś szczepił symflorixem a inna osoba prenevarem? Jestem ciekawa waszych opinii

pajakkarina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2018, 10:38

Re: przeterminowane szczepionki

12 lut 2018, 10:43

dokładam się do pytania czy wystarczy szczepionka bezpłatna czy jednak radzicie żeby zapłacić za ten prenevar?

kowalskakora
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:30

Re: przeterminowane szczepionki

13 lut 2018, 10:33

Zdecydowanie jestem za szczepionką bezpłatną! Skoro ma pelna refundacje, to po co placić za coś co możemy mieć za darmo. Nie dajcie się przekonać że platna jest lepsza.

Wiktoria22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:38

Re: przeterminowane szczepionki

13 lut 2018, 13:46

Zdecydowanie jestem za szczepionką bezpłatną! Skoro ma pelna refundacje, to po co placić za coś co możemy mieć za darmo. Nie dajcie się przekonać że platna jest lepsza.
Ręce się załamują... a po co ludzie płacą prywatnie za lekarza, skoro przysługuje im NFZ? Nie wszystko co bezpłstne musi być gorsze, ale akurat w tym przypadku tak jest... Skoro Prevenar chroni przed 13 serotypami, a Synflorix tylko przed 10, to chyba liczb mówią same za siebie. Nie mówię, że Synflorix jest szkodliwa, czy coś, ale bezsprzecznie mniej skuteczna. Ale wiadomo, jak kogoś nie stać, to zawsze lepszy rydz niż nic.

michaljanke
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2018, 11:35

Re: przeterminowane szczepionki

13 lut 2018, 14:57

hej, widzę że od czasu mojego posta niezły zamęt tutaj się zrobił.
Ale zamieszanie w dobrym tego słowa znaczeniu bo teraz jestem zbrojny w duzo wieksza wiedze.
Chyba tak jak piszesz trzeba isc w stronę prenevaru, bo ma zwyczajnie szersze pokrycie. Kupcie jedne mniej lego czy barbie
to bedzie na odplatna lepsza szczepionke!

Manjuva
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2018, 13:26

Re: przeterminowane szczepionki

14 lut 2018, 13:34

Popieram! Oszczędzanie na dziecku to cos co mnie odstrecza

michaljanke
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2018, 11:35

Re: przeterminowane szczepionki

15 lut 2018, 10:21

Witajcie, zacząłem ten wątek i nie sadziłem ze tyle wpisów bedzie : ) dziekuje : ) troche mi się obraz całosci wyświetlił. Tesciowie obiecali pomóc i dadza nam pieniadze na ta szczepionke odpłatną. Skoro zabezpiecza przed wazniejszymi serotypami pneum to nie ma co się zastanawiac. Czy macie jakies doswiadczenia po aplikacji waszym dzieciom tej 13 walentnej szczepionki?

roksanowak1988
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 12:58

Re: przeterminowane szczepionki

15 lut 2018, 14:05

hej,nie moge znaleźć w ksiazeczce zdrowia wpisu jaką szczepionka kilka lat temu szczepiłam swojego jedynaka. Jednak rozmawiałam z kolezanką, która zakupiła ostatnio a aptece prevenar13. Powiedziała ze jej dziecko nie goraczkowało, nie zrobił się żaden odczyn na skórze. Moja kumpela twierdzi,ze skoro w tej szczepionce 13 walentnej jest wieksze pokrycie najpopularniejszych serotypów czyli odmian pneumokoków to warto zapłacić i mieć spokój dla siebie i dziecka.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość