Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

Wysypka u 2 miesiecznego Malucha

03 paź 2007, 16:15

Dziewczyny,
moj Szymon złapał jakąś wysypke na nozkach i raczkach. Nie mam pojecia od czego to moze byc. Wszystko jest caly czas takie samo, nie zmienilam mu proszku do prania ani melka, nie wiem o co chodzi. Ma ta wysypke tylko na nozkach i raczkach, nie ma na brzuszku ani pupci wiec to nie jest od ubrania. Macie moze jakies rady co mam robic? Do pediatry dzwonilam, to kazal mi obserwowac dziecko. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

03 paź 2007, 19:35

wisienko trudno tak na odległość cokolwiek doradzać. Ale obserwować musisz. jeśli wysypka będzie się nasilać, albo zacznie sie z niej sączyć - koniecznie jedź do lekarza. nie napisałaś jaki to rodzaj wysypki...czy takie plamki bardziej czy krostki z "białym łebkiem", czy skóra jest w tym miejscu przesuszona czy nie... Na potówki to raczej nie wygląda bo te na ogol na karku wyskakują. zresztą potówki dość szybko znikają Alergia też wątpliwa skoro jest sztucznym mlekiem i niczym poza tym nie karmiony... A jest Mały przeziębiony? tzn. ma kaszel albo gorączkę?
Nie wiem co Ci doradzić...ja bym po prostu do lekarz ana twoim miejscu pojechała...nawet jeśli to nic groźnego, a na pewno tak jest - zawsze lepiej sie upewnić :-)

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

03 paź 2007, 20:33

Skore ma w tym miejscu troche przesuszona, krostki sa nie widoczne, bardziej wyczuwalne. Mały jest zupełnie zdrowy, nie wiem sama... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

03 paź 2007, 20:54

wisienka24, a może Twoje maleństwo ma skazę białkową ?? U mojej Emi pojawiła się jak miała niecałe 3 miesiące i zaczęło się właśnie od przesuszonej skóry na rączkach (zwłaszcza na ramionach jakby z tyłu i właśnie na nóżkach). Z początku było to zupełnie blade tylko właśnie szorstkie w dotyku. Dopiero później zaczęło się zaczerwieniać (zwłaszcza w czasie kąpieli)

A co do potówek eve.ok, to moja Emi miała ostatnio na całym tłowiu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

04 paź 2007, 20:12

aga no właśnie - na tułowiu - tam czyli dziecko najszybciej sie przegrzewa, rzadziej na raczkach i nóżkach....

wisienka moja mała w wieku 2,5 miesiąca tez miała zdiagnozowaną skazę białkową, choć ja w tonie do końca nie wierzę. Miała jednorazowe objawy i nic poza tym. Miała krostki (ale na buźce tylko) i lekko przesuszoną skórę. Bardziej mi to dziś, z perspektywy czasu wygląda na łojotokowe zapalenie skóry, tym bardziej ze zaczęło sie wszystko od ciemieniuchy... Ale jak było na prawdę - nie wiem.
jeśli chcesz sprawdzić czy to jest na tle alergicznym to zrób małemu badania krwi na poziom eozynocytów. To badanie kosztuje ok. 8 zł prywatnie i jest pobierana krew z palca. Jeśli wynik będzie poza normą znacznie - to znaczy, ze to alergia; jeśli nie- przyczyn szukaj gzdie indziej.
A najlepiej wybierz sie do dobrego pediatry lub alergologa...

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

05 paź 2007, 13:30

Aga26, eve.ok, dzięki za odpowiedzi. Mam nadzieje, ze to nie jest skaza białkowa. Do pediatry mam umowiona wizyte dopiero na 12.10, ale jest to najlepszy lekarz w okolicy wiec trzeba poczekac... :ico_noniewiem: Na razie nic sie nie dzieje. Ta wysypka sie nie zmienia, ale tez nie znika. Pojde do lekarza to moze dowiem sie czegos konkretnego, poki co czekamy... :ico_zly:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość