Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

SKAZA BIAŁKOWA

23 gru 2007, 22:47

Mam pytanie dla mam dzieci ze skazą białkową. Otórz podejrzewam u mojego Wojtusia właśnie skazę, ponieważ odkąd się urodził czyli ponad 10 miesięcy ma non-stop na buzi- na jednym policzku- bardzo szorstką skórę, zaczerwienioną, zaognioną, swędząca. Mój synek bardzo często nie może zasnąc przez to, ponieważ bardzo go swiędzi i drapie się do krwi :ico_placzek: Czekam na wizytę u dermatologa ale do tego czasu poradźcie czy to może to, jak u Was to przebiegało, jakie objawy, co elimuntujecie z diety malca żeby było dobrze, bo ja już nie wiem co mu dawac a co nie bo w całym swoim krótkim życiu może nie miał tego świństwa na pusi z tydzień czasu w a tak to na cały czas?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

23 gru 2007, 23:12

Małgorzatka, pewnie trudno bedzie odp bez wizyty u lekarza ,ale u mojej Zuzki bylo cos podobnego i lekarka tez chciala abym wyeliminowala pewne produkty ,ale ja zrobilam jeszcze jedna rzecz ,otoz przypomnialo mi sie ze u starszych dzieci bylo podobnie i ja buzke smarowalam im kremem z wit A ,jest to bardzo tlusty krem i doslownie zaognienie jak minelo jak reka odjal ,krem jest niedrogi ,kosztuje ok 2-3 zl ,moze sprubuj ,moze i twojemu synkowi pomoze ten krem ....bywa ze o ironio produkty kosmetyczne moga akurat uczulac malenstwo ,niekoniecznie moze to byc cos z jedzonka ....

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

24 gru 2007, 00:12

Małgorzatka, mój mały miał takie coś od zimna!! :ico_olaboga: i zawsze przed wyjściem na dwór i nie tylko nawet po domu jak chodzilczoram i popoludniu smarowałam mu policzki grubą warstwą kremu i teraz nic nie ma ;) może to nie skaza białkowa a jeśli tak to mam nadziej że lekarz wam pomoze i maluszek nie bedzie juz się męczył ;)

ojej8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2008, 13:31

02 sty 2008, 16:07

Z pewnościa trzeba skonsultowac się z lekarzem, ale na pewno jakimś dobrym. Doraznie radzę sopróbowac kosmatyki Pharmaceris AT doskonale łagodzą podrażnioną skórę i doskonale się wchłaniają.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

03 sty 2008, 17:58

Małgorzatka nie wydaje mi się, żeby to była skaza, ale skonsultuj z lekarzem. Co do eliminowania produktów, to przede wszystkim musisz przejść na mleko hypoalergiczne, co do innych potraw, to każde dziecko jest inne, ico jednego uczula, to nie uczuli innego. A przypuszczam , że Wojtuś już dużo smaków próbował. ale tak jak napisała mal, spróbuj najpierw z tą maścią. jeśłi nie zniknie idźcie do lekarza.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

18 sty 2008, 11:19

Małgorzatka i jak? Wyjaśniło się coś?

Nie myślę, zeby to była skaza.. lekazre "szukają" skazy za uszami, na zgięciach kolan i łokci.
Myślę, ze Wojtusia uczulił jakiś produkt i tyle. Jednak tu bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Jezlei to się utzrymuje długo, często się powtarza lub , co gorsza, rozwija się powinni skierować Was na badania, zeby wykyć uczulacz.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość