Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

Krew pępowinow zamrażać czy nie?

18 mar 2008, 12:17

Hej razem z mężęm zastanawiamy się czy deponować krew naszego maluszka. Może ktoś z Was podjął już taką decyzjię i może nam doradzić,który z 8 działających na terenie Polski banków wybrać? Jest to sprawa dość kosztowna i w sumie bez gwrancji,że w razie potrzeby będzier pomocna, sami nie wimy co robić?

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

19 mar 2008, 12:05

laupina, z tego o wiem to jest to bardzo drogie ja bym chyba zamrozila oglądalam program na ten temat...;)

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

25 mar 2008, 13:47

laupina, ja zamroziłam i nie żałuję. Początkowykoszt był dość spory, ale akurat mieliśmy wtedy kasę. Teraz raz do roku 400zł to nie jest wielki wydatek. A przynajmniej mam świadomość, ze w razie czego zrobiłam wszystkoco w mojej mocy. Oczywiście wolałabym, aby sie jednak nie przydała.
Osobiscie rozmawiałam z wieloma osobami, lekarzami... róże są opinie. Krew pępowinowa może być lekarstwem na coraz więcej chorób i ja nie zamierzam ryzykować skoro mnie było na to stać. nie jest to znowu aż tak kolosalny wydatek.
Ja mam tą krew zdeponowana z szczecińskim banku, gdyż tutaj mieszkam. Nie wiem jednak czy ma to jakieś znaczenie gdzie? jest gwarancja, iż w razie czego komórki nie zginą także jestem spokojna.
Wątpliwości czy pomoże? Też miałam. Mówiono mi, ze nie wystarczy tych komórek dla większego dziecka. Owczem, ale badania w tej dziedzinie ida tak do przodu, żebyćmoze wkrótce będą umieli je mnożyć. A poza tym nie zakładam, ze od razu będzie potrzeba przetaczać całą krew... może wystarczy jej tyle ile jest. Zależy jaka byłaby choroba. Naukowcy mówią, że wkrótce będzie można leczyc juz nie tylko takie choroby jak nowotwory, ale również cukrzyce, czy altzhaimera...
Ponadto komórki mogą być wykorzystane nie tylko dla Tomka, ale również dla mnie i mojego męża, dla naszych rodziców (choć już w mniejszym stopniu będą zgodne).
Ja zaryzykowałam. Życzę Ci podjęcia słusznej decyzji, choć tak naprawdę o tym czy słuszna mozemy dowiedzieć sie dopiero w przyszłości, ale obyśmy nigdy nie musiały.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

01 kwie 2008, 09:45

my tez zamrozilismy i nie zalujemy
w zachodnim banku komórek macierzystych

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

02 kwie 2008, 18:59

Decyzja podjęta deponujemy w banku przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie,bo ten bank poleciła nam ginka Dzięki dziewczyny

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

03 kwie 2008, 09:13

Dziewczyny jaki jest koszt tego i czy płaci się jednorazowo czy cały czas...?? :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

03 kwie 2008, 10:22

Koszt początkowy jest ok 500-600zł opłata wstępna,opłata podstawowa ok 2300zł ak,że na początek ok. 3000zł, w zależności od banku i promocji,może to być +-300zł,a potem opłata roczna za przechowywanie ok.400zł.

[ Dodano: 2008-04-03, 10:24 ]
http://www.pbkm.pl/img/repository/oferta/umowa.pdf tu jest link umowy

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość