Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

CHUSTY do noszenia dziecka!

26 mar 2008, 21:59

Mam pytanie do mam, które używają chust do noszenia swoich pociech. Jakie są dobre, jaka jest ich cena, czy są przydatne i praktyczne, jak je wiązać, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej chusty?

Zastanawiam się nad kupnem ale nie mam pojęcia od czego zacząć..! Pomocy!

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

26 mar 2008, 22:26

Małgorzatka ja miałam Bebelulu Lulu i powiem szczerze że bardzo fajna ta chusta ale jakos nie używałam jej dużo razy z tego względu że nie była mi potrzeba bo Hania jest bardzo grzeczna,ale kilka razy jak miała dzień marudy to wsadzałam ją w chustę i robiłam np coś w kuchni,ale jeśli miałabym kupowac jeszcze raz (i własnie się przymierzam )to kupiłabym chustę wiązaną ,ma ją dużo moich znajomych i sa bardzo zadowolone .chusta wiązana rozmiar standard
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... st_zdjecia

[ Dodano: 2008-03-26, 21:28 ]
zastanawia mnie tylko jedna rzecz bo przyjdzie lato i upał i jak jeszcze dziecko wsadze w chuste i przytule do mego ciała które tez wydziela ciepło to czy się nie zagotujemy ale z drugiej strony w Afryce tak nosza dzieci i jest ok... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 mar 2008, 12:41

Lalka Powiedz mi kochana czy jak kupie taką chustę dla drugiego dzidziusia co się ma za niedługo urdzić, to czy tą samą będę mogła wykorzystać do mojego wtedy już 16 miesięcznego Wojtusia? Czy to musi być inna? Bo chyba te na wiązanie to są takie od malutkiego niemowlaka do dziecka już o dośc dużej wadze i rozierze??

Lalka pisze:jak jeszcze dziecko wsadze w chuste i przytule do mego ciała które tez wydziela ciepło to czy się nie zagotujemy ale z drugiej strony w Afryce tak nosza dzieci i jest ok... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:


Mi się wydaje, że nie będzie znów tak bardzo ciepło, żeby i Tobie i maluszkowi mogło to przeszkadzać, bo jak sama piszesz, jak w Afryce kobiety tak noszą i jest tam bardzo ciepło i nikomu to nie przeszkadza- no chyba, że innej moetody nie ma :ico_noniewiem: to i nam w Polsce też nie powinno przysparzać problemów!

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

27 mar 2008, 16:13

Małgorzatka jesli wezmiesz tkaną to tak bo ona jest uniwersalna, "duże" dzieci też można w nich nosić
chusta wychodzi koło 200zł jest tez opcja jeśli masz kogoś kto Ci uszyje to kup materiał tylko nie wiem czy nie wyjdzie podobnie,bo db gatunek materiału tez kopsztuje

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 mar 2008, 16:18

Lalka Świetna myśl z tym uszyciem ..chyba zapytam ile by tego wyszło!
A to ma być jakiś specjalny materiał??? Ile tego miało by być?

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

28 mar 2008, 20:24

Małgorzatka musi być mocny ale nie za gruby,pleciony najlepiej.masz jeszcze "chwilę" czasu to kukaj na allegro bo są czasami takie "chusty-samoróbki" za grosze ,wychodzą takiej niż materiał
tutaj sobie poczytaj:
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... ty_wiazane

Mularka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:20

28 mar 2008, 23:51

Ja kupiłam taki materiał na chustę. Była to bawełna z dodatkiem (3-5 %)elastylu (poliester na przykład) o splocie skośno-krzyzowym 20zł. za 1 mb. Ja potrzebowałam tego 5 metrów bo ja i mój mąż jesteśmy bardzo wysocy. Ten kawłek materiału sama sobie obszyłam z jednej strony. W sumie cała chusta kosztowała mnie 100 zł.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

02 kwie 2008, 13:33

Magorzatka ja kupilam wczoraj "nosidelko" firmy infantiono,rewelacja,mozna przodem lub tylem nosic dziecko,ale wg mnie dla noworodka nosidelko to nie jest najlepszy pomysl.Hania ma prawie pol roczku wiec dlatego sie zdecydowalam.polecam :-D

Awatar użytkownika
olulek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 94
Rejestracja: 26 mar 2008, 10:00

02 kwie 2008, 13:44

Lalka, ja takze nosidelka uzywalam gdy moj maly byl malutki i to dosyc wczesnie kolo 2 miesiaca bo tak najlatwiej bylo mi z nim isc do sklepu, a co do chust to nie wiem bo niemam doswiadczenia z nimi

Awatar użytkownika
zuzaz89
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 178
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:37

02 kwie 2008, 14:09

Moja siostra ma taką chustę i na jej forum dziewczyny właśnie polecały te chuste. Z tego co widzę, chusta jest mało używana przez moją siostrę i szwagra. Czasem jak coś robi w kuchni to siostra wkłada do niej małego lub gdy szwagrowi, nie chce się wyciągnąć wózka to bierze małego do chusty.
Ale zastanawiam się, czy dziecku wtedy nic się nie dzieje z kręgosłupkiem. Nie wiem czy zalecane jest częste noszenie w chuście, dziecko ma małe, kruchliwe kości. Akurat wtedy kształtuje się kręgosłup i mały może miec z tym problemy. Co o tym myślicie? Siostra zakładała chustę jak mały miał ok 7 miesięcy.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość