Awatar użytkownika
bonia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2015, 13:29

Kupno auta używanego, co sprawdzić?

21 gru 2018, 15:39

Witam.

Chcę kupić auto używane, które będzie moim pierwszym samochodem. Możecie podpowiedzieć, jak ustrzec się przed oszustami w komisach samochodowych? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Awatar użytkownika
Natali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 16 paź 2015, 12:14

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

22 gru 2018, 11:58

przede wszystkim trzeba zajrzeć pod maskę, sprawdzić podwozie, ocenić stan lakieru. dobrze jest też sprawdzić auto komputerem diagnostycznym. tylko, że sama nie jesteś w stanie tego ogarnąć, bo nie masz ani takiego sprzętu, ani odpowiedniej wiedzy na ten temat. dlatego najlepiej obejrzeć auto z kimś kto się będzie na tym znał...

Awatar użytkownika
bonia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2015, 13:29

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

26 gru 2018, 16:06

Ale w tym właśnie jest problem, że ja nie mam takiej osoby. Nie znam żadnego fachowca który by się na tym znał. Dlatego muszę się tym zająć sama.

jowitasok
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:11

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

28 gru 2018, 13:42

Przy kupowaniu używanego samochodu, najlepiej zlecić takie kompleksowe sprawdzenie auta firmie. Są specjalne firmy które tym się zajmują :ico_oczko:
Przyjeżdża Ci taki ekspert, ogląda auto wzdłuż i wszerz, sprawdza wszystko co możliwe i wydaje swoją opinię czy warto brać dane auto czy nie :ico_oczko:
Sama bym się nie porywała na sprawdzanie auta skoro się na tym nie znasz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
bonia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2015, 13:29

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

28 gru 2018, 23:49

Hm, a orientujesz się ile może kosztować takie sprawdzenie auta przez jakąś firmę? W sumie ma to sens.

jowitasok
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:11

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

29 gru 2018, 23:22

Taki pakiet full wypas w Autotesto kosztuje około 500 zł. Są też tańsze – podstawowe. Poczytaj sobie dokładnie jak to działa i co wchodzi w skład raportu autotesto to się zorientujesz co i jak. Ogólnie takich firm jest sporo. Sama miałam do czynienia z kilkoma. Ale to autotesto co Ci podałam to miało ze wszystkich takich najbardziej dokładny i rzetelny raport.

Konuszka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 23 paź 2018, 21:44

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

09 sty 2019, 14:53

Czasami przy salonach sprzedają takie używane auta. Ale moim zdaniem i tak lepiej kupić nowe, można z wyprzedaży rocznika czy na innych promocjach bo często są dobre oferty. My tak w Częstochowie w salonie mazdy Klimczak kupiliśmy w dobrej cenie a nowe pewne

Alicja666
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:48

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

11 sty 2019, 13:56

Ale w tym właśnie jest problem, że ja nie mam takiej osoby. Nie znam żadnego fachowca który by się na tym znał. Dlatego muszę się tym zająć sama.
Cześć, polecam firmę beker polska ponieważ niedrogo wyceniają auta tzn. powiedzą Ci ile jest warte i w jakim jest stanie.

Awatar użytkownika
bonia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2015, 13:29

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

17 sty 2019, 13:56

Konuszka, no oczywiście, że nowe jest najlepiej kupić, bo nie musisz się wtedy martwić o sprawdzanie auta, czy o to, że możesz się na coś naciąć. Ale też prawda jest taka, że na takie nowe auto trzeba dać o wiele więcej kasy niż na używane i pop prostu nie każdego stać na taką opcję.

Alicja, dzięki za polecenie, ale już zdecydowałam, że biorę autotesto. Swoją drogą po weekendzie w poniedziałek będą mi sprawdzali auto. Trzymajcie kciuki :ico_haha_01:

jowitasok
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:11

Re: Kupno auta używanego, co sprawdzić?

31 sty 2019, 23:04

Ooo to koniecznie daj znać jak poszło i czy udało się kupić.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość