Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

Przed porodem

26 gru 2007, 23:27

Dziewczyny jakie miałyście objawy na parę dni przed porodem?
mnie od kilku dni boli brzuch jak na miesiączkę-czasami mocno, mam więcej wydzieliny, a dzidzia się zrobiła bardzo leniwa i prawie się nie rusza

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

27 gru 2007, 00:01

Fintifluszka, ja nie miałam mocnych bólów brzucha przed porodem. Wyczuwałam jedynie stawianie macicy ale nie było to bolesne.
Co do objawów przed porodem to zrobiłam się dziwnie spokojna i wyciszona. Na kilka dni przed mój organizm zaczął się samoistnie oczyszczać. Brzuch mi opadł dosyć mocno i przestałam mieć zgagę :-)
Nie odszedł mi wogóle czop :ico_noniewiem:

A co do dzidzi to faktycznie przed porodem staje się dużo spokojniejsza. Ruchy muszą być nadal wyczuwalne ale jest ich mniej. Jak mówiła mi moja gin dzidzia w ten sposób nabiera sił do drogi :-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :-D

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

27 gru 2007, 13:43

ja osobiscie nie rodzilam naturalnie ale naszej kuzynce urodzila sie w Wigilie rano coreczka i juz od piatku obserwowalismy ze Magda miala niesamowitą energie do sprzatania i sama chyba czula ze cos sie zbliza bo nie mogla na tylku wysiedziec....a poza tym skarzyla sie na wiczorne bole jakby miesiaczkowe.....w niedziele w nocy zaczely odchodzic jej wody.....

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 gru 2007, 23:51

Fintifluszka Ja na dzień przed porodem byłam strasznie niespokojna, nie mogłam sobie mojesca znaleśc i chyba podświadomie przeczuwałam coś ...w dniu porodu pobolewał mnie krzyż, później brzuch- tak jak na miesiączkę+skurcze a tydzień wcześniej odszedl mi czop.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

02 sty 2008, 18:13

a u mnie nic nie zapowiadalo porodu... 3 tygodnie przed terminem w nocy odeszly mi wody... potem juz szybciutko... bole, rozwarcie i po kilku godzinkach mialam synka przy sobie :ico_noniewiem: oby rowniez druga dzidzia nie chciala mnie stresowac i szybciutko pojawila sie na swiecie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

03 sty 2008, 10:44

U mnie nic się nie zapowiadało poneważ miałam wywolywany poród i nie miałam żednych objawów....

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

03 sty 2008, 11:20

ja tydzien przed porodem mialam bole brzucha jak na miesiaczke trwaly ok.20 min i przestawalo bolec i tak przez ok tydzien bylo i bylam nerwowa :-)

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 sty 2008, 01:50

Ojejku... dzięki dziewczyny, ja od dłuższego czasu mam takie bóle jak na miesiączkę-dzisiaj mnie tak mocno chwyciło, że poszłam wziąć gorący prysznic, bo strasznie bolało-tylko, że to był ból ciągły i jednostajny przez kilkadziesiąt minut... raczej nie przypominał skurczy :ico_noniewiem: uparcie wypatruję objawów zbliżającego się porodu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

04 sty 2008, 10:04

Fintifluszka pisze:Ojejku... dzięki dziewczyny, ja od dłuższego czasu mam takie bóle jak na miesiączkę-dzisiaj mnie tak mocno chwyciło, że poszłam wziąć gorący prysznic, bo strasznie bolało-tylko, że to był ból ciągły i jednostajny przez kilkadziesiąt minut... raczej nie przypominał skurczy :ico_noniewiem: uparcie wypatruję objawów zbliżającego się porodu :ico_oczko:
to masz juz bole przepowiadajace :-) teraz tylko czekac az sie zaczna skorcze i siup coreczka w ramionach mamy bedzie :-D :ico_brawa_01:zycze ci szybkiego rozwiazania :ico_oczko: :ico_oczko:

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

09 sty 2008, 10:42

Fintiluszka nie przegapisz tych bóli..
tak jak pisze Agnes to przepowiadające
jak Cie będzie bardzo bolało to idź właśnie pod prysznic ale kucaj sobie,to pomaga przyspieszyc rozwarcie(kucanie) a woda złagodzi ból bóle porodowe da się znieść,jak ja przeżyłam poród to każda przeżyje
jak czujesz mało ruchów to zgłoś się d lekarza albo do szpitala na ktg ,albo licz ruchy przez godzinę rano,przez godzinę popołudniu i przez godzinę wieczorem

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość