Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

nIE POTRAFIE ODSTAWIC OD PIERSI

31 gru 2007, 13:10

JA MOJA zUZIE PROBUJE JUZ BARDZO DAWNO ODSTAWIC OD PIERSI I ZA NIC MI TO NIE WYCHODZI.zZUZIA MA JUZ PRAWIE 15 MIESIECY I CHCIAŁA BYM ABY JADŁA JUZ NORMALNIE.SA DNI ZE ZJE LADNIE ZUPKE CZY CHLEBUS ALE JEDNAK SIE DOMAGA CYCA,TO JAK JEST POJEDZONA TO USYPIAM JA NA PODUSZCE A NIE PRZY CYCU.aLE NIE WIEM JAK JA CALKOWICIE ODSTAWIC :ico_puknij: I JESZCZE NIE POTRAFIE SOBIE PORADZIC Z KARMIENIEM W NOCY BO ROWNIEZ SIE BUDZI,TYLKO ZAUWAZYLAM ZE PIJE TYLKO SSA JAK CUMELEK (KTOREGO NIE UZYWALAM OD POCZATKU) DOPIERO SPLYWA JEJ MLEKO JAK POBUDZI PIERS A TAK TO SOBIE GO SSA.
pROSZE PISZCIE DO MNIE JAK SIE Z TYM UPORAC.POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

31 gru 2007, 15:18

a czy napewno chcesz ją odstawić? bo to tżeba raz a konkretnie - możesz np. jak ja to zrobilam: dac jej sniadanie, potem zakleić brodawki - zwykłym plastrem i pokazac jej że cyca chora - co prawda moja w sumie sama się prawie odstawiła...ale to tez podziałało - zaglądnęła jeszcze ze trzy razy i zapomniała - musisz jej tylko wtedy dużo poświęcić uwagi w zabawie a odwracać uwagę od chęci cyca.
Co do ssania nocnego - moja zawsze zasynała przy piersi ale jak miała tak około 14 miesięcy zamias zasypiać z cycem na podusi brałam ją na ręce i oparta o ścianę tak kariłam (na siedząco oczywiście) jak chciaa na poduszke to oczywiście kładłam ją ale nie dawałam piersi - mówiąc że teraz nie ma jedzenia a mogę pośpiewać - odniosło skutek po kilku dniach - na leżąco się nie domagała a na siedząco nie chciała i poszło...
musisz być wytrwała i konsekwenta - to najważniejsze - nie może być że nie dajesz a potem ulegasz bo szybciej zaśnie/uspokoi się/bo chce a ty nie masz serca odmówć/
Życzę powodzenia i wytrwałości.

Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

31 gru 2007, 18:02

no dobrze tylko jak takie dziecko ma zrozumiec ze cycy jest chore...? :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

31 gru 2007, 18:55

mozesz dotknąc i powiedziec "au". Ja poprostu powiedziałam - widzisz cya chora i nie ma l\mleczka i wystarczyło. Tylko radzę dyskretnie odklejać plasrty i ewentualnie na chwilkę zaklejać żeby pokazac - dość boleśnie się zrywa.

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

01 sty 2008, 00:38

ja dawałam wode do picia ale miała się napić na siedząco i oddac butelkę - na szczescie bez smoczka a z ustnikiem.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

01 sty 2008, 22:46

mama-emilki, mam podobny problem co Edyta21, i w zwiazku z tym mam pytanie ile twoja córa miała miesiecy jak ja odstawiłas od nocnego karmienia cycem

Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

02 sty 2008, 19:54

A co dajecie na wieczor swoim dzieciara jesc??

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

03 sty 2008, 09:07

ja podjęłam tą drastyczną decyzje tydzień temu i jest dobrze, choć psychicznie dla mnie nieco gorzej. Mam wyrzuty sumienia, że odmiawiam Asi czegoś co tak uwielbiala. Ale kiedys trzeba podjąć taką decyzję jeśli natura nie chce tego zrobić za nas.
Zaczęłam juz jakiś czas temu przed snem dawać mleczko z butli. Troche to trwało zanim się do tego przekonała i zanim znalazłam mleczk, które jej smakuje. Dostaje przed snem mleko Bebiko GR z kleikiem ryżowo-gryczanym i dosypuje dwie lyżeczki jakiejś kaszki smakowej. Później zaczęłam w nocy na kilka pierwszych pobudek też dawać butle do picia a tak od około godziny 4 rano cyc. I w końcu kiedyś tatuś o 4 rano powiedział że mam iść spać do innego pokoju a on będzie z Asią i dał jej butle. Nastepną noc calą spędziła tylko z tatusiem a ja w drugim pokoju, żeby jej nie pachniało cycusiem. Gdzieś czytałam, żeby jak odzwyczajamy dziecko od piersi w nocy, żeby tatusiowie do dzieci wstawiali, żeby nie czuły zapachu maminego mleczka. No i teraz juz od tygodnia nie daje wogole cycusia a Asia się juz nie domaga.

Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

03 sty 2008, 10:36

NO TAK TYLKO MOJA Zuzia NIE PIJE Z BUTELKI TAK ZEBY SOBIE POJESC TYLKO CZASAMI WYPIJE HERBATKĘ

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

03 sty 2008, 11:16

Nie napisałaś iel towje dziecie ma.
Podobno już od 7-8 miesiaca dziecko nie musi pić mleka i powinno przesypiac całą noc (choć wiadomo teroara ma się niejak do praktyki). Może spróbuj dawac jej wody? a do jedzenia dawaj na noc kaszkę ale łyżeczką - moja starsza tez nie piła tylko soki lub wode a jadła juz łyżeczką. MOze też tak spróbuj?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość