Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

gres szkliwiony (polerowany???)-wady i zalety!

31 paź 2007, 16:15

Cześć dziewczyny!

Mam do Was pytanko dotyczące podłogi w kuchni. Zastanawiamy się od jakiegoś czasu jak ją wykonac i mój ukochany uparł się własnie na gres szkliwiony (chyba polerowany, bo odbija światło jak gładka płytka). Moja mama twierdzi,że to przekleństwo, bo zostają smugi po umyciu i trzeba wycierac na sucho-polerować.
Z jednej strony podoba mi się wybór męża, ale z drugiej jak sobie pomyslę o godzinach spędzonych na polerowaniu podłogi w kuchni to mi się robi słabo.
Może któraś z Was ma w jakims pomieszczeniu taki gres? Powiedzcie jak to się sprawdza w praktyce!
Byłaby niezmiernie wdzięczna!

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

31 paź 2007, 21:04

ja nie mam ale moze faktycznie to niefajny pomysl... jak bedzie czysty to napewno extra ale czy fajnie tak polerowac i polerowac??
a potem dzieciatko bedzie ciagle cos brudzic wylewac na podloge..no niewiem co ci doradzic,ja mam w lazience jasne plytki <zwykle nie takie jakies b blyszczace> ale ciagle cos sie nachlapie itd i jest ciezko.
w kuchni tez penie nieraz ci sie rozniesie.czy od zlewu kapnie czy cos...

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

12 lut 2008, 18:42

przede wszystkim to zapytaj w sklepie co ci powiedzą o tym gresie polerowanym
ja chcialam to polozyc w kuchni
ale to trzeba impregnowac najpierw przed fugowaniem potem polozyc dodatkową warstwe ochronna i potem to powtarzac co kilka lat
jak ja mam polozyc plytki zeby sie z nimi pieprzyc co kilka lat to dzieki wielkie bo ja chce polozyc i zapomniec

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

12 lut 2008, 19:56

żona, może to i ładnie wygląda i mężowi się podoba ale to Ty będziesz ciągle ze szmatką biegać a nie on...

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

18 lut 2008, 19:11

ja tez jestem zdania ze chyba lepiej wybrac cos bardziej praktycznego...
ktos kiedys powiedzial swiete slowa: mieszkanie jest do mieszkania a nie do sprzatania...jesli maja na takiej podlodze zostawac smugi to ja bym jej napewno nie chciala...najwazniejsze aby podloga byla latwa do utrzymania w czystosci

podpisuje sie pod slowami aniulek :ico_brawa_01:

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość