Justa1982
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2007, 15:33

Książeczki dla dzieci

10 wrz 2007, 17:32

Chciałabym Was zapytać jakie książeczki kupujecie dla swoich maluszków/ Czy macie jakieś ulubione, sprawdzone, napisane fajnym językiem ksiażeczki?Moja Ola od niemowlaka uwielbia jak jej czytam i dlatego jej biblioteczka jest dosyć pokaźna, a książeczek ciagle przybywa. Ma już całą serię NODDY - okienkowe, w twardej oprawie, typu poznajemy kolory, kształty, przeciwieństwa. Są naprawdę fajnie i mają śliczne ilustracje, minus jest taki że nie ma tam za wiele do czytania, zaledwie jedno zdanie na stronę. Dlatego Ola uwielbia serię "Kamyczka" Caillou - są to świetnie napisane książeczki dla przedszkolaczków, bardzo przyjemne i pouczające. Naprawdę polecam. Wszystkie książeczki o których pisałam są dostepne np. w Empiku, cena każdej z nich to 9.90. Piszcie o waszych typach:) Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

12 paź 2007, 19:37

Justa1982, Mój synek jak był mały czytalam mu wszystkie polskie bajki , baśnie np.( lokomotywa, murzynek bambo itd.)teraz ma 6 lat bardzo lubi serie Franklina do tego czytamy rózne inne np.baśnie o smokach ,legendy Poznania,w sumie różne ksiązeczki. ostatnio zaczeliśmy czytać Bibllie dla dziedzi .

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

17 paź 2007, 18:16

Ulubionymi książkami Basi są obecnie opowieści o Kubusiu Puchatku.
Bardzo lubi książeczki zakupione w "Świecie Książki" jest to seria 3 książeczek
Hocki -klocki na dobranocki ,Bajeczki o wróżkach oraz Bajeczki znane i lubiane.

Gdy była mniejsza uwielbiała proste krótkie bajeczki: Lokomotywa ,A-a,kotki dwa,Słoń Trąbalski ,Chory kotek czy Entliczek-pentliczek i choć czytałam je setki razy i znam je na pamięć :-) czasami Baśka lubi do nich wracać....

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

17 paź 2007, 19:26

ja nie czytam wogole... :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

18 paź 2007, 07:31

A moja Wiki narazie uwielbia ogladac tak wiec u nas gore biora ksiazeczki z tektury bo te moze ogladac sama a jak przy tym gaworzy :-) No i oczywiscie mama musi czasami poczytac ale najczesciej jest to imitowanie odglosow zwierzat ale Wiki to uwielbia :ico_haha_02:

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

19 paź 2007, 12:51

już się poprawiłam wczoraj była książka na dobranockę i Roksanka zasnęła tak szybko że nawet nie zauważyłam...
czytałyśmy bajke o Alladynie...

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

19 paź 2007, 17:24

poccoyo, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tak trzymaj :-)

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

20 paź 2007, 15:58

:-) :ico_wstydzioch:
wczoraj był alladyn i siedem koźlątek i wilk...
oj zebym ja umiala po angielsku czytac to bym jej kupowala ksiazeczki tu na miejscu...

lilo

25 lut 2009, 19:55

Piotruś od zawsze kocha Franklina - mamy mnóstwo bajek o nim - w tym właśnie w formie pisanej :ico_oczko: Bardzo je lubimy - pouczające i mądre.
Ostatnio też odkryliśmy serię "Dzień w..." z tekstami W.Chotomskiej i też mamy już parę, na przykład:
Obrazek
Bardzo fajne, wierszem pisane opowiastki.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

25 lut 2009, 23:10

my też dużo czytamyKacper bardzo lubi książki
uwielbia wiersze najbardziej to Tuwima ale nie tylko
fajne są rymowane takie wierszowane historyjki Doroty Gellner,też je bardzo lubi

Obrazek

ostatnio kupiłam mu bardzo fajne wierszyki Obrazek

i takie Obrazek
pisze ze od 6 lat ale Kacprowi sie podobają

fajna kolorową książkę o przygodach krasnoludków tez niedawno kupiłam
Obrazek

z ostatnich nabytków to zaczęłam kupować książki z serii encyklopedia wiedzy przedszkolaka,narazie kupiłam " w moim mieście" i " owady i pająki" bo ostatnio robale go interesują i mówi ciągle o pająkach i komarach hihi
to akurat inna ,ale tak to wygląda Obrazek

a i znalazłam fajne wierszyki o czasie,dniach tygodnia"dokąd biegnie czas"
Obrazek

a poza tym czytamy baśnie,ksiażki z serii klub książek disneya (Kacper odziedziczył :ico_oczko: całą serie po kuzynie) lubi też opowiadania o noddym,bobie budowniczym czytałam mu nawet pilot i ja hihi i słuchał zaciekawiony

[ Dodano: 2009-02-25, 22:26 ]
a i serię mamy kolekcja dziecka to też czytamy
Obrazek

poza tym jeszcze rózne gazetki dla dzieci

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości