Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

cholestaza w ciąży

18 sty 2008, 21:31

Witam strasznie sie martwie dzis sie okazało ze mam cholestaze lekarz przepisał mi lek który mam brac narazie do pon w pon powtórzyc badanie jesli odczynniki bedą spadac to dobrze a jesli rosnąc to powiedział ze trzeba rozwiazac ciaze przed czasem :ico_placzek: a to dopiero 33 tydz. Strasznie sie boje ale czytałam ze trzeba przestzregac diety szukałam w necie ale nic konkretnego nie znalazłam co moge a czego nie moge jesc? Strasznie sie boje o moje dziecko :ico_placzek: :ico_placzek:
prosze o porade czy ktos tez to przechodził?

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

18 sty 2008, 21:36

http://www.dziecko24.pl/porady.php
podaje Ci link tam możesz zapytać sie lekarza odpowiedż będziesz miała w ok.godz.tam nie tylko są pytania dotyczące dzieci
:ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: ja niestety na ten temat nic nie wiem :ico_noniewiem:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 21:44 przez Agnes, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

18 sty 2008, 21:42

czytałam że należy stosować dietę niskotłuszczową i duzo odpoczywac zarowno fizycznie jak i psychicznie

[ Dodano: 2008-01-18, 20:52 ]
Poszperalam w ksiazkach i znalazlam ze dieta powinna byc bezsolna . Wszystko ma byc gotowane i bez przypraw . Nie mozna jesc surowych owocow a juz szczegolnie pestkowych. Zero pieczywa bialego i warzyw straczkowych.
Tyle znalazlam....
Trzymam mocno kciuki za Ciebie i malenstao!!!! Musiasz wierzyc ze wszystko bedzie dobrze!

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

18 sty 2008, 21:56

Ja też gdzieś czytałam że przy cholestazie powinno się wprowadzić dietę niskotłuszczową.

Pamiętam że na starym forum była :ico_ciezarowka: która przechodziła cholestazę. Niestey nie pamiętam która :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 sty 2008, 22:58

ASIAB - kiedy byłam na stażu na położnictwie kobietą z cholestazą podawano diete wątrobową . Mam nadzieje że będzie dobrze trzymam kciuki za ciebie i maleństwo. Będzie dobrze. Wyśle może jako prywatną wiadomość tabele z produktami dozwolonymi.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

19 sty 2008, 09:27

:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: dziekuje

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

19 sty 2008, 10:03

asiab, nie ma za co (chyba moge to powiedziec w imieniu wszystkich dziewczyn?), jak tylko mozemy i umiemy to przeciesz sobie pomagamy wzajemnie i to jest piekne!!

Asiab trzymam mocno kciuki ze Ciebie i Twoje malenstwo!!! :ico_buziaczki_big:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

26 sty 2008, 17:09

asiab. mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku z dzieckiem i Tobą, moja bratowa tez przechodzila cholestaze w ciązy, byla na diecie, i chyba dostala leki, synek urodził sie z żółtaczką intensywną, zwalczali przez miesiac, poza tym zdrowiutki i tylko 10dni przed terminem, dziewczyny, poradźcie ja zastanawiam sie nad dietą niskotł. i bezsolną bo mam od 2 mies. powazne kłopoty gastryczne/ wzdęcia, zaparcia i mdłosci, ostatnio pod prawym żeberem mam bóle/kłucia, mama mówi ze to wątroba ( kiedys mialam kłopoty trawienne ale teraz to masakra) az trudno uwierzyc ze nie jem ani smażonego ani cieżkich posiłków , ostatnio po spaghetti( bez mieska) strasznie sie czulam, ja juz nie wiem co mam jesc zupelnie :ico_sorki: wszystko szkodzi? na refluks dostalam Gaviscon/ bezp. w ciązy, troche pomaga. czy mialas jakies objawy cholestazy? np. bóle wątroby po jedzeniu?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Matthewcrela i 1 gość