Awatar użytkownika
becia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 10 gru 2007, 11:17

Mały złośnik

10 gru 2007, 16:47

Witam Drogie Mamusie :-)
Mam w domu 1,5 rocznego złośnika. Jak tylko coś mu nie odpowiada od razu się złości piszczy i wali głową o podłogę. Tłumaczenie i prośby nic nie dają a ja czuję się bezsilna. Macie może sposoby na takie zachowanie?

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 gru 2007, 18:17

może spróboj ignorować takie zachowanie i nie pokazuj małemu że cię to rusza - wiem że to niełatwe no ale spróbój. Musisz pozwolić mu się wyzłościć jak nie będziesz na to zwracać uwagi, prosić i starać się go uspokoić to powinno mu się znudzić takie zachowanie. Dzieci lubią gdy to co robią wywołuje jakieś emocje, jeżeli nie to po jakimś czasie przestają tak robić.

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

10 gru 2007, 23:09

ja jak Asia mi tak robi, to staram sie odwracac jej uwage, i natychmiast pokazywac jej cos innego, i z reguly pomaga, sprobuj po prostu odwracac uwage dziecka a nie reagowac na jego zle zachowanie

Awatar użytkownika
becia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 10 gru 2007, 11:17

11 gru 2007, 13:50

Dzięki za rady :-) Trzeba się będzie do nich zastosować :-) Może damy radę

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

11 gru 2007, 14:23

napewno dasz rady, ale uprzedzam, ze to nie jest takie latwe, dzisiaj Asia np. jest bardzo niegrzeczna, ida jej zabki, i zlosci sie na wszystko i za wszelka cene chce mna sprowokowac...

marmata
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 gru 2007, 00:31

11 gru 2007, 22:51

No nie wiem czemu ale Asie takie są - małe złośnice! ale koffane, moja siostrzenica taka jest! Na szczęście już główką o podłogę nie stuka, ale ma za to setki innych cudnych pomysłów.

Siostra miała sposób jeden... zabawki. A dokładnie jeden Miś o niesamowitej sile przekonywania. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

12 gru 2007, 12:15

marmata, ja czasami juz sama nie wiem co robic, ale ze kochane sa to prawda :-) .

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

28 sty 2008, 22:58

A moja Zuzanka tylko raz się rzuciła z histerią na podłogę.Miała wtedy około 2 latek.Nie zareagowałam zupełnie,powyła dobre pół godziny i sama przestała.Od tej pory więcej tego nie zrobiła.Ale za to daje popalić w inny sposób,mimo,że ma ponad 6 lat :-D Głowa do góry,dzieci mają różny temperament i trzeba metodą prób i błędów znaleźć na nie sposób.

McMiodek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:22

27 mar 2008, 01:19

beciu bardzo dobrze wiem, o co Ci chodzi.. Mam dokładnie to samo w domu z tym małym terrorystą.. Ale rady wyżej są dobre; najlepiej odwrócic uwagę Knypka. Ja zawsze w kieszenia mam z dwa baloniki, jakies takie pierdoły, zeby na szybko czymś zająć Kubuśka, ale czasami po prostu nie zdąże i on się rzuca i często robi dokłądnie to samo ze złosci: głową w podłoge. Wtedy podnosze go i zaczynam wydawac głupie odgłosy,tańczyć z nim i śpiewać,..a jeszcze lepiej:fałszować... Z zasady u nas to działa. Chyba ze jest na maksa wkurzony, wtedy pokazuję mu w lustrze jego grymasy i pokrzykuję z przejęciem: Patrz, patrz!! Nastepny Złośnik!! O,już go widzę na Twoim czole,wychodzi..wychodzi..Pokrzycz jeszcze to zobaczymy go w całości!!

A jak to nie pomaga to podnieś knypka i biegnij. Dzieci zazwyczaj nie drą japki, jak podskakuja w biegu..

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Mały złośnik

02 cze 2014, 16:44

Podobijam pytanie. Razem z mężem coraz bardziej nie radzimy sobie z wybuchami złości u córki...Czy mogłybyście mi polecić dobrego psychologa dziecięcego z Warszawy?

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość