Awatar użytkownika
woolfi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 14 gru 2007, 20:45

jak dbacie o oczy?!

20 gru 2007, 15:10

witam. Niedawno dostalam prace biurowa. Calymi dniami siedze przy komputerze, nawet po godzinach. Na pewno nie jest wam to obce ;( zapewe przez to pogorszyl mi sie stan oczu. Łzawienia, zaczerwienienia, pieczenie, mgła itp. Jak sobie z tym radzić?!

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

20 gru 2007, 19:20

woolfi, polecam krole albo wizytę u okulisty może musisz do pracy z komputerem nosić okulary... :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 gru 2007, 21:17

woolfi, na pewno sa krople do oczu , koniecznie zglos sie do okulisty , koniecznie sa szkla antyrefleksy ...

Soczewki okularowe pokryte wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewniają większą przejrzystość soczewki oraz powodują wygaszenie światła odbitego co wpływa na mniejsze zmęczenie oczu. Dzięki specjalnej konstrukcji zwiększają też kontrast i ostrość postrzeganych obrazów. Soczewki pokryte wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi redukują także szkodliwe promieniowanie słoneczne UVA i UVB.

mister
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2007, 21:29

Re: jak dbacie o oczy?!

22 gru 2007, 21:33

woolfi pisze:witam. Niedawno dostalam prace biurowa. Calymi dniami siedze przy komputerze, nawet po godzinach. Na pewno nie jest wam to obce ;( zapewe przez to pogorszyl mi sie stan oczu. Łzawienia, zaczerwienienia, pieczenie, mgła itp. Jak sobie z tym radzić?!


zdecydowanie powinnas zakrecic sie za szklami okularowymi z powloka antyrefleksyjna, swietnie lagodzi skutki przesiadywania przed komputerem, powloka antyrefleksyjna zapobiega odbijaniu swiatla od powierzchni soczewek. swietliki, kropelki, tylko lagodza bol, ale nie zapobiegaja

Awatar użytkownika
woolfi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 14 gru 2007, 20:45

27 gru 2007, 16:20

:ico_haha_01: dzieki wielkie! czyli okulary to podstawa, tak? antyrefleksy? kompletnie sie nie orientuje w tym, ale to juz jakis punkt zaczepienia. poszperam w necie troch eposzukam informacji i jakis firm.

mister
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2007, 21:29

28 gru 2007, 15:10

rozejrzyj sie za szklami essilor lub Jagielonskich zakladow optycznych, te marki maja dobre szkla i wysokiej jakosci powloki, w vision ex. boje sie brac okulary

marmata
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 gru 2007, 00:31

28 gru 2007, 22:28

Ja też mam takie problemy z oczami, oczywiście obowiązkowo okulary do pracy przy komputerze. Poza tym biorę maxi vision (chyba tak to się pisze).

Awatar użytkownika
woolfi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 14 gru 2007, 20:45

25 cze 2008, 14:16

wiecie, a ja sie juz przerzuciłam na szkła kontaktowe. Oczywiście na początku miałam problem z zakładaniem. Ale przyzwycxaiłam sie i sa świetne. Mam takie http://pl.youtube.com/watch?v=HZfjMS-kQos

marmata
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 gru 2007, 00:31

25 cze 2008, 21:00

No ja też używam soczewek ale nie wiem czy jest lepiej. Znów jak na lato pojawiają się te same objawy - czerwone straszące gałki. Poza tym schną mi szybko... :( nie wiem czy mało uwodnione czy mam alergie?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość