Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

lot samolotem z chorym dzieckiem

11 gru 2007, 00:15

dziewczyny mam problem bo w czwartek lece do Polski z Franiem, jest przeziębiony ma katar i kaszel i ten katar mnie niepokoi :ico_olaboga: bo Polscy lekarze mówią ze nie mam leciec jak mały ma katar i ciśnienie moze spowodować ze bedzie miał problemy z uszami :ico_olaboga: mówią ze musi miec drożne droi oddechowe, tu do lekarza sie trudno mi dostac jak dzwoniłąm to są terminy na następny tydzien, a to juz za poźno :ico_olaboga: co ja mam zrobić ??????????????????????????
podaje mu leki od wczoraj i czekam na efekty

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

11 gru 2007, 00:23

martuchafrost, znalazłam w necie coś takiego
Dlaczego dzieci w samolotach tak często płaczą?

Krzysztof Mazurek - Prawdopodobnie dlatego, że znalazły się w nowych warunkach i udziela się im zdenerwowanie dorosłych. Pod względem zdrowotnym nawet bardzo małe dziecko znosi podróż samolotem znakomicie, jeśli jest właściwie nakarmione i napojone. Problem może się pojawić tylko w czasie podchodzenia do lądowania, gdy ma katar. Kiedy samolot się zniża i zwiększa się ciśnienie w kabinie, powietrze z zewnątrz napiera na błonę bębenkową w uszach. Różnica ciśnień wyrównuje się przez trąbkę Eustachiusza, łączącą jamę ustną z uchem wewnętrznym. Jej niedrożność, np. właśnie w wyniku kataru, powoduje bardzo silny ból. Dorośli mogą go zmniejszyć, np. zatykając nos i próbując go "przedmuchać". Dziecko tego nie potrafi.

[ Dodano: 2007-12-10, 23:31 ]
I jeszcze coś takiego
Podróżowanie samolotem

W przypadku gdy masz katar czyli obrzęknięte błony śluzowe górnych dróg oddechowych, możesz odczuwać ból uszu podczas startów i lądowań. W rzadkich przypadkach może to nawet doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

Jeśli jesteś bardzo przeziębiony, odczuwasz ból ucha, zatok lub masz wysoką gorączkę, to powinieneś odłożyć swój lot do czasu wyzdrowienia. Jeżeli jesteś przeziębiony, a koniecznie musisz odbyć ten lot, powinieneś pić dużo płynów i zastosować leki obkurczające błonę śluzową w postaci tabletek ę lub spray do nosa. Popularne leki na przeziębienie są skuteczne w większości przypadków, należy jednak pamiętać że zawierają one środki antyhistaminowe, które mogą powodować senność.
Przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Ja nigdy nie latałam samolotem,więc osobistych doświadczeń nie mam.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

11 gru 2007, 00:54

Zulcia dzieki kochana a juz sama nie wiem co mam zrobic :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

11 gru 2007, 13:25

martuchafrost, daj małemu kropelki do noska,smoka przy starcie i lądowaniu i będzie dobrze.pozdrawiam

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

11 gru 2007, 15:15

Zulcia dzieki, ale jeszcze sie zastanawiam co zrobic :ico_olaboga: boje sie o małego

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

12 gru 2007, 18:14

Martamam nadzieje,ze nie masz mi za zle,ale zapytalam sie jeszcze na innym forum o Frania i jedna dziewczyna mi napisala,ze jej kumpela leciala z dzieckiem ,ktore mialo goraczke i wszystko bylo i jest z nim ok

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości