katrin693
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2007, 02:26

upoważnienie do reprezentowania dzieci

08 gru 2007, 02:38

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Za trzy dni wyjeżdżam za granicę i powierzam opiekę nad moim dzieckiem mamie. Chciałabym zostawić jej upoważnienie do podpisywania wszelkich spraw związanych z dzieckiem i do odbierania całej mojej korespondencji. Jestem rozwiedziona, a ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie. Kompletnie nie wiem jak to napisać i czy trzeba potwierdzić takie upoważnienie u notariusza. Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

08 gru 2007, 10:56

katrin693, trudno powiedziec jesli nie wyjezdzasz na dlugi okres czasu mysle ze takie upowaznienie nie musi byc konieczne bo to w koncu babcia bedzie sie opiekowac dzieckiem a tak jest czesto.A jesli juz chcialabys upowaznic babcie do podejmowania waznych prawnych decyzji np.odpukac (to tylko przyklad!)zgoda na jakas operacje to wydaje mi sie ze sad ustala takie prawo.A jesli chodzi o korespondencje to listy polecone jesli przynosi je listonosz do domu to mama chyba moze odebrac (moja odbierala gdy bylam juz za granica) gorzej jesli nikogo nie zastanie w domu bo wtedy odbiera sie osobiscie.Nie mam pojecia jak to obejsc najlepiej idz na poczte i spytaj.

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

27 gru 2007, 16:57

szkoda ze tak pozno tu trafiłam ...... najlepiej isc do notariusza i sporzadzic pełnomocnictwo notarilne .. kosztuje to ok 80 zł .. a mozna w nim zamiescic wszysto .. i opieke nad dziecmi i odpieranie poczty ...

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość