nizia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2016, 13:38

Zastępstwo dla cukru - suszone daktyle??

10 paź 2019, 11:54

Hej, mam zamiar ograniczać biały cukier, szukam dobrych alternatyw.
Suszone daktyle świetnie nadają się jako dodatek do deserów - to już mam sprawdzone :) Ale może macie jeszcze jakieś przepisy na pasty/kremy/masełka z daktyli?

Interesuje mnie jakiś przepis na coś do smarowania chleba i naleśników, żeby można było zastąpić tym nutellę. Kiedyś miałam taki krem czekoladowy na bazie daktyli, ale teraz chcę sama spróbować przygotować coś takiego. Suszone daktyle można dorwać w fajnych cenach na wagę albo w sklepach online, więc czemu nie? Wiem - jest w necie moc przepisów, ale może ktoś ma coś sprawdzonego? Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
elipsa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2008, 15:34

Re: Zastępstwo dla cukru - suszone daktyle??

21 lis 2019, 14:01

Niestety nie mam przepisów z daktylami ale pomysł bardzo ciekawy, muszę poszukać. :-)
Ja również ograniczam cukier i próbowałam zastąpić go stewią ale smak mi nie pasuje. Potem odkryłam cukier brzozowy używam go do słodzenia kawy i herbaty, jest o 40% mniej kaloryczny i ma dobry smak.

Awatar użytkownika
Dejzi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2020, 11:49

Re: Zastępstwo dla cukru - suszone daktyle??

28 sty 2020, 12:42

Jezeli chcesz zdrowy zamiennik cukru to najlepiej słodzic stewią.

Venomousiie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2020, 12:25

Re: Zastępstwo dla cukru - suszone daktyle??

02 lut 2020, 12:25

Siemka wszystkim serdecznie

lorry
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 20 lis 2019, 00:22

Re: Zastępstwo dla cukru - suszone daktyle??

25 lut 2020, 00:43

jak mam ochotę na coś słodkiego i zdrowego to wybieram owoce, robię różne smoothies, a do pracy zabieram suszone albo te musy tymbark, fajne mają z ziarnami, można jakoś drugie śniadanie zjeść

nizia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2016, 13:38

Re: Zastępstwo dla cukru - suszone daktyle??

14 wrz 2021, 13:42

A cukier kokosowy? Koleżanka polecała mi ten od Intensona - myślicie że warto? Wolałabym, żeby mi później nie zalegał po szafkach. Zawsze wydawało mi się, że cukier kokosowy to taki normalny cukier, tylko nieoczyszczony, a tu się okazuje, że ma w sobie jakieś tam składniki odżywcze. Używacie w kuchni?

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość