Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

Ból brzucha we wczesnej ciąży

08 wrz 2007, 21:12

Drogie dziewczynki,mam do was ogromną prośbę.Napiszcie mi czy bolał Was brzuszek we wczesnej ciąży?Ja obecnie jestem w 5 tyg. i już od 4 tyg. boli mnie brzuch.Czasem mnie ciągnie,innym razem kłują jajniki,ale jest to prawie przez cały czas.W pierwszej ciąży miałam bóle brzucha do około 3 mc.,więc niby nie powinnam się martwić,ale jednak nie daje mi to spokoju i bardzo się boję o moje maleństwo.Wizytę mam 12 wrzesnia.Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

08 wrz 2007, 22:41

Hej. Ja też to mam;/ Lekarka przepisała mi Nospę Forte (na receptę). Pomaga, ale trzeba też dużo odpoczywać - przynajmniej w moim przypadku. Byłam na zwolnieniu, odpoczywałam i przeszło. Wróciłam do pracy i po tygodniu wróciło - chyba za dużo siedzenia... Teraz jestem na zwolnieniu i czasem nadal łykam Nospę.
Na początku się bardzo bałam, ale widać niektórzy tak juz mają. Może to po usuwaniu torbieli...

Życzę dobrego samopoczucia;)

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

08 wrz 2007, 23:05

Zulcia, jasne, że tak miałyśmy. Nie masz się co martwić tylko cieszyć. Macica się rozciąga no i przygotowuje wygodne mieszkanko dla twojej małej fasoleczki, żeby jej tam dobrze było przez 9 miesięcy.
Gratuluję serdecznie i wszystkiego dobrego dla Ciebie i twojej małej kropeczki!!!

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

09 wrz 2007, 09:25

Dziewczynki,jesteście kochane,że tak szybciutko zareagowałyście na mój problem,bo mnie uspokoiłyście.W środę idę do gina,więc o wszystkim mu powiem.Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję.A mogłybyście jeszcze mi powiedzieć jak długo Was bolał brzusio,tzn.do którego tygodnia?
A to dla Was :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

09 wrz 2007, 10:02

Hej Zulcia
Ja też tak miałam, także nie musisz się martwić. Mój gin przepisał mi wtedy nospę i na wszelki wypadek tabletki na podtrzymanie ciąży. Brałam je przez 3 miesiące. Muszę przyznać, że jak miałam te bóle to raczej nie wstawałam z łóżka i dużo spałam, ale każda z nas inaczej to wszystko przechodzi.
Gratuluję fasolki i życzę powodzonka.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

09 wrz 2007, 10:22

mambii82, dziękuję za odpowiedź.Ale Ci dobrze,że jesteś już w 32 tyg.tez bym chciała.I gratuluję córeczki :-D A czy byłaś na zwolnieniu?Bo moja szefowa nic jeszcze nie wie i jak bym poszła,to musiałaby się dowiedziec.Ale czego się nie robi dla Maluszka :-D
Pozdrawiam cieplutko

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

09 wrz 2007, 11:34

Zulcia a ja Ci napiszę to co już nie raz pisałam..ból brzucha w ciąży nie jest normalny...oczywiście może być niegroźny ale nie wolno go lekceważyć,szczególnie w dniach na których by przypadała @ (przez pierwsze 3-4 miesiące w te dni należy się oszczędzać nawet jak ciąża przebiega książkowo).więc jeśli masz takie dolegliwości to najlepiej leż i nic nie rób,nospy nie bierz bez konsultacji z lekarzem,ja miałam zakaz przez pierwszy trymestr a tym bardziej nospy forte.w okresie gdy dzidzi się rozwija do momentu rozwinięcia wsyztskich organów szczególnie ukł.nerwowego najlepiej nie brać nic.napisałam to co mówił mi mój lekarz ,nie jest to moje zdanie.
trzymam kciuki i gratuluje dzidziusia
Indigo Twój Tomuś jest prześliczny!!!!no ale Ty śliczna kobieta więc nie ma sie co dziwić :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

09 wrz 2007, 13:27

Zulcia gratuluję maleństwa :-D Ja miałam bóle brzucha i to nawet mocne,tylko że niebył to taki ciągły ból jak na miesiączkę tylko skurcze.U mnie pojawiły sie w czasie gdy miałam dostać miesiączkę i trwały jeszcze potem trochę ale były coraz słabsze aż w końcu zanikły całkiem :-) .buźka.

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

09 wrz 2007, 13:28

Lalka bardzo dziękuję

A co do bólu to jeden drugiemu nie równy.
Jeśli chodzi o ból na początku ciąży to każda ze znanych mi kobiet taki miała i nie ma się czym przejmować. Oczywiście jest to ból taki jak na okres. Jeśli jest jakiś większy, inny, nieokreślony to wtedy oczywiście lepiej do lekarza lecieć.
U nas na czerwcówkach pamietam jak dziś jak wszystkie bolał i się wspierałyśmy wazjemnie bo każda się denerwowała oczywiście.
Ale nie pamiętam już jak długo to trwało niestety...

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

10 wrz 2007, 17:33

Zulcia
Jak tylko zaczął się ból i dostałam od gin te tabletki na podtrzymanie ciąży to musiałam iść na zwolnienie i niestety też musiałam powiedzieć o tym pracodawcy. Miałam strasznego szefa (zwolnili go końcu) i obawiałam się, że dostanie mi się po uszach. Ku memu zdziwieniu on zareagował pozytywnie i powiedział, że mam dbać teraz o siebie a oni sobie jakoś beze mnie poradzą. Nigdzie nie jest napisane jak długo masz pracować w ciąży i ile masz znosić w pacy. Teraz najważniejsze jest Twoje zdrowie i dzidzia. Także nie obawiaj się niczego i walcz o swoje !!! Główka do góry bo w końcu będziesz niedługo mamą i musisz stawiać czoła wyzwaniom. Pozwodzonka życzę :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość