KasiaWierzbicka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2007, 17:57

lekarz pozwala mi wrócić do pracy

20 sie 2007, 18:06

jestem w 21 tygodniu ciąży czuje się fatlnie moja ciąża była już zagrożona poronieniem zagrażającym pracuje w supermarkecie w kórym każa mi targać ciężkie produkty oraz wykonywać inne prace które są zabronione kobietom w ciąży boję się że w ten sposób mogę stracić swoje dizecko CZy waszym zdaniem powinnam wrócić do pracy ?

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

20 sie 2007, 18:10

mysle, że NIE POWINNAS wracać do pracy- to jest moje osobiste zadanie.
Moja Siostra takze pracuje w markecie i od 6 tc jest na L4.Do pracy nie zmaierza wracać przez cała ciąże.
Ona prowadzi ciąze u bardzo dobrego gina z NFZu. On uważa, ze kobieta w ciazy powinna pracowac , jesli nic sie nie dzieje.A ze ciaza Siostry przebiega super to nie dał jej zwolnienia. Ona zakręciła sie wokół tematu, wypytała kolezanki i znalazła ginke, do której chodzi prywatnie, a która bez problemu wypisuje jej L4.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

Re: lekarz pozwala mi wrócić do pracy

20 sie 2007, 18:34

KasiaWierzbicka pisze:jestem w 21 tygodniu ciąży czuje się fatlnie moja ciąża była już zagrożona poronieniem zagrażającym pracuje w supermarkecie w kórym każa mi targać ciężkie produkty oraz wykonywać inne prace które są zabronione kobietom w ciąży boję się że w ten sposób mogę stracić swoje dizecko CZy waszym zdaniem powinnam wrócić do pracy ?

Broń boże!!!chyba że chcesz stracić dziecko!!!pracodawca ma obowiązek na czas ciąży przydzielić Ci inne obowiązki które możesz wykonywać za te same pieniądze mimo że np normalnie są mniej opłacane!!!nie możesz nic dzwigać szczególnie jak Twoja ciąża była zagrożona,ogranicz też schylanie .wyjście jest jedno zmień lekarza!!bo wg mnie lekarz który wysyła kobietę ciężarną z zagrożoną ciążą do pracy to nie lekarz!!!!

KasiaWierzbicka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2007, 17:57

20 sie 2007, 19:28

Lalka, dzieki za porade

[ Dodano: 2007-08-20, 19:31 ]
K@tk@, jestes moze z wroclawia?

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

20 sie 2007, 19:34

pamietaj takze , ze nawet jesli wrocisz do pracy to pracodawca powinnien skierowac Cie na inne stanowisko - lzejsze - jesli nie jestes w stanie wykonywac swojej pracy - stanowisko nowe nawet jesli jest mniej opłacane nie dotyczy to Ciebie , gdyz pracodawca musi wyrownac Ci wynagrodzenie do takiego jakie mialas na poprzednim (tym swoim) stanowisku. Zycze powodzenia.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 sie 2007, 20:55

KasiaWierzbicka, absolutnie nie wracaj do pracy ! jestem w szoku ze lekarz pozwolic wrocic tobie do pracy !! moja propozycja to zdecydowanie zmien lekarza tym bardzierj ze ciąża była już zagrożona poronieniem zagrażającym..no w glowie mi sie nie miesci ,co za lekarz

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

20 sie 2007, 21:34

W 100% zgadzam sie z dziewczynami. Najlepiej bedzie jak poszukasz innego lekarza, ktory ci wypisze L4. Jezeli Ci sie nie uda, to wroc do pracy ale tylko pod takimi warunkami o jakich pisza dziewczyny czyli inne stanowisko (lzejsze) albo inne obowiazki. Ale najlepiej by było dla Ciebie i dziecka, abys odpoczywala i to jak najwiecej. Pozdrawiam i zycze powodzenia

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

21 sie 2007, 10:48

ten lekarz to debil czy jak???

KasiaWierzbicka pisze:boję się że w ten sposób mogę stracić swoje dizecko CZy waszym zdaniem powinnam wrócić do pracy ?

KasiaWierzbicka, teraz musisz dbać o siebie i dzieciątko! Nie wracaj do pracy, zmień lekarza na takiego ktory wypisze Ci L4. i duuuuuzo odpoczywaj!

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

21 sie 2007, 12:35

Kasia ja tez się zgadzam z dziewczynami,wogóle w ciąży dźwiganie ciężkich rzeczy jest zabronione a co dopiero jak ty masz ciąże zagrożoną!!!Może rzeczywiście powinnaś zmienić lekarza a jak nie to chociaż tego swojego poproś o zwolnienie może Ci da,powiedz mu o co chodzi,gdzie pracujesz!!No ale ten lekarz to chyba sam powinien Ci zaproponować a nie jeszcze CI pozwolił :ico_puknij: ,a mówiłaś mu że pracujesz w markecie i musisz dziwgać??

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

21 sie 2007, 12:42

Zgadzam się z dziewczynami w 100%. Ja pracuje w sklepie. To sieciówka i tak średnio dbają o swoich pracowników. Ale jak dowiedzieli się, że jestem w ciąży, kazali mojej kierowniczce dopilnować abym nie dźwigała towaru i nie wspinała się na drabiny czy schodki. Teraz jestem na zwolnieniu, bo już ciężko mi w upale wytrzymać stanie przez 8 godzin, ale też miałam problem z L4. Zmieniłam po prostu lekarza i od lipca jestem na zwolnieniu. Radziłabym zrobić to samo i to jak najszybciej, bo zdrowie twojej dzidzi i twoje jest teraz najważniejsze. Powodzenia

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość