Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

Ciasta z jabłkami.

09 mar 2007, 15:25

Szarlotka biszkoptowa:
CIASTO:
- 2 szklanki mąki pszennej
- 3 jajka
- 3/4 szklanki cukru
- 25 dag margaryny
- 1 szklanka gęstej śmietany 30%
- 2 łyżki proszku do pieczenia
- 1 op. cukru waniliowego (1,6 g)
- sól
- margaryna + bułka tarta do wysmarowania blachy
Połączyć mąkę, cukier, 2 jajka, 1 żółtko (białko zostawić), śmietanę, roztopioną margarynę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy oraz szczyptę soli i ubić mikserem na jednolitą masę. Blachę (23x33 cm) wysmarowac margaryną i wysypać bułką i wypełnic połową ciasta. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 190 st. i piec aż się lekko zarumieni.
NADZIENIE:
- 1 kg kwasnych jabłek
- 3/4 szklanki cukru
- 1 łyżeczka mielonego cynamonu.
Jabłka obrać, strkowac, udusić z cukrem i cynamonem.
Gorące ciasto posmarowac białkiem, wyłożyć gorące jabłka, przykryć pozostałym ciastem. Piec ok. 20-30 monut aż się zarumieni. Posypac cukrem pudrem.

Rada dotycząca cias biszkoptowych:
Należy jak najszybciej wyjmowac je z blach aby nie przeszzły smakiem bądź zapachem blachy.

Awatar użytkownika
aaneta25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1158
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:21

31 mar 2007, 11:27

A ja mam coś na Wielkanocny stół:

Składniki
-1/2 l śmietany kremówki
-1/4 szklanki mleka
-łyżka cukru pudru
-2 torebki cukru waniliowego
-2 torebki cukru waniliowego
-2 czubate łyżki żelatyny
-3 galaretki (każda w innym kolorze)
-puszka ananasów
bakalie według uznania - posiekane orzechy, rodzynki itp.

Etapy przygotowania:
-Żelatynę namoczyć w mleku, 2 galaretki (każdą oddzielnie] rozpuścić w małej ilości wody, po stężeniu pokroić w kostkę.
-Ananasy odsączyć i także pokroić w niewielką kostkę. W syropie z ananasów umoczyć biszkopty i wyłożyć nimi dno dużej tortownicy.
-Śmietanę ubić z cukrem pudrem i cukrem waniliowym, dodać pokrojone galaretki oraz ananasy i porządnie wymieszać.
-Namoczoną w mleku żelatynę podgrzać i rozpuścić. Dodać do śmietany, wymieszać, przełożyć do tortownicy, udekorować wierzch krążkami ananasa, zalać trzecią galaretką i wystudzić.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

05 maja 2007, 19:05

Sprawdzony jabłecznik, polecam

Jabłecznik



Składniki:

½ kg mąki
1 kostka margaryny
4 żółtka
1 szkl cukru
1 łyżka śmietany
2 łyżeczki proszku
Jabłka

Sposób wykonania:

Zagnieść ciasto, podzielić na 2 części, rozwałkować i wyłożyć na blachę, nakłóć widelcem, położyć jabłka posypać cynamonem, przykryć 2 ciastem, nakłóć widelcem.

Piec 30 minut w 180 st

lilo

18 lip 2008, 14:57

A to mój ulubiony przepis - ciasto naprawdę super smaczne, przepis na niego bierze każdy mój znajomy który go spróbuje :ico_oczko:



SZARLOTKA


Ciasto:
0,5 kg mąki
¾ szkl cukru
Kostka margaryny
2-3 łyżki gęstej śmietany
Łyżeczka proszku do pieczenia
Cukier waniliowy
4 żółtka

Zagnieść ciasto i włożyć na 2-3 godz. do lodówki lub zamrażarki.
2/3 ciasta zetrzeć na wysmarowaną blaszkę, na to jabłka,
pianę ubitą z białek z dodatkiem łyżki cukru pudru i zetrzeć resztę ciasta.
Piec w nagrzanym piekarniku.



Jabłka:
1 kg jabłek
¼ szklanki cukru
ewentualnie rodzynki i szczyptę cynamonu
lub
litr jabłek prażonych

Wymieszać i wyłożyć na ciasto


SMACZNEGO :-D

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

09 wrz 2008, 11:08

a ja robie tają

szarlotka

składniki:


1 szkl.mąki
1 szkl.cukru
1 szkl. kaszy mannej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
ok.3/4 kostki margaryny schłodzonej
1 kg. jabłek (może być więcej - w zależnosci ile kto lubi dobrze pojeść) :ico_haha_01:
cynamon
tłuszcz do formy

sposób przyrządzenia:


Mąke ,kasze ,cukier , proszek do pieczenia wymieszać razem w misce. Jabłka ,umyć ,obrać,usunąć gniazda, pokroić w dosyć drobną kostke .Forme wysmarować margaryną.Połowe suchej masy wsypać na dno foremki,następnie włożyć jabłka równomiernie na całej formie,posypać cynamonem,jabłka równo posypać pozostałą częścią suchej masy ,a na to pokroić w wiórki margaryne i położyć na ostatniej powierzchni.Wstawić do nagrzanego piekarnika ok 1 godziny aż szarlotka sie zarumieni.

mozna jeść na ciepło jak i na zimno ,ale schłodzona jest lepsza :-D

ostatnio mam w planach zrobić jak zrobie to wkleje właśnie tu


SMACZNEGO

Awatar użytkownika
rita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2008, 10:15

23 kwie 2009, 14:57

Ja ostatnio robiłam jabłecznik z masą budyniową dr. Oetkera. Niby ciasto z pudełka, a smakuje jak domowe, a nawet lepsze. W opakowaniu jest mieszanka na ciasto i do masy. Dodaje się tylko 50g margaryny i jedno jajko do ciasta i 1,5 l śmietanki 30% do masy. Wydrążone połówki jabłek układa się na cieście, w środki jabłek nakłada się rodzynki lub dżem (lub jedno i drugie ja tak zrobiłam) i na to wylewa przygotowaną masę, wkłada do piekarnika i piecze około 80-90min. Pyszny wychodzi ten jabłecznik i fajnie wygląda. Kolejny udany produkt Oetkera :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

23 kwie 2009, 15:52

rita, a co jeszcze pieklas i mozesz polecic z Oetkera?bo bym sprobowala kiedys takie pudelkowe ciacho upiec

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

23 kwie 2009, 19:08

ciasto lane z jabłkami:

1,5 szklanki cukru
4 jajka
1,5 szklanki mąki,
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia.
4-5 jabłek obranych i pokrojonych w cząstki

Ubić jajka i cukier do białej "piany" - będa bąbelki, dodać mąkę, proszek do pieczenia i dalej ubijac aż znów będą bąbelki. Dodać pokrojone jabłka i piec w piekarniku nagrzanym 175 st przez 40-45 minut.
Blacha wysmarowana tłuszem i wysypana bułką.

I tyle - bez tłuszczu!!!!!!

Awatar użytkownika
rita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2008, 10:15

27 kwie 2009, 13:02

betina pisze:rita, a co jeszcze pieklas i mozesz polecic z Oetkera?bo bym sprobowala kiedys takie pudelkowe ciacho upiec


No muszę przyznać, że często korzystam z pudełkowych ciast, bo jest wszystko napisane krok po kroku jak zrobić i zawsze się udają. A jak piekę od podstaw ciasto to zawsze coś sknocę. Z ciast Oekera robiłam jeszcze kopiec kreta i babeczki jogurtowe. Naprawdę warto spróbować, bo pyszne wychodzą i szybko się robi. Mam jeszcze chrapkę na ten sernik z polewą toffi.

lilo

02 kwie 2010, 09:06

Wiewiórka

z przepisu gosia888


Składniki:
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
4 jajka
½ szklanki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1 szklanka pokrojonych orzechów włoskich
3 duże jabłka

Sposób wykonania:

Białka ubić, dodać cukier, a następnie żółtka i nadal ubijać. Dodać mąkę, sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia i starannie wymieszać. Nadal mieszając cienkim strumykiem wlać olej.

Do gładkiego ciasta dodać orzechy włoskie i pokrojone w kostkę wcześniej obrane jabłka, wymieszać.

Ciasto przełożyć do natłuszczonej i posypanej bułką tartą keksowej formy. Wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 °C. i piec ok. 35 minut.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 14:17 przez lilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość