Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

czy dwumiesieczne dziecko moze zacząć ząbkować???

30 sie 2007, 22:19

Ostatnio Aleksander(2miesiące) często bierze piąstki do buzi, gryzie paluszki, nie pomaga smoczek, ostatnio czytałam ze dolegliwości związane z zabkowaniem moga pojawic sie nawet dwa miesiące przed, a także że u niektórych dzieci zabki pojawiają sie w 3 miesiącu????oczywiści Alusiowi zaczyna sie też "ślinienie" - ale to chyba normalne dla tego okresu???no i pokasluje troszeczkę - jutro osłucha go pediatra, ale przypadkiem czy te objawy to nie początek ząbkowania???

[url=http://www.szipszop.pl]Obrazek[/urlcode]

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/325a7d83d6bed655.html]Obrazek[/URL/code]

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ede3b077abe33548.html]Obrazek[/URLcode][/code]

MamaOliwki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:37

30 sie 2007, 22:43

Całkiem możliwe :) Ale na pierwszy ząbek możesz poczekać nawet i do trzech, czterech miesięcy. U twojego szkraba rozpoczął się okres intensywnej pracy ślinianek,które w tym właśnie okresie zaczynają powstawać i duże ślinienie będzie tego objawem, co nie musi wcale oznaczać ząbkowania.
Pozdrawiam :)

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

30 sie 2007, 22:54

tak tak, dziękuję za informacje, te piąstki w buzi mnie troche niepokoją jednak:(

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

31 sie 2007, 07:27

Aleksandrowicz, ja tymi piąstkami w buzi bym się nie przejmowała. Twoje dzieciątko zaczyna poznawać świat. I to jest całkiem normalne. Poza piąstkami zacznie wkładać do buzi różne przedmioty (o ile już tego nie robi). Poprzez wkładanie "wszystkiego" do buzi dzieciątko rozróżnia teksturę przedmiotów.
Zgadzam się z MamaOliwki, na pierwszego ząbka możecie poczekać jeszcze kilka miesięcy :ico_oczko:
Mojej Emi pierwszy ząbek wyszedł jak skończyła 5 miesięcy a zaczęła się ślinić i wkładać piąstki do buzi jak miała niecałe 2 miesiące :-)

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

31 sie 2007, 08:32

Oczywiście, że może. Są przypadki dzieci, które już rodzą sie z ząbkiem, ale to o czym piszesz, wygląda raczej na naturalny proces, o którym wspominały już dziewczyny. Mój Jasiek też zaczął ślinić się i wpychać piąstki jak skończył dwa miesiące. Od trzeciego od czau do czasu muszę posmarować mu dziąsełka Calgelem, bo ewidentnie dokucza mu swędzenie i ból - a ząbków jeszcze nie ma. I dobrze:) Te, które wyrastają przed 6 miesiącem są słabiej zmineralizowane, a przez to podatniejsze na różne choroby.

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

31 sie 2007, 08:55

to znaczy, że jezeli z dnia na dzień mój Aleczek zaczął nagminnie wkładać piąstki do buzi, obgryzać je z lubością na każdym kroku, w każdej wolnej chwili, to jest to zupełnie normalne???

Obrazek

Obrazek
[/code]

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

31 sie 2007, 12:59

wydaje mi się że nie masz się czym przejmować. Jeżeli Cie to niepokoi to spróbuj mu dawać gryzaki. Może przypadną mu do gustu i będzie je obgryzał zamiast rączek.
Chociaż moja Emi na początku wogóle nie chciała gryzaków. Najlepiej jej się obgryzało własne rączki. Czasem tak je "ciumkała" aż były zaczerwienione :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

02 wrz 2007, 11:56

Piąstki najlepsze :-D A przyjdzie jeszcze czas na DOSŁOWNIE WSZYSTKO, co wpadnie w rączki. Ja też szybko zaczęłam dawać młodemu gryzaki, bo już gdzieś od drugiego miesiąca powoli uczył sie chwytać. Szybko załapał w czym rzecz i rzeczywiście bardzo sobie lubi je pociumkać. Teraz jak nie ma zabawki, natychmiast zajada własne ubranko - ciągnie do buzi bluzę, wkłada rękawki - więc staram się, żeby miał coś pod ręką, bo inaczej natychmiast cały jest mokry od śliny :ico_zly:

MamaOliwki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:37

02 wrz 2007, 21:55

Piąstki są super do pocierania ! Zacznie też próbować twoich paluszków :) Moja Oli uwielbiała moją brodę. Nie wiem czemu, ale przypadła jej do gustu. Nie przejmuj się, to co robi twój maluch to wszystko jest normalnym zachowaniem.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

03 wrz 2007, 21:12

moja Gabi tez sie slinila od 2 miesiecy a zabka pierwszego dopiero miala jak skonczyla 8 miesiecy to jest normalne ze dzieci sie slinia w ten sposob dziaselka przygotowuja sie na zabki wiec nie masz sie czym martwic to jest normalne.najlepiej kupiz zel na zabkowanie i smarowac dziasla to troche usniezy bol a i gryzaczki tez mozesz dawac niech masuje sobie dziaselka.ale musisz troche poczekac na zebale pozdrawiam

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości