Gula
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2007, 13:07

toksoplazmoza

22 paź 2007, 13:28

Witam.Jestem nowa na forum i mam pytanie dotyczące toksoplazmozy.Jestem w 21 tygodniu ciąży zaraziłam sie ta chorobą najprawdopodobniej w pierwszym trymestrze biorę rovamicynę robiłam już trzy badania na igm i igg i niestety oba niepokojąco rosną.Naczytałam się o toxo wiele rzeczy a zastanawiam się czy może któraś z Was przechodzi lub przechodziła to samo.Strasznie się boję o zdrowie mojego dziecka i będę wdzięczna za jakiekolwiek porady.[shadow=green][/shadow]

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

22 paź 2007, 16:58

w obu ciązach leczyłam toxo - w pierszej miała strasznie wysokie oba miana i jedno do tej pory mam podwyższone ale dlatego że przeszłam i tak jaby zaleczyłam.
w drugiej miałam tylko na granicy narmy i też zostałam przeleczona rowamecyną.
Obie moje córki są zdrowe i nie licząc chorób przynoszonych z przedszkola przez starszą zdrowo się chowają.
Kontroluj koniecznie nawet jak już urodzisz i porozmawaij z lekarze o teście PAP 3 bodajże tak to się nazywa dla wykluczenia niektórych chorób - należy ci się bezpłatnie własnie ze względu na toxo.
Nie martw się - na pewno wszystko będzie dobrze i lepiej nie czytaj bo tylko będziesz się denerwować. Trzymam kciuki za obniżenie wyników.

Gula
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2007, 13:07

22 paź 2007, 18:58

Dziękuję bardzo za rade i dobre słowo.P.S-właśnie wróciłam od ginekologa bedę miała równiez córeczkę,według lekarza wszsystko jest jak najbardziej ok waży 430 gr jestem przeszczęśliwa. :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość