majka22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:45

nie chce pic mleka

29 lut 2008, 23:35

czesc dziewczyny mam maly problem.mam 9mies coreczke Zosie ktora karmie piersia niestety Zosia w nocy budzi sie co 1-2 godz bo domaga sie cyca.tak naprawde nie jest za bardzo glodna chce tylko sobie posmotkac cyca.smoczka nie bierze od poczatku,próbowalam dawac jej butelke na wieczor ale wogole nie chc ejej ciągnąc bawi sie nia.pic dajej jej z normalnego kubeczka ale mleka nie hcc ez niego pic kaszek tez zadnych nie tknie.probowalam juz sciagac pokarm i tez nic z tego.juz nie mam pomyslu prosze o jakies rady.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

29 lut 2008, 23:42

a czy [size=200]Zosia [/size]nigdy nie jadła zadnych kaszek ryzowych?

do butelki nie ma co juz jej przyzwyczajać , dawaj jej normalnie kaszke gęsciejszą z miseczki łyżeczką 3 razy dziennie to wystarczy , jeśli mleka nie pije - te owe wszystkie kaszki są na mleku modyfikowanym wiec luzik nie ma sie czego obawiac ,a w nocy taka duza dzidzia powinna spac ,a nie domagac sie cyca ,zołądek musi odpocząć.....powodzonka


moje dzidzi nie pije mleka od 6 msca , jedziemy cały czas na kaszkach róznego rodzają ,zmieniamy smaki , dobrze miec w domu kilka kaszek o innym smaku i podajemy w porze karmienia ,oczywiscie dochodza tez inne pokarmy .

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

27 mar 2008, 09:41

spróbuj moze innego mleka. Ja musiałam wypróbować kilka różnych mlek zanim natrafiłam na to, które Asi zasmakowało. Daje jej BEBIKO, czasem z kleikiem ryżowym, czasem bananowe.
A herbatki pije z butelki czy nic z butelki nie chce ruszyc?

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

20 lip 2008, 21:53

Możesz tez jej podawać wszelkie deserki z twarożkiem i jogurtem. Próbowałam tez ostatnio koktajli jogurtowych Gerbera po 6 miesiącu - są pyszne - owocowe i bez cukru

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

02 sie 2008, 19:48

majka22: u mnie po odstawieniu małej od piersi był ten sam problem.

Nie chciała pić mleczka modyf. z butelki natomiast z łyżeczki (zagęszczonego np. biszkoptem) bardzo chętnie. Zaczęłam się nawet martwić że nie przyjmuje wystarczającej ilości mleczka n adobę :ico_noniewiem:

Aż w końcu sama doszłam w czym tkwi przyczyna - nie odpowiadał jej smoczek.. Był z NUK-a, a jak się potem okazało (po wielu próbach) najbardziej odpowiadał jej kształt tego z Canpol Babies i tak pozostało do dzisiaj :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

19 sie 2008, 13:39

ojej...to teraz ja mam ten problem...odstawiamy cycusia...i Maya nie chce pic mleka...nawet krowiego nie ruszy...dzis dodalam kakao do smaku zeby sprobowala...nie chce...podaje jej z niekapka bo butelki nie akceptuje....ze zwyklej szklanki tez mleka nie chce.....czy myslicie ze jesli 2 razy dziennie zje kaszke na gesto to wystarczy 15miesiecznemu dzieckudojada danonkami...i serem...czy jednak to mleko to koniecznosc?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 sie 2008, 19:28

GLIZDUNIA wcale nie musi pic mleczka ,chociaz ono jets najlepiej przyswajalne ,ale jak zje twarozki ,jogurty to zapotrzebowanie tez jest pokryte,wg mnie ta postac najlepiej twoja coreczka zaakcptuje ,i wcale nie jest wykluczone ze np za pol roku /rok bedzie bardzo chetnie pila mleko czy kakao,czy zje budyn :ico_oczko:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

19 sie 2008, 23:23

dzieki,mam nadzieje ze to co zjada wystarczy...mam tez problem z posilkiem bo te cycusie to jednak troche jej brzuszek zapelnialy a teraz co w zamian np. na dobranoc?...na kolacje byla kaszka na gesto a zapijala cycem...a teraz problem :ico_noniewiem: ...dzis wypila 10ml. mleka na sen....i oczywiscie byl probllem z zasnieciem....wiem ze to kwestia wyprcowania....a moze potrzebuje jeszcze sie dopoic czyms?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 sie 2008, 20:02

GLIZDUNIA, na kolacje daj jej kawalek chlebka ,pokrojona paroweczke ,jajeczko itp..

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

22 sie 2008, 08:06

ja równiez dawałam małemu na kolację paróweczkę lub jajeczko :ico_oczko: , bo mleka do tej pory nie ruszy :ico_puknij: , nawet kaszek mleczno ryżowych nie tknie, ale znalazłam sposób, kupuję osobno kaszke ryżową i mleko modyfikowane o smaku waniliowym. Na początku dawałam śladowe ilości mleka bo jak wyczuł to nie chciał jeść, teraz stopniowo zwiększamy dawkę mleka do kaszki i mu smakuje :ico_brawa_01: , dodatkowo do smaku dodaje jogurt truskawkowy lub odrobinę ulubionego soku i kaszke wcina bez oporów. Poza tym daję mu płatki kukurydziane z odrobiną mleka i też zję ( co mnie dziwi bo samego mleka nie chce pić) a rano i wieczorem stoi na ławie miseczka z mieszanka chrupków kukurydz, płatków kukurydz. i rodzynek, jak mały wstanie to zawsze wcina :-D Spróbuj, może w ten sposób przyzwyczaisz córunię :) pozdrawiam

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość