maksik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2017, 11:39

Duszności?

12 cze 2018, 18:00

Dziewczyny od jakiegoś czasu moja mama ma duszności. Byliśmy u lekarza i ten zalecił w takich stanach podawać tlen. I teraz moje pytanie jak, bo wspomniał coś o kondensatorze tlenu. Przeglądam ofertę na oterapia.pl i szczerze kompletnie nie wiem jaki kondensator kupić. Możecie coś doradzić, podpowiedzieć?

pusia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2017, 12:01

Re: Duszności?

20 cze 2018, 12:47

Wszystkiego dowiesz się od lekarza. Takie leczenie to się chyba tlenoterapia nazywa. Koncentrator tlenu do tego można pożyczyć za opłatą miesięczną. Jest też kaucja. Sprzęt nie różni się od siebie wiele, więc można kupić byle jaki.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Duszności?

22 cze 2018, 21:36

To lekarz zalecając kurację nie wytłumaczył co i jak? Ja bym od razu dopytywała, bo potem zastanawiać się to ciężko zgadywać...

xszpileczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2017, 17:34

Re: Duszności?

26 cze 2018, 09:29

To jest właśnie podejście lekarzy. Napisz może z jakiego powodu mama ma duszności. Bo moja niestety miała raka płuc i my co prawda dostaliśmy kondensator tlenu na wypożyczenie z hospicjum. Niestety długo z niego nie korzystaliśmy z powodu na szybki rozwój choroby. No i przy nowotworze takie sprzęty są udostępnianie za darmo w innych wypadkach się płaci. Więc jeśli masz możliwość z oterapia kupić na własność to lepiej kupić, bo wyjdzie taniej. No i sprzęt jest po prostu nowy i wydajniejszy. Ale zanim podłączysz mamę to koniecznie udaj się do lekarza po wytyczne, bo wiem, że nie można być ciągle podłączonym bo wtedy można się przetlenować. Lekarz musi Ci wszystko wyjaśnić.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość