marekmaro
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2019, 12:16

Zmiana zawodu

16 paź 2019, 14:30

Cześć, mam do Was pytanie. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przebranżowieniem. W obecnej pracy nie mam możliwości dalszego rozwoju i chciałabym pójść w kierunku bardziej przyszłościowych zawodów. Nie wiem tylko czy nie jest dla mnie za późno na taki krok, mam obecnie 31 lat i pójście kolejny raz na studia raczej nie wchodzi w grę. Zastanawiam się nad jakąś szkołą, która przygotowuje do pracy w IT, są różnego rodzaju kursy typu https://kodilla.com/pl/kurs-javascript które można skończyć online. Macie może jakieś doświadczenie w tym temacie?

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Zmiana zawodu

28 paź 2019, 18:37

Zawsze można się przekwalifikować. Są ośrodki szkoleniowe, w których do wyboru jest mnóstwo kursów zawodowych i doszkalających, np. Kontimex w Warszawie http://www.kontimex.com

EdytkaN7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:48

Re: Zmiana zawodu

06 gru 2019, 09:15

Czasem tzw przebranżowienie jest koniecznością i nie warto bać się takiej zmiany bo zmiana zawodu nie jednej osobie wyszła tylko na dobre. Polecam zapoznać się z ciekawymi szkoleniami, które organizowane są w tej fundacji fundacjafortis.pl i wybrać coś dla siebie.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 314
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Zmiana zawodu

13 gru 2019, 16:30

Mąż robił kurs zawodowy na żurawie w Kontimexie w Warszawie. Zmienił zupełnie zawód - wcześniej pracował w fabryce i ustawiał procesy maszyn. Robi to co lubi i cieszy się, że tak szybko ogarnął wiedzę, umiejętności i zdał egzamin zawodowy.

Kasiek88
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 257
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:10

Re: Zmiana zawodu

16 gru 2019, 09:48

Możesz zostać niezależnym doradcą w Cuk w branży ubezpieczeń wystarczy że jesteś agentem ubezpieczeniowym. https://cuk.pl/wspolpraca/niezalezny-doradca

Awatar użytkownika
Kyrie
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2019, 13:28

Re: Zmiana zawodu

17 gru 2019, 13:39

Skoro uwiera cie brak rozwoju to dzialaj i tyle.

koralina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:40

Re: Zmiana zawodu

18 gru 2019, 22:32

Jeśli masz możliwość iść na kurs to na Twoim miejscu bym skorzystała, branża jest bardzo na czasie, a doszkalanie na własną rękę często drogie mimo dużego zapotrzebowania, wiem bo koleżanka bardzo dużo za takie zapłaciła chociaż to też pewnie zależy od jakiejś wąskiej specjalizacji z IT. Ja miałam to szczęście, że dostałam firmę "w spadku", za bardzo nie wiedziałam jak się na początku odnaleźć ale szybko poszło. Teraz szukam sposobów na rozwój :)

Zraniona11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2016, 10:49

Re: Zmiana zawodu

26 gru 2019, 01:31

mi do rozwoju w nowo zaczętym biznesie jeszcze sporo brakuje bo utknęłam na technicznej stronie niestety. specjaliści życzą sobie dużo za każde słowo i podpowiedź w temacie więc z jednej strony niby ten rozwój jest choć wymuszony bo się uczę z internetu oby im nie płacić. moge sobie przeczytać i wcielić w życie jak dojść z punktu A do pożądanego punktu B, a z drugiej brak doświadczenia powoduje, że mając wybór między programem C i D, będę wiedziała który z nich rzeczywiście jest lepszy. dzięki temu, a raczej przez to narobiłam sobie bałaganu w fakturach.

koralina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:40

Re: Zmiana zawodu

26 gru 2019, 22:08

Do faktur wejdź sobie na www.bizin.pl to jest oprogramowanie dostępne online, do którego byłam dość sceptycznie nastawiona a okazało się moim zbawieniem jak już mąż mnie zmusił do podejścia haha Jest dość prosty w obsłudze a bardzo funkcjonalny. Podobało mi się najbardziej w nim to, że można bez problemu skorzystać z bezpłatnej miesięcznej wersji próbnej, natomiast już w trakcie użytkowania zapunktował przejrzystością i tym, że błyskawicznie pojawiają się aktualizacje w razie zmian jakichś w prawie przykładowo.

njkjtka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:59

Re: Zmiana zawodu

17 cze 2020, 11:27

moim zdaniem nigdy nie jest za pozno na zmiany :) ja tez się przekwalifikowałam i w koncu robie to co kocham :) Zdecydowałam się na drugie studia, tym razem postawiłam na pielęgniarstwo :) jestem na 1 szym roku, studiuje na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie :) świetni wykładowcy, ciekawe zajęcia, bardzo dużo zajęć praktycznych.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość