Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

OSPA WIETRZNA

23 sty 2008, 18:13

Witam,jestem w 6 miesiącu ciąży i właśnie się dowiedziałam,że moja córcia zachorowała na ospę wietrzną.Ja podobno chorowałam w dzieciństwie i z tego co wiem to ani mnie ani dzidziusiowi nic nie zagraża,potwierdziła to też pediatra.Ale mimo wszystko sie boję.Czy ktoś miał podobny przypadek?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

23 sty 2008, 18:21

Zulcia ,ja byłam dopiero na poczatku ciąży w 8 tygodniu ciąży z Bartoszem ,kiedy Kasia zachorowała na ospę.Było wszystko oki :-) :-) :-) Jeżeli córka jest już porządnie obsypana ,to juz jak to sie mówi''po kłopcie''bo to najgorsze czyli zarażanie macie za sobą .Będzie dobrze :-) :-) :-) Moja szwagierka tez była w 6 miesiącu ciązy ,kiedy obsypało jej najstarszego synka ,a teraz ma już 3 zdrowe dziecko-nie martw się :-)

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

23 sty 2008, 19:13

Dora1, dzięki za pocieszenie,jesteś kochana.trochę mi ulżyło.

[ Dodano: 2008-01-23, 18:14 ]
I wszystkiego najlepszego dla Bartoszka :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

23 sty 2008, 20:30

Zulcia najgorszy jest pierwszy trymestr , a Ty juz jestes w drugim wiec zagrożenie jest minimalne, jak juz kiedys pisałam moja kolezanka miala pod koniec ciąży to lekarze jej mówili ze spoko bo dzidzia ma juz dobrze rozwinięte wszystkie narzady i nie ma sie martwić, wiec Ty tez sie nie martw, bedzie dobrze kochana :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

23 sty 2008, 21:17

Nawet jeśli się zarazisz ( tfu tfu ), to chyba niegroźne. Pamiętam, że moj mały kuzyn zaraził się od swojej mamy i urodził się z ospą... Oprócz wysypki nic mu nie bylo, trzeba było tylko smarować i pilnować, by się nie drapał.
Mówią jednak, że na ospę choruje sie tylko raz, tak?

Trzymam kciuki, zeby bylo dobrze.

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

23 sty 2008, 21:24

Zulcia, podobno na ospe choruje sie tylko raz.
Ja jak bylam w ciazy, to moj brat (z ktorym mieszkalam) mial ospe, a ja bylam wtedy w 4 mieciacu ciazy, i nic sie nie stalo, Asia urodzila sie zdrowa jak rybka. Nie martw sie napewno sie nie zarazisz, dzwonilam do mojej znajomej pani dr i potwierdzila ze na ospe choruje sie tylko raz, ze nie spotkala sie z przypadkiem gdzie ktos zachorowal 2 razy, i ze dziecku Twojemu nc nie grozi, bo skoro juz chorowalas to nie ma ryzyka.
Nie martw sie, wszystko bedzie dobrze

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

23 sty 2008, 22:18

Dziękuję Wam dziewczynki Obrazek

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

23 sty 2008, 22:29

Zulcia, ja myślę że powinnaś jak najszybciej iśc do lekarza i powiedziec o wszystkim...Jednkak opn będzie wiedził najlepiei co ważniejsze lepiej dmuchać na zimne :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

23 sty 2008, 22:49

słuchajcie dziewczyny niby przeważnie tylko raz sie choruje ,ale zdarzaja sie wypadki ,że ospa sie powtarza np. dobrym przykładem jest moja siostra w dzieciństwie przechodziła ospe nawet ciezko strasznie ją wysypało no i wyobrazcie sobie 2 lata temu w wieku 38 lat znowu ja wywaliło :ico_szoking: lekarz powiadał ,ze owszem to sie zdarza ,żadko ale jednak -najgorsze jest to ze dzieci dosc łagodnie znoszą chorobe ,ale ona przeżyła koszmar :ico_olaboga: miesiac w domu siedzenia , strasznie sie zle czuła normalnie gorzej niż grypa z powikłaniami....... a jednak nigdy nie mów nigdy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

23 sty 2008, 23:25

beatris75i Izunia, mają rację ....

ja chorowałam tylko raz w dzieciństwie ale w czasie drugiej ciąży (1 trymestr) zachorował mój syn ... ogólnie wtedy mieliśmy w okolicy wysyp ospy .... i szczerze wam powiem że moja pani dr była bardzo mocno przerażona i zaniepokojona (nie pamiętam dokładnie ... ale bała się abym nie dostała półpaśca o ile pamiętam jej obawy ...)... ale mam znajoma która właśnie też wtedy była w ciąży i w dzieciństwie już chorowała... i nieststy zachorowała drugi raz ... dla dzidziusia wszystko skończyło się dobrze... ale ona chorobę przechodziła fatalnie ... miała wtedy 37 lat ...

ale Tobie życzymy powodzenia i zdrówka dla Zuzanki

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość