Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

Sucha skóra, szorstkie policzki

01 lut 2008, 13:44

Witam wszystkie Mamy,
poszukuję informacji nt. pielęgnacji suchej skóry. Moja Córcia (skończone 7 m-cy) od jakiegoś czasu ma suchą skórę, szorstkie policzki i dłonie i gdzieniegdzie na ciele pojawiły się liszaje. Dzwoniłam dziś do dermatologa i winę za taki stan skóry ponoszą kosmetyki, które do tej pory używam (NIVEA).
Pani dr zaleciła stosowanie kosmetyków do skóry suchej i atopowej, które znajdę tylko w aptece. Poleciła kilka firm, które produkują kosmetyki do skóry suchej i atopowej, m.in. Exomega krem, Emolium, Lipikar. Ceny są różne...
Od wczoraj zaczęłam dodawać do kąpieli Małej płyn Balneum Hermal Plus (polecony przez pediatrę). I teraz nie wiem czy "wypłukanie" Córci w tym płynie wystarczy czy użyć do mycia także mydełka (do tej pory używałam Bambino i płyn do mycia Nivea. Na ulotce pisze, że stosowanie środka myjącego osłabia działanie preparatu.).
Czy całkowicie zaprzestać stosowania kosmetyków "zwykłych" i zacząć używać na stałe emolienty?
Czy Wy, drogie Mamy borykacie się z suchością skóry Waszych pociech? Jak sobie z tym radzicie? Które kosmetyki pomogły Waszym dzieciom?
Jakiego kremu używacie, gdy wychodzicie na spacery?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

01 lut 2008, 13:52

b_madzia, a wiesz jaka jest przyczyna pojwienia się suchej skóry u Twojego dziecka ??
Najprawdopodobniej to będzie reakcja alergiczna.

A co do kosmetyków...

Do kąpieli używam teraz Balneum Hermal F a wcześniej Oilatum. One zawierają w sobie środki myjące więc zbędne jest używanie mydła.
Pomimo kąpieli w Balneum dodatkowo powinno się smarować dziecko. My mamy zapisane przez dermatologa maści robione ale też smaruję Emi Cetaphilem. Cetaphil to jest dermoprotektor który bardzo fajnie nawilża skórę.

Skoro Twoja córeczka ma suchą skórę to nie kąp jej za często. Nam dermatolog zalecił kąpiel 2 razy w tygodniu nie częściej. A i smarować skórę dziecka powinno się min 2 razy dziennie

Powodzenia :ico_oczko:

Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

01 lut 2008, 14:01

Niestety nie mam pojęcia co jest przyczyną takiego stanu skóry mojej Córeczki.
Nie daję jej potraw uczulających, ani ja, ani mąż nie jesteśmy alergikami. Teraz ciężko byłoby mi ustalić, która potrawa lub danie mogłoby być odpowiedzialne za suchą skórę. Tak więc mam zastosować któryś z kosmetyków z wymienionych wyżej firm i jeśli to nie pomoże to mam udać się na wizytę.
Teraz będę używała Balneum Hermal Plus do kąpieli a po kąpieli nawilże ciałko emulsją do ciała (chyba zdecyduję się na Emolium).
Tylko teraz nie wiem jakiego kremu użyć na twarz na spacer. Do tej pory używałam Nivea na każdą pogodę. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

01 lut 2008, 14:07

b_madzia, niestety twój opis wskazuje na faktyczny objaw alergiczny. Przede wszystkim musisz wyeliminować czynnik uczulający!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Karmisz piersią???Jeśli tak będziesz musiała zrezygnować z nabiału. Karmiąc mlekiem sztucznym będziesz musiała przejść na mleko dla alergików. Po wyeliminowaniu alergenu, zacznij pielęgnować skórę, balneum jest dobre, ale ja zdecydowanie bardziej chwalę oilatum, balneum jest na bazie soi, soja może uczulać!!!Exomega jest świetnym kremem. tak jak pisze Aga, kąp małą rzadko, u nas kąpiel jest co trzeci dzień. Nie używam żadnych mydeł, po kąpieli nawilżam ciałko exomegą. skórę początkowo nawilżaj kilka razy dziennie, jak już poznikają liszajki, możesz nawilżać 2 razy dziennie, no i bardzo powoli wprowadzaj nowości!!
My się już borykamy z AZS i skazą białkową pół roku, w tej dolegliwości trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zapraszam na wątek alergie. Trzymam za was kciuki!!!

Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

01 lut 2008, 14:14

Nie karmię piersią odkąd Córka skończyła 7 m-cy. Od 6 m-ca dokarmiałam mlekiem modyfikowanym. A od 7 m-ca jest tylko na mleku z butli (Nan Activ 2).
Jak wyeliminować czynnik uczulający??? Tak na własną rękę nie ustalę co ją uczula. Czy takim maluszkom wykonuje się testy takie jak u dorosłych (nakłuwanie i zakrapianie środkiem uczulającym)?? Jak przekonać się co uczula??

I jaki krem na dwór??

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

01 lut 2008, 14:18

Czesc Madziu biedactwo ta twoja Kruszynka!!Trzymam kciuki aby sie polepszylo :ico_oczko: Ja uzywam kosmetykow bambino krem itd ,a kapie mala w Oilantum bo miala sucha skore a teraz jest ok,Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

01 lut 2008, 14:24

b_madzia, wychodząc na dwór możesz smarować buźkę tym samym kremem, którym będziesz smarować małą. Ja tak przynajmniej robę. Nie ma jeszcze mocnego słońca .
A z tymi czynnikami alergizującymi to ja musiałam wrócić do diety podstawowej i od nowa wprowadzać jeden produkt tygodniowo. Emilka miała wtedy prawie 9 miesięcy.

Może zmieniłaś ostatnio proszek do prania ??
Niestety musisz dojść sama do tego co było przyczyną alergii.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

01 lut 2008, 14:28

madziu, testy wykonuje , ale w tym wieku, mogą dać fałszywy wynik negatywny. Moja Ola miałą testy w wieku 5 miesięcy, wyszła jej alergia na mleko. Pobiera się krew.Przypuszczam, że będziesz musiała przejść na mieszankę hypoalergiczną, nutramigen lube bebilon pepti, Kup exomegę!!!!emoluim u nas nie działało. Albo to drogi krem, kosztuje ok. 70 zł. Radzę na arzie wziąć próbkę z apteki, wypróbujesz, czy córcia go dobrze toleruje. Natomiast na dwór, my nic nie uzywamy, ale możesz zapytać w aptece, o coś na warunki atmosferyczne z serii emolium, np krem specjalny. Podawaj na razie małej to mleko co do tej pory, jeśli w ciągu kilku dni nie zauważysz poprawy idźcie koniecznie do lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2008-02-01, 13:30 ]
jeśli chodzi o to jak przekonać się co uczula. Nie podawaj małej na arzie żadnych nowości, najpierw podlecz skórę do stanu zadowalającego, a potem wprowadź nowość, jeśli zauważysz aostrzenie zmian odstaw ten produkt!!!!

Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

01 lut 2008, 14:33

Wyczytałam, że EXOMEGA krem można stosować od 1 roku życia, a moja Mała ma dopiero 7 m-cy.

[ Dodano: 2008-02-01, 13:54 ]
Aga26, jak wrócić do diety podstawowej i od nowa wprowadzać jeden produkt tygodniowo? Np. przez cały tydzień jakie zupki (tylko jednoskładnikowe, np. z ziemniaka?)? Jak to wyglądało u Ciebie?
Od wczoraj smaruję Córce buźkę i dłonie Linomagiem-krem i widzę, że skóra w tych miejscach robi się gładsza.
Ciuszki prałam zawsze w proszku Jelp, ale ostatnio nie było więc kupiłam Lovelę.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

01 lut 2008, 18:39

exomega nie jest od roku, moje dziecko ma 9 meisięcy, a zaczęła stosować jak miała 7. zapytaj w aptece

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość