Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

SPIRALKA- kiedy po porodzie, karmienie piersią?

12 lut 2008, 23:02

Zastanawiam się nad założeniem spiralki bo przez najbliższe ładnych kilka lat min. 6 nie zamierzam zajść w ciąże więc takie rozwiącanie po porodzie mi odpowiada. Jednak jak dla mnie kupno wkładki to spory wydatek więc tak pomyślałam, że może teraz już by zacząc coś odkładac ...niewiele ale jednak to zawsze nie nadwyręży tak bardzo domowego budrzetu jak na raz taki wydataek.
Ale planuje karmić smyka piersią jak się da i zastanawiam się czy mozna miec wkładkę przy karmieniu i jak szybko mozna po porodzie ją założyć ... no na pewno po 6 tygodniach połogu, ale po tym okresie mi chodzi ...może któras mi pomoże ...

Awatar użytkownika
czarnulka lbn
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 260
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:28

12 lut 2008, 23:21

Wkładkę hormonalną można założyć już kilka tygodni po porodzie. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje tę metodę jako najbardziej skuteczny i bezpieczny sposób zapobiegania ciąży. Jej działanie jest w pełni odwracalne i nie zaobserwowano żadnych działań niekorzystnych u niemowlęcia podczas stosowania tej wkładki i karmienia piersią. Ale zawsze najlepiej poradzic sie swojego lekarza. Ja właśnie tak zamierzam bo też myślałam o spiralce.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości