Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

Jak długo stosować środki przeciwbólowe ??

22 lut 2008, 12:16

Dziewczyny mam pytanie

Jak długo można stosować leki przeciwbólowe u dzieciaczka ?? Mojej Emilce właśnie zaczynają się wyżynać kolejne ząbki (3 albo 4 nie wiem dokładnie bo nie chce pokazać) Są dni że źle to znosi. Wieczorem najbardziej dają jej popalić i kończy się na tym że podaję jej Panadol. Dostaje go od 5 dni raz dziennie. Nie wiem jak długo można stosować takie leki ??

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

22 lut 2008, 13:03

Aga26,
Kochana na ulotce powinno pisac ile mozna stosować ale myśle że nie za długo bez konsultacji lekarza
a stosujesz żele do smarowania dziasełek tam gdzie wyżynają sie Emilce zabki sa takie dla dzieci Dentinox gel do smarowania, powinno troszkę złagodzić :-)

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

22 lut 2008, 13:15

22540MONIKA, smaruje jej Calgelem, daje chłopne gryzaki, pałeczki do masowania dziąseł. Przez dzień jest wporządku ale najgorzej jest właśnie wieczorem przed snem

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

22 lut 2008, 13:24

Aga26, a może spróbuj czopki Viburcol(chyba nie przekręciłam nazwy :ico_noniewiem: ),one działają uspokajająco.Przeciwbólowe faktycznie można podawać 3-5 dni a dłużej po konsultacji z lekarzem.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

22 lut 2008, 13:27

aniulek, przy tych ząbkach które się teraz wyrzynają Viburcol jest niestety za słaby

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 lut 2008, 14:11

aguś no to mnie zaskoczyłaś, bo ja tez Jadze dawałam Viburcol i działał rewelacyjnie :ico_noniewiem: ale co do przeciwbólowych - mi pediatra przy dłuższym stosowaniu poradziła bym nie skupiała się na jednym leku (np. apap) zawierającym paracetamol, ale co drugi dzień zmieniała na ibuprofen (np. nurofen dla dzieci). Nie wiem na ile jest to skuteczne, ale jak byłyśmy z Jagą w szpitalu to wszystkie dzieci miały tam tak dawkowane leki przeciwbólowe...
a co do zelu - my tez miałyśmy dentinox-gel. I był absolutnie nieskuteczny po upływie 3 min., kiedy Jaga go zjadła :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

22 lut 2008, 14:36

Ja stosowałam dentinox gel i troche lepiej działał niż calgel. Z panadolem to zależy ile razy dziennie jej podajesz bo jak raz dziennie to możesz stosować troszke dłużej. Pomimo tego że myślisz że to ząbki to może i tak powinnaś skontaktować się z lekarzem bo u nas też nic nie dawało rady jak małej szły trzy zęby na raz i w dodatku niezabardzo chciała pokazać i u lekarza okazało się że ma zapalenie migdałków do tych ząbków (a poza bólem nic więcej nie zaobserwowałam) - więc radze wizyte u lekarza. Mam nadzieje że wszystko się wyklaruje i maluszek szybko przestanie cierpieć.
Jak masz możliwość to niech ktoś Tobie kupi i przywiezie z Niemiec granulki ossanit - są rewelacyjne i nie ma obaw że można je przedawkować - chłodzą naprawde całą jame ustną i przynoszą dziecku ulge.

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

22 lut 2008, 20:21

Aga26, wiesz, zamiast smarowac zelem (jakimkolwiek) posmaruj srodkiem przeciwbolwym dziaselka... ma wtedy dzialanie miejscowe a nie odsrodkowe (czy jak to sie pisze... :ico_wstydzioch: ) w kazdym badz razie dla wszystkich zabkujacych - wszelkie zele "znieczulajace" przy zabkowaniu maja jeden skutek uboczny - utwardzaja dziaselka co utrudnia i spowalnia wychodzenie zabkow, przez co w konsekwencji dziecko jest bardziej marudne :ico_oczko: ale o tym firmy farmaceutyczne "zapominaja" wspomniec... moja rada jest na podstawie rady lekarza pediatry Carmen, to samo "sprzedalam" kilku kolezankom i rzeczywiscie jak sie poradzily swoich pediatrow to potwierdzili... a u nas sprawdzalo sie smarowanie paracetamolem i ibuprofenem (ten ma tez dzialanie przeciwzapalne, czyli przy zabkach ma lepsze zastosowanie pod warunkiem ze zabkujemy powyzej czwartego mca, bo znam biedaka trzymiesiecznego ktoremu zabek sie wyrzynal :ico_olaboga: ). Mam nadzieje, ze i u was poskutkuje :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

22 lut 2008, 22:38

Aga26, a żele nie pomagają ale z tego co osita, pisze to żele to nie najleprzy wybór...hmmm może w aptece coś ci doradzą albo spróbuj zrobić tak jak napisała ci osita...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość