Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

Ratunku przeziębienie w ciąży!!!!!

19 wrz 2007, 13:12

Pomocy zaczeło mnie rozkładać przeziębienie mam katar, bolą mnie zatoki i jest mi strasznie zimno, jakieś p37tem. co mogę zrobić aby nie poszło to dalej!!!! Boję się brać co kolwiek !!!! :ico_placzek: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

19 wrz 2007, 13:48

Asikk, najlepiej jest się ratować domowymi sposobami. Gorąca herbata z cytryną i miodem, herbata malinowa, mleko z miodem i czosnkiem (niestety nie każdy to lubi). Pomaga też jedzenie zwiększonej ilości czosnku (bez przesady oczywiście :ico_oczko: ) Na katar i bolące zatoki może pomoże Ci inhalacja z dodatkiem olejku eterycznego (np. eukaliptusowego). Poza tym obolałe zatoki możesz smarować Amolem (przed tym posmaruj sobie czoło tłustym kremem a dopiero później posmaruj Amolem)
No i przede wszystkim wskakuj do łóżka i się porządnie wygrzej. Jeżeli temperatura skoczy do 38 stopni to możesz zażyć Apap. Jeżeli nie przejdzie to lepiej idź do lekarza.
Trzymam kciuki żeby Ci szybko przeszło.

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

19 wrz 2007, 14:20

co do herbaty malinowej to po warunkiem że jest to napar z owoców a nie z liście - liście moga powodowac skurcze.
Z leków paracetamol.
co do reszty to bym jednakposzła do lekarza żeby zobaczył czy osłuchowo ok. Ja w ciązy przeszła krztusiec i mała ma się super teraz ale konieczny był antybiotyk - nie bierz lepiej nic na włąsną rękę.
mi lekarz odradził inhalacje - zresztą na ulotkach jest napisane co można a co nie w ciązy.
Zdrówka życzę.

edi
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1885
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:51

19 wrz 2007, 14:30

ja tez w ciązy miała przeziebienie.na szczescie nic wiecej.wszyscy w domu lezeli obłoznie chorzy na antybiotykach a ja jakos wyszłam z tego bez leków.lezałam jadłam witaminy.syrop z cebuli czosnku i miodu(czosnek to naturalny antybiotyk) wiec nie przejmuj sie ,w razie pogorszenia wezwij sobie lekarza do domu.

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

19 wrz 2007, 15:16

Dzięki kochane , wszystko zastosuje, mleko z miodem i czosnkiem poszło w ruch, herbatka z sokiem malinowym i cytrynka już sie robi , a łózeczko już rozłożone , zrobie sobie jeszcze ten syropek i co do amola to dobry pomysł na te zatoki i na zatkany nosek. człowiek w takich sytuacjach panikuje i zupełnie traci głowe. :ico_szoking: dziękuje jeszcze raz bardzo mi pomogłyście tymi podpowiedziami :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_kawa: !!

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

19 wrz 2007, 19:53

Asikk, ja niestety nie wiem z doświadczenia co robić, ale mam tu najnowsze "M jak mama: i jest tu artykuł włąsnie o gorączce i przeziebieniu. okazuje się, że 37 to u ciężarnej norma , a ogorączce można mówić od 38,5 (i wtedy koniecznie szybka konsultacja z lekarzem, bo to znaczy,ze organizm z czymś walczy!!!) miedzy 37,6-38,5 to stan podgorączkowy. Mozna rzeczywiście brać paracetamol, ale nie przesadzaj z nim na wszelki wypadek. No i domowe sposoby wg nich to zimny prysznic 9szczególnie wskazany gdy mocno sie pocisz, bo pot to pozywka dla bakterii) Nie przykrywaj się i nie wygrzewaj, bo to może podnieść temp! Chłodny okład na czoło, nawilżenie powietrza w pokoju w któym jestes , pij dużo soków (najlepiej z owoców tropikalnych , bo obnizają temp)

I dodatkowo uwaga!:
"jesli gorączce towarzyszy krwawienie z dróg rodnych, trudności z oddychaniem lub oddawaniem moczu, drętwienie szyi, nagłe i bardzo intensywne wymioty czy wyjątkowo silny (nieporównywalny z wcześniejszym) ból głowy-najlepiej jechac od razu do szpitala"

I to by było na tyle :ico_oczko: mamm nadzieje, że szybko ci przejdzie i wrócisz do formy!
Buziaki

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 wrz 2007, 10:17

a ja pisze z doswiadczenia-czosnek,cebula,miod i mleko :-) herbatka z cytrynka.albo malinowa.ewentualnie konsultacja lekarska gdyby bylo gorzej!zdrowka zycze!! :-)

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

20 wrz 2007, 10:48

żona, Bardzo Ci dziękuje kochana to cenne rady naprawde i to nie spotykane , na chłopski rozum , starała bym się wygrzać i tyle , a tu masz na odwrót. Super , muszę powiedzieć ,że dzisiaj jest już lepiej nie mam temperatury, nie telepie mnie a katar zelżał, troszke bolą mnie zatoki , ale nasmarowałam sobie okolice nosa i skronie amolem i ból troche ustąpił no i lepiej mi się oddych. Mam nadzieje ,że przejdzie do jutra bo jak mnie mój lekarz zobaczy przeziębioną to mnie obstuka z góry na dół . Siedzi w domu i przeziębiona !!!hi hi hi hi :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

20 wrz 2007, 10:53

To i ja dodam swoje 3 grosze.Podpisuję się pod tym co napisały dziewczynki,ale na kaszel sprawdzaja sie domowe bańki,czyli utłuczone z masłem, dobrzeciepłe ziemniaki połozone na plecy lub piersi i przykryte pergaminem,a potem kocykiem.I tak leżeć do wystygnięcia.U dzieci się sprawdza to i u dorosłego pewnie też.Zdrówka życzę.

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

20 wrz 2007, 11:21

He he co za sposoby!! może być dobrze zapisze sobie!!

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość