BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

SPOSOBY NA MDŁOŚCI!!!!!!!!!!!!

12 lis 2007, 21:50

Dziewczyny,wpisujcie tu sposoby na walke z mdłosciami...ja słyszałam o kilku,m.in
- picie herbatki imbirowej
- picie naparu z rumianku i mięty
Dziś w aptece farmaceutka doradziła mi branie leku Lokomotiv

Dopisujcie swoje sposoby :ico_sorki:

anula10
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2007, 18:48

12 lis 2007, 22:29

Ja piłam miętę , ale było mi po niej niedobrze,często cycam miętowe cukierki, tiktaki.,ale pomagają tylko na chwilę. : :ico_placzek:

Jestem ciekawa czy ten lokomotiw to można brać w ciąży :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

13 lis 2007, 09:57

mi lekarz powiedział ze mozna brac aviomarin jak juz nie mozna sobie poradzic z mdlosciami kilka razy wziełam gdyz potrafiłam wymiotowac 5 razy dziennie i to przewaznie w nocy ale naszczescie mam juz to za soba jednak teraz mam bóle podbrzusza zawsze cos mui byc :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

13 lis 2007, 10:04

Ja podczas mdłości zajadam migdały, sucharki, hertatniki, u mnie najgorzej jest po godz. 14, wtedy mnie dopadają :ico_olaboga: .
O lokomotivie słyszałam, zamierzam sobie zakupić, najlepsze podobno są pastylki do ssania imbirowe, co do stosowania w czasie ciąży, to zapytam mojej gin przy nastepnej wizycie, ale skład jest raczej z ziół więc zaszkodzić nie powinno.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-11-13, 09:06 ]
Info o LOKOMOTIV z netu:

Lokomotiv Drażetki

Lokomotiv Drażetki - 10sztuk

Skład:

1 tabletka zawiera 110 mg. wyciągu z kłacza imbiru, co odpowiada 330 mg. kłącza imbiru.

Drażetki Lokomotiv zawierają wyciąg z kłącza imbiru - naturalny środek wspomagający łagodzenie objawów mogących wystąpić w warunkach zagrożenia chorobą lokomocyjną.
Wyciąg z kłacza imbiru łagodzi nudności i wymioty, mogące pojawić się podczas podróży samochodem, autobusem, statkiem, czy innym środkiem transportu.

Opis działania:

Przyjmowanie sproszkowanego kłącza imbiru pobudza wydzielanie śliny, soku żołądkowego, żółci.
Wynikiem tego jest zmniejszenie nudności i działanie przeciwwymiotne u osób cierpiących na chorobę lokomocyjną (kinetozę).

Wskazania:

Profilaktycznie przeciw objawom choroby lokomocyjnej (kinetozy): nudnościom, wymiotom.
Ponadto środek stosuje się w niestrawności i zaburzeniach trawienia.

Okres ciąży i karmienia piersią

Dotychczas brak danych klinicznych na temat stosowania imbiru w okresie ciąży i karmienia, dlatego preparat nie może być używany w okresie ciąży i karmienia bez zgody lekarza.

Środki ostrożności:

W przypadku kamicy żółciowej preparat należy stosować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

Interakcje:

Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.
Przyjmowanie kłącza imbiru równocześnie z napojami alkoholowymi lub środkami farmaceutycznymi zawierającymi alkohol może nasilić pobudzanie perystaltyki jelit.

Działania niepożądane:

Zgaga.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

13 lis 2007, 10:46

anula10 pisze:Jestem ciekawa czy ten lokomotiw to można brać w ciąży

Można,to właśnie farmaceutka w aptece poleciła mi na ciążowe mdłosci :ico_oczko:

anula10
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2007, 18:48

13 lis 2007, 18:12

Jak dalej będą mnie męczyły te mdłoćsi to chyba kupię ten lokomotiw. BeataW d :-) zięki za odpowiedż.

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

13 lis 2007, 21:45

Ja słyszałam ze dobrze jest zjeść banana chociaz mi nie pomagał. O herbacie imbirowej tez słyszałam ale nigdy nie próbowałam. A mięta bardziej potęgowała mdłości :ico_noniewiem:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

13 lis 2007, 21:56

madziarka81 pisze:A mięta bardziej potęgowała mdłości

Bo w sumie mięta wspomaga wydzielanie soków żołądkowych,czyli nasila mdłosci,tak na chłopski rozum...mnie tez nie pomogła
Ten Lokomotiv,to też nie rewelacja...trochę złagodził mdłosci,ale nie przeszły całkiem :ico_noniewiem:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

13 lis 2007, 22:03

BeataW, a często Cię męczą?

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

13 lis 2007, 22:09

madziarka81, od świtu do nocy,ale to w duzej mierze wina Luteiny,bo nasila mdłości,a ja biore sporą dawkę,bo 3 tabl dziennie...dziś odpuściłam sobie popołudniową tabletkę i wieczorem automatycznie mdłości zelżały,ale dopadł mnie wilczy apetyt...juz nie wiem,co "lepsze" :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość