MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Długo trwa detoks?

16 mar 2018, 12:39

Może znajdzie się tu ktoś, kto wie, ile trwa detoks alkoholowy?

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Długo trwa detoks?

16 mar 2018, 15:54

chodzi ci o leczenie kaca czy ogolnie, o czas wychodzenia z nalogu?

lubieobcasy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 11:58

Re: Długo trwa detoks?

19 mar 2018, 09:19

nie ma nic gorszego od kaca, ja nawet po 2-3 piwach na nastepny dzien jestem nie do zycia, słyszałam ze najlepsza na kaca jest woda z ogórków kiszonych albo jajecznica, ale mi pomaga jedynie kilka tabletek przeciwbolowych i sen

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Długo trwa detoks?

19 mar 2018, 13:05

Nie chodzi mi o leczenie kaca, tylko taki normalny detoks w szpitalu, o odtrucie alkoholowe. Może ktos z waszych znajomych był na takim detoksie. Zastanawiam się po prostu, ile czasu trzymają człowieka w szpitalu i jak to jest później zapisywane w zwolnieniu lekarskim?

lubieobcasy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 11:58

Re: Długo trwa detoks?

20 mar 2018, 12:00

a... niestety nie mam pojecia

Forest
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 03 sie 2015, 12:58

Re: Długo trwa detoks?

20 mar 2018, 16:37

Sam detoks to zwykle kilka dni. To wygląda tak, że kładziesz się na kilka dni do szpitala albo do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień i oni zajmują się Twoim ciałem. Przywracają organizm do względnej równowagi, wyrównują elektrolity, uzupełniają witaminy, ogólnie pomagają uporać się z efektem odstawienia alkoholu. Jak jest potrzeba, to można liczyć też na pomoc psychologa albo psychiatry. Szczerze to radziłbym wybrac prywatny osrodek, bo raz, ze detoks tam jest zwykle krótszy, dwa opieka jest lepsza. Jak bys szukała namiarow na taki osrodek to tutaj terapiaagnus.pl znajdziesz troche informacji na temat jednej z popularnych, prywatnych placówek odwykowych w Poznaniu. Od siebie tylko dodam, ze sam detoks trwa krótko, bo maksymalnie 10dni, ale tylko pierwszy etap leczenia. Pozniej warto by było zapisac się na terapię. Ta jest zwykle dłuzsza bo trwa okolo miesiąca. Zreszta na tym leczenie sie nie konczy. Uzależnione osoby chodzą stale na spotkania AA albo na jakies inne mitingi bo to pomaga zachowac im trzeźwość.

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Długo trwa detoks?

21 mar 2018, 11:35

Wow, ale się rozpisałeś:) ale dzięki za szczegółową odpowiedz. Wiem, że sam detoks nigdy nie wystarczy, ale chciałam się po prostu zorientować jak to wygląda i ile trwa.

obcasowaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:36

Re: Długo trwa detoks?

16 maja 2018, 09:47

a jak by ktos chciał zaczac sie leczyc to zawsze musi zaczynac od detoksu? jak wogole wyglada leczenie osoby uzależnionej od alkoholu? czy nie moze byc tak, ze bym tylko chodzila na spotkania do jakies poradni albo do psychologa? czy zawsze trzeba isc na oddzial zamkniety?

Awatar użytkownika
CzerwoneSzpilki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:12

Re: Długo trwa detoks?

16 maja 2018, 13:49

to chyba zalezy od stadium choroby alkoholowej. Jak ktoś decyduje się na leczenie to zwykle jest już wrakiem człowieka i bez profesjonalnej pomocy medycznej się nie obejdzie. Taka osobe trzeba najpierw doprowadzic do względnej równowagi fizycznej a dopiero pozniej mozna myśleć o leczeniu właściwym czyli psychoterapii. Jak bys chciala dowiedziec sie wiecej o detoksie albo po prostu szukasz osrodka, w ktoym bys mogla zaczac leczenie to na tej stronie detokspoznan.pl znajdziesz mnóstwo użytecznych informacji dla osob uzależnionych oraz tych, ktorzy maja kogos uzależnionego w swoim najbliższym otoczeniu

obcasowaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:36

Re: Długo trwa detoks?

17 maja 2018, 10:31

ja szukam pomocy dla siebie, wiem ze nie dzieje sie ze mna najlepiej i ze nie potrafie przestac pic, bo mimo ze sobie obiecuje, ze to ostatni raz, ciagle wracam do alkoholu, dlatego pomyślałam o terapii, tylko ja nie chce isc na odwyk z jakimis menelami

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość