Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

Jak zorganizowac czas przy dwojce maluchów ???

06 paź 2007, 20:57

Lada dzień urodze drugie dziecko, między moimi chłopcami będzie 1,5 roczku różnicy.
Dziewczyny napiszcie jakie macie doświadczenia z zorganizowaniem czasu przy takich szkrabach.
Wiem, że sobie poradzę bo nie mam innego wyjścia i będę miała tesciową do pomocy, ale chciałabym poczytac rady doświadczonych mam.
Zastanawiam się jak zorganizować wieczór, którego najpierw kąpać co robić w jakiej kolejności.
Napiszcie jak wyglada Wasz dzień teraz a jak wyglądały poczatki. Podobno najgorszy pierwszy miesiąc.

Awatar użytkownika
kasiula
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 230
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:57

10 paź 2007, 11:53

Cześć Bożenko! Ja też sie nad tym zastanawiam. Co prawda mam jeszcze troszkę czasu, zeby oswoić się z tą myślą, bo to dopiero początek ciąży (nieplanowanej, ale chcianej :-) Ja będę miała różniće rok i siedem miesięc, więc taką samą jak ty. Też przeraża mnie myś o wyjściu na spacer (mieszkam na II piętrze), wózku (kupujesz taki "bliźniakowaty"?) i wieczornej kąpieli, jeśli akurat mąż będzie nieobecny. Bedę zaglądać na twój topik i też się uczyć, mam nadzieję od doświadczonych mam. Jeśli tylko jakaś odpisze, bo jeśli nie, to oznacza tylko jedno - nie mają czasu na neta ;-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 paź 2007, 21:52

kasiula, wózka nie kupuję bo nie będzie takiej potrzeby Antek już nie chce siedzieć w wózku więc na krotkie spacery będę chodzić po osiedlu bo jest ogrodzone i Antoś będzie mógł sobie biegać i bawić się z rowieśnikami a jak gdzies dalej to będzie mąż albo tesciowa i wtedy na 2 wózki. Szkoda mi pieniędzy bo i tak ich mamy nieiwiele. A na wiosnę juz będę miała 2-latka i dziecię w spacerowce. Jakoś trzeba sobie radzić i chetnie poczytam jak to robią doświadczone mamusie, mam nadzieję, że takowe zauważą nasz wateczek.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

10 paź 2007, 21:59

Ja się też przyłączam do Was!

kasiula pisze:bo to dopiero początek ciąży (nieplanowanej, ale chcianej :-)


To identycznie tak jak u mnie! Nie planowałam tak wcześnie zostać drugi raz mamą i nawet przeraziłam się tym wszystkim, ale już jest dobrze!

Pomiędzy moim Wojtusiem a drugą dzidzią będzie 1 rok i 6 miesięcy różnicy a ja się strasznie zamartwiam czy dam sobie radę z dwójką dzieci i jak pogodzę między nimi czas i między obowiązki i szkołę!

Dzięki za ten wątek!

[ Dodano: 2007-10-10, 22:00 ]
kasiula pisze:bo jeśli nie, to oznacza tylko jedno - nie mają czasu na neta


Ale prawdziwe słowa, no niestety!

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 paź 2007, 22:07

Małgorzatka pisze:Pomiędzy moim Wojtusiem a drugą dzidzią będzie 1 rok i 6 miesięcy różnicy

identycznie jak u mnie :-D
Małgorzatka, jakoś damy sobie radę, jesteśmy tu po to, żeby sie wspierać i będziemy to robić. Ja mam zamiar jeszcze przy tym wszystkim znaleźć choć odrobinkę czasu na TT :-D , choćby późno w nocy jak chłopaki pójdą spać

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

10 paź 2007, 22:25

Bozenka ,no pewnie ,że zauważą :-D :ico_oczko: .Ja nie wiem jak to jest jak jest pomiędzy dziecmi róznica wieku 2 lat ,bo u mnie jest az 7 lat,co zawsze twierdze ,że o wiele za dużo :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
Po pierwsze ja jako matka dwójki dzieci ,a przyznam sie ,że należę do osób bardzo leniwych :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: dałam i daję sobie rade ,a nawet później znalazłam czas na kompa i moje kochane fora.To prawda ,że na poczatku jest troszkę źle człowiekowi ,ale wydaje mi sie ,że raczej spowodowane jest to porodem ,osłabieniem,gojeniem sie ran :ico_placzek: :ico_placzek: Ale z biegiem czasu gdzieś znajdujesz czas żeby zająć sie 2 dzieci,nakarmić i jeszcze co nieco porobić w domu :ico_oczko: Oczywiscie ,że kazda pomoc sie liczy czy to ze strony rodziny czy męża :-) :-)
Jezeli chodzi o kapiel ,to na samym początku Bartosza kąpał mój mąż i zawsze kąpany był pierwszy tak między 19-20,po kapieli dawałam mu piers ,a mój mąz brał do kapieli drugie dziecko :-D :-D Jezeli nie było go w nonono mi mama :-) No niestety dobre czasy się skończyły i teraz kapie moja dwójke już sama :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_oczko: :ico_oczko: Po południu jak spał dłuzej to nawet czasami zdążyłam porządnie wysprzatac w domu ,ugotować :-) :-)Własnie teraz im Bartosz starszy tym mniej mam czasu ,żeby cokolwiek zrobic w domu ,gdzieś wyjść ,bo mój kochany szkrab umie mój czas całkowicie zająć :ico_noniewiem: Tak więc dziewczyny bedzie dobrze ,dacie radę,bo my-kobiety -jestesmy ze stali i ze wszystkim damy radę :-D :-D
Dziewczyny gratuluje :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

10 paź 2007, 23:16

Hej dziewczyny.

No ja tez zastanawiam się jak to będzie jak juz dzidzia sie urodzi, pomiedzy moimi dziećmi będą dwa i pół roku różnicy, troszkę więcej od was ale i tak myślę ze będzie ciężko. Synek jest bardzo rozpieszczony i myślę ze ciężko będzie mu się przyzwyczaić do nowej sytuacji ale mam nadzieje ze będzie dobrze. Najbardziej obawiam się o spacery bo tutaj na pewno lekko nie będzie. Będę wychodzić pojedyńczo no i jak mąż juz będzie w domu.
Czekam na rady innych mamuś.
Pozdrawiam cieplutko.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 paź 2007, 16:07

bozenko zauwazyly inne mamy :ico_haha_01: he he nie tylko z dwojka ale i wiecej dziecmi i pracujace :ico_haha_01: i bywajace na tt :ico_haha_01:

dziewczyny nie taki diabel straszny jak go maluja ,przy odrobinie zoorganizowania sobie czasu idzie wszystko zrobic ....i na pewno bedzie tez zmeczenia ,ale kto dzis wypoczywa :ico_haha_01: oczywiscie na samym poczatku czyjas pomoc nie potrzebna i smialo mozna prosic nie tylko meza ale i mame albo tesciowa,sasiadke :ico_oczko:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

17 sty 2008, 09:51

Hej.

Bożenko i jak sobie radzisz?
U mnie ten dzien coraz blizej i zastanawiam sie jak to będzie po powrocie z małą ze szpitala :-)

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

18 sty 2008, 17:14

mal pisze:bozenko zauwazyly inne mamy he he nie tylko z dwojka ale i wiecej dziecmi i pracujace i bywajace na tt

dziewczyny nie taki diabel straszny jak go maluja ,przy odrobinie zoorganizowania sobie czasu idzie wszystko zrobic ....i na pewno bedzie tez zmeczenia ,ale kto dzis wypoczywa oczywiscie na samym poczatku czyjas pomoc nie potrzebna i smialo mozna prosic nie tylko meza ale i mame albo tesciowa,sasiadke

nic dodac nic ujac :-D

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość